Szef Marszu Niepodległości przyszpilił krętactwa amerykańskiego dyplomaty. Wysłannik departamentu Stanu cynicznie uspokajał Polaków

Robert Bąkiewicz. / foto: Radosław Piwowarczyk
Robert Bąkiewicz. / foto: Radosław Piwowarczyk

Robert Bąkiewicz prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości skrytykował wypowiedź amerykańskiego dyplomaty Elana Carra, który przyjechał do Polski w celu uspokojenia nastrojów Polaków w związku z ustawą 447 amerykańskiego Kongresu.

Polsce przebywał specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA Elan Carr. On został przysłany na skutek zaniepokojenia żydowskich środowisk coraz mocniejszym oporem polskiego społeczeństwa przeciwko amerykańskiej ustawie 447 w sprawie mienia bezspadkowego.

Carr, jak to jest w zwyczaju w tej sprawie, oczywiście kręcił, mówiąc, że w ustawie 447 jest tylko opis sytuacji, dodając, że ofiary Holokaustu powinny mieć prawo do zwrotu majątków lub do odszkodowań. Przypomniał także że w 2009 roku 47 krajów, w tym Polska, podpisały tzw. Deklarację Terezińską w sprawie zadośćuczynienia ofiarom Holokaustu.

Tu nie chodzi o to, czego my chcemy. Polska podpisała Deklarację Terezińską, która mówi, że ludzie, których własność ukradli naziści, powinni mieć możliwość odzyskania swojej własności. Co ważne, tu nie chodzi o żadne reparacje czy obwinianie któregokolwiek z 46 krajów o zbrodnie nazistów. To kwestia ofiar, które cierpiały i powinny mieć drogę dochodzenia swoich praw czy rekompensaty. Myślę, że wszyscy uczciwi ludzie uważają to za rozsądne – powiedział Carr podczas środowego spotkania z dziennikarzami w Warszawie.

Sprawę skomentował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległość.

Wypowiedzi Elana Carra, pełnomocnika Departamentu Stanu USA ds. walki z antysemityzmem z jednej strony mają uspokoić nastroje na potrzeby wewnętrznej polityki, mówiąc, że Polacy nie mają się czego obawiać. Z drugiej strony powołuje się on na Deklarację Terezińską i na ustawę 447, a z tych dokumentów jasno wynika, że chodzi o mienie bezdziedziczne i jego restytucję – powiedział w rozmowie z portalem Kresy.pl.

Źródło: Kresy.pl

23 KOMENTARZE

 1. Nie ufaj nigdy zydo-USA to klamcy i zlodzieje!!!

  Brawo P Bakiewicz! KONFEDERACJA – RUCH NARODOWY!

 2. nie ograbiona tylko majątek należący do żydów którzy w wyniku niemożliwości przez Polskę zapewnienia im bezpieczeństwa – podstawowy obowiązek państwa – zostali zgładzeni na skutek ludobójstwa Niemców i pomagających im Polaków<{} ten majątek ma wrócić do żydów – ich braci – bo idący na rzez zydzi nie mogli spokojnie sporządzić testamentu – gdyby mogli przekazali by go na pewno na rzecz WszechŚwiatowego kongresu żydów oraz państwu Israel, gminie żydowskiej w swoim mieście i na inne podobne organizacje. Żydzi nie mogą być ofiarami którzy nie tylko stracili życie ale też majątek na rzecz gojów. Czekać na odszkodowania i restytucję 75 lat, to jest gewalt!

  • Jak zydzi sluzyli w Waffen SS , Judenratach czy podlegajecej Gestapo Policji Zydowskiej, to o wyplate emerytur i innych swiadczen niech sie zwroca do Niemcow

  • No prawda, trochę tych Polskich pomocników Niemców było podczas ww2, Judenrat, Jüdischer Ordnungsdienst, Sonderkommando, szkoda tylko ze to byli Polacy wyznania Mojzeszowego,

 3. Trzeba zapłacić Żydom za zrabowany majątek. Tego wymaga zwykła, ludzka przyzwoitość. Polska bardzo dużo zawdzięcza Żydom. Bez nich właściwie nie byłoby polskiej kultury.

