Wyciekła tajna notatka. WikiLeaks: Kaczyński zobowiązał się do spłaty roszczeń żydowskich. „To jedynie kwestia czasu”

Kaczyński Żydzi Polska żądania
Żydzi Polska judeopoloia Eksponat z wystawy "Późna polskość" w centrum Sztuki Współczesnej i Jarosław Kaczyński. / foto: Jan Bodakowski/ PAP/Marcin Obara

Portal medianarodowe.com dotarł do notatki ze spotkania Kaczyński – Ash z 12 stycznia 2009 roku ujawnionej przez WikiLeaks. Treść notatki wskazuje, że decyzja dotycząca spłaty prywatnych roszczeń żydowskich już zapadła, a Polska klasa polityczna jest co do tego zgodna.

Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu – powiedział Jarosław Kaczyński na tajnym spotkaniu z ówczesnym ambasadorem USA w Polsce Victorem Ashem, donosi portal medianarodowe.com.

Dokument ujawniony przez WikiLeaks to raport ze spotkania w Warszawie Jarosława Kaczyńskiego z Victorem Ashem. Raport zawiera wiele wątku, a jest wśród nich także ten dotyczący restytucji mienia żydowskiego.

Poniżej fragment notatki opublikowany przez portal medianarodowe.com:

RESTYTUCJA MIENIA PRYWATNEGO

7. (C) Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat.

Ogólnonarodowa manifestacja przeciwko nieuprawnionym roszczeniom żydowskim już w sobotę 11 maja o godz. 14:00, Al. Ujazdowski 1/3 w Warszawie.

STOP 447
STOP 447

Źródło: medianarodowe.com

150 KOMENTARZE

 1. Może tak, może nie. Równie dobrze można powiedzieć, że Lech Wałęsa spotkał się z kosmitami i uzgodnił z nimi plany kolonizacji naszej planety.

  • Ten artykul to jedno wielkie klamstwo – nie ma takiej notatki na Wikileaks i kazdy moze sam to sprawdzic.

   • Jest taka notatka i ją sam znalazłem patałachu i wklejałem Ci ją wielokrotnie. 9 czerwca 2009 rok spotkanie J. Kaczyński i ambasador Ashe.

   • Debilu!Naprawdę wierzysz że takie informacje na chwilę obecną będą dostępne?!Naprawdę jesteś aż tak wielkim IDIOTĄ?;)!

  • Mam rozumieć,ze swoja opinię wyrażasz na podstawie notatki ujawnionej przez WikiLeaks?Jeśli nie,to lepiej nic nie pisz.

  • szmaciarze z pisu sprzedali Polske a PO jeszcze wieksi szmaciarze, jedni drugich warci

 2. Sommer, notoryczny klamco, przeciez to co Kaczor gadal nie dotyczylo mienia bezzpadkowego.
  Dlaczego łzecie jak psy i manipulujecie malolatami???
  A wiem, no przeciez wasze blagorodie z kremla dostaje prikazy.

  • Jak nawet tak prostacka manipulacja wśród wyborców Konfederacji przechodzi, to naprawdę świadczy to o tym, że są to wyjątkowe barany.

   Ale, jak widać po Tobie, są tacy którzy od razu widzą, jaki kit NCzas i Media Narodowe tym artykułem zaserwował. Ja się zastanawiam tylko, czy Media Narodowe ktoś podpuścił (może chcąc ich ogłupić), czy oni celowo takie oszustwo zrobili, czy oni po prostu nie ogarniają zupełnie, o co chodzi w reprywatyzacji.

   • @ Wde i Tomek. „Kaczor”. ale także Morawiecki i Brudziński nie mówią jasno definiując używane pojęcia. W określeniu „konfiskaty II wojny światowej” co właściwie się zawiera? Państwo polskie niczego nikomu, a na pewno nie Żydom, nie konfiskowało w czasie II wojny światowej. W tym pojęciu „konfiskat II wojny światowej” może się zawierać wszystko, także i powtórne zapłacenie Żydom za niemieckie konfiskaty na terenie Polski i te mające spadkobierców w Ameryce i te bezspadkowe, za co już Niemcy im raz zapłacili.

