Skandal na Placu Piłsudskiego! Działacz Obywateli RP wbiegł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Mężczyzna na pomniku smoleńskim / Fot. Twitter/WaldemarKowal
Mężczyzna na pomniku smoleńskim / Fot. Twitter/WaldemarKowal

W trakcie obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, na szczyt Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej wbiegł Arkadiusz Szczurek, członek zarządu Obywateli RP, i rozwinął transparent „Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński – nie!”. Mężczyzna został sprowadzony przez policję i doprowadzony do najbliższej komendy.

Napis na banerze nawiązuje do sloganu hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy „jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz”.

Arkadiusz Szczurek to członek zarządu Obywatele RP, organizacji słynącej z wielu lewackich manifestacji. Ostatnio wspierają m.in. obrzydliwą akcję, przedstawiającą Matkę Boską Częstochowską w tęczowej aureoli. Szczurek w miniony piątek brylował również podczas wykładu Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.

Do haniebnego incydentu doszło tuż po godzinie 9 w trakcie obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Po mszy złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej przy placu Józefa Piłsudskiego. Gdy uczestnicy obchodów dochodzili do Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, na monument wszedł mężczyzna. Kiedy wreszcie skończysz tę szopkę? Dziewięć lat, kiedy przestaniesz oszukiwać ludzi? Gdzie jest wrak? – zawołał do prezesa partii rządzącej.

Został odprowadzony do policyjnego wozu. Prawdopodobnie odpowie za znieważenie pomnika.

Źródło: nczas.com/Twitter/PAP

15 KOMENTARZE

 1. Wybór projektu tego pomnika musiał dokonać jakiś komunistyczny tępak co jest tylko dowodem, że wszystko co robi państwo jest tak samo nietrafione i beznadziejne jak ten pomnik.

 2. I bardzo dobrze zrobił! Brawo dla tego śmiałka!
  Zrobili se schody i sie dziwia ze ludzie po nich chodza.

 3. Ja bym mu udogodnił poślizgnięcie się a nie sprowadzanie z pomnika !!!

 4. Chamstwo to znana twarz Obywateli RP. Z drugiej strony, nikt nie pomyślał, że pomnik w kształcie schodków upamiętniający temat tak kontrowersyjny, jak Smoleńsk, będzie sam prowokował, by na niego wbiegać? Cały czas jeden radiowóz tam stoi chyba, by tego pomnika pilnować, niczym z tęczą na Placu Zbawiciela.

 5. Gdyby ten baran choć sekundę pomyślał i przeczytał komu ten pomnik jest poświęcony to może by tego nie zrobił..To nie jest pomnik dla ofiar z PiS-u, ale dla wszystkich, tych z PO, PSL-u czy SLD także..
  Jakim trzeba być durniem by robić takie rzeczy.. Może za to dostanie jeszcze jakąś nagrodę..

 6. Cóż, właściwie wykorzystane schody. Myślę, że ofiary smoleńskie biły śmiałkowi brawo z za światów. Oni najlepiej wiedzą dzięki komu tam się przedwcześnie znaleźli.

 7. Pomnik paskudny … schody do nieba. Przy projektowaniu tego brzydactwa chyba ktoś ostro popił słuchając Led Zeppelin. Za komuny też stawiali takie koszmarki do niczego nie podobne, no ale jak PiS ze łzami w oczach wspomina czasy towarzysza Gierka to ja się nie dziwię ich gustowi artystycznemu. Zbudowali schody to lewak na nie wlazł.

 8. Działacz Obywateli RP wbiegł na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej” by napiętnować pokazową nekrofilię kaczyzmu.

  ”Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy.” [Jarosław Kaczyński]

  I przyszedł marzec 2010 r. i w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem – do sprawdzenia w archiwach TVP.
  Oto co powiedział:
  „Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać”. [Lech Kaczyński]

 9. „obrzydliwą akcję, przedstawiającą Matkę Boską Częstochowską w tęczowej aureoli”

  O matko, „obrazajo”. A co dokladnie jest w tym obrzydliwego, Matka B. juz sie nie podoba? Czy tez moze jest jeden totalniacki wzornik jak nalezy przedstawiac Matke B.? To sporo kosciolow nalezaloby pozamykac za „obrazanie” i „obrzydliwosc”.

Comments are closed.