  • Właśnie, Rej, Kochanowski, Krasiński, Moniuszko, Słowacki ………. naprawdę nic by nie było.
   Objawił się nowy Kononowicz

  • Podaj tumanie przykłady gdzie zydy miały jakiś większy wplyw na polską kulturę. Czy kultura żydowska tworzyła naszą kulturę. Nie pisz o artystach żydowskiego pochodzenia którzy pisali po Polsku ,bo to mocno naciągane. Kilku ich tylko było na przestrzeni setek lat. I tak tworzyli jako Polacy.

   • Rubinstein grał Szopena, no jakiś wpływ na tempo i klarowność utworu miał. Skoro pytasz :)

  • Tam gdzie było dużo Żydów, tam była bieda i zacofanie ! Po prostu było zbyt dużo pasożytów, społeczeństwo nie było w stanie ich utrzymać.

  • Jakim Żydom? Czyż nie byli to Polacy o żydowskich korzeniach? Czy nie korzystali z pełni praw w II RP.
   Inne prawa dla nich wprowadzili hitlerowcy. Polskie władze emigracyjne nigdy nie wyparły się tych obywateli.
   Przykład: formowanie się Armii Andersa, wtedy wiele tysięcy Żydów zostało przyjętych i dzięki temu uratowali się z tego sowieckiego raju, stworzonego w dużym stopniu przy udziale ich współplemieńców.

  • Czy 400 oficerów o żydowskich nazwiskach nie zginęło, jako oficerowie polscy?
   Czy teraz mamy się poddać hitlerowskim barbarzyńskim prawom i starannie oddzielać obywateli o pochodzeniu żydowskim. Musielibyśmy zastosować ustawy norymberskie?

 4. Trump wypowiada umowy co do potrzeb interesu własnego kraju ,więc nie widzę problemu żeby zerwać te deklaracje i ich olać ciepłym moczem.

 5. Sprawy jest zagłośna. Nikt nie przepchnie żadnej ustawy ani nie zgodzi się pocichu na jakiekolwiek spłaty…Kaczyński ma problem bo zapewne część polityków koalicji rządzącej chce wkońcu wyjaśnić ten temat co grozi rozłamem. A poko już ręce zaciera..w dodatku jesienią wyrośnie koalicjant bo inaczej nie będzie większości i wtedy dopiero będzie problem. Ale panie Jarku czas się zdecydować czyje interesy chce pan reprezentować!!!!

 6. Antysemityzm czyli żydowskie narzędzie szantażu politycznego sfabrykowanego przez żydów finansujących lewaka Adolfa Hitlera.
  Nie ze mną te antysemickie numery.
  Róbmy uczciwe interesy na wolnym rynku jak równy z równym.

  Polecam książkę pt „Wall Street i Hitler” autor Antony Sutton

  „Tematem niniejszej książki jest transfer potężnych środków finansowych z zachodnich banków do pokonanych po I wojnie światowej Niemiec. Środki te pozwoliły na budowę międzynarodowych karteli chemicznych, stalowych czy elektrycznych. W powstałych dzięki temu firmach, takich jak m.in.: I.G. Farben, Osram, A.E.G., Ford Motor, I.T.T. czy Opel strategicznymi udziałowcami były zachodnie firmy i instytucje finansowe, które zaangażowały się w manipulowanie politycznymi wydarzeniami doprowadzając Hitlera do władzy. Korzystając następnie z uprzywilejowanej pozycji w najwyższych kręgach nazistowskich Niemiec, poprzez transfer niezbędnych do rozpoczęcia wojny technologii, finansów i patentów budowały machinę wojenną Hitlera oraz bez żadnych utrudnień zbijały fortunę na produkcji wojennej dla wszystkich stron konfliktu.”

 7. Bartoszewski nie podpisał deklaracji terezińskiej. Pan Kękuś prezentował oficjalne pismo to potwierdzające.

 8. Marsz Krętactwa przyszpilił niepodległość amerykańskiego dyplomaty. Stan Wysłannika departamentu cynicznie uspokajał Szef Polaków.

 9. Czy w 2009r Ministrem Spraw Zagranicznych nie był Władysław Bartoszewski? Z tego co czytałem i słyszałem, Bartoszewski jako przedstawiciel Polski nie podpisał tej deklaracji.

  • Bartoszewski NIE BYŁ ministrem Spraw Zagranicznych. Był delegatem na tą teresińską imprezę ale niczego nie podpisał o czym wiemy dzięki Panu Kękusiowi.

 10. Ani Polska ani reprezentujący Polskę Bartoszewski nie podpisali Deklaracji Teresińskiej. Carr niech spada.

Comments are closed.