    • Po pierwsze, to co przywołałeś, to stwierdzenie sporządzającego notatkę, a nie Morawieckiego czy Kaczora. Oczywiście, zgoda, że to zupełnie nieadekwatne określenie.

     Natomiast Kaczor i Morawiecki – ja słyszałem, jak mówią wyraźnie, że żadnego zwrotu mienia bezsparkowego nie będzie. Wystarczy dobra wola, by to zauważyć, a nie przekręcać sens w oczekiwaniu na wywołanie sensacji i przekroczenie progu 5%/

     • Ja słyszałem, jak Morawiecki ustami swojej rzecznik mówił, że nie wycofa się z ustawy o IPN. I co? I jajco.

     • Jak rozumiem autor notatki zacytował dosłownie słowa Kaczora o konfiskatach II wojny światowej. Jeśli słyszałeś że on czy Morawiecki użyli określenia „mienie bezspadkowe” to się cieszę, ze ci się to udało. ja słuchałem i tego określenia nie usłyszałem, a jedynie usłyszałem mówienie na okrągło.

     • Jet, jest lekka subtelna różnica między wycofaniem się z zupełnie bzdurnej i niepotrzebnej ustawy, a wycofaniem się z głoszonego od 30 lat stwierdzenia, że się nie wypłaci miliardów za wydumane roszczenia. Subtelna.

     • Adam, to sformułowanie nie jest przytoczeniem słów Kaczyńskiego. A co do mienia bezspadkowego – słyszałem, czytałem. Naprawdę można te słowa odnaleźć.

     • Też mi się nie podobała nowela Jakiego ustawy o IPN, bo nie jestem zwolennikiem kneblowania ludzi z powodu ich poglądów. Jednakże dziś już jestem innego zdania. Po ujawnieniu przez dra Piotra Gontarczyka skali kłamstw zawartych w publikacjach Grabowskiego i Engelking uważam, że za tak jaskrawe świadome fałszerstwa należy karać. Zatem mój pogląd jest nawet ostrzejszy niż to co proponowała nowela uwalona przez Amerykanów i Żydów. Tak jak napisałem cieszę się że słyszysz różne takie rzeczy tam gdzie ja słyszę niekonkretne określenia jak „odszkodowania wojenne” i „konfiskaty II wojny swiatowej”.

     • Jeśli ustawa była bzdurna, że Polską rządzą debile którzy nie wiedzą co robią. A wycofanie się z tej ustawy było tylko kompromitacją na arenie między narodowej debilna PiSdo. Zabij się śmieciu!

     • (edit)
      Jeśli ustawa o IPN była bzdurna to znaczy, że Polską rządzą debile którzy nie wiedzą co robią. A wycofanie się z tej ustawy było tylko kompromitacją na arenie międzynarodowej debilna PiSdo. Zabij się śmieciu!

     • Adam, a jaki był, Twoim zdaniem, praktyczny wymiar tej ustawy o IPN (poza zwalczaniem gloryfikacji banderyzmu, czyli to, czego nie uchylili – bo to był)?

      – działalność naukowa wyłączona, więc w żaden sposób to, czego byś chciał (ukarania Grabowskiego, Engelking, Grossa) byś nie miał

      – działalność artystyczna wyłączona – a wiec filmy o Polakach antysemitach dalej możesz robić

      – nie działa zagranicą

      To co ona mogła? Obamę skazać za przejęzyczenie o polskich obozach czy tę głupią dziennikarkę co o powstaniu w getcie napisała aresztować? Jeszcze na terenie kraju, czy byśmy Grom dla ich pojmania do USA wysłali?

     • żeby wierzyć politykom , szczególnie w tak wrażliwej sprawie to trzeba mieć siano w głowie

     • Do PiS to nie jest centrum, tylko lewica

      O tobie to bym nawet PiSdo nie powiedział. Bardziej: zwykła pizd.o. Swoje teksty „zabij się” możesz sobie wsadzić, zwykła, smutna pizd.o.:)

     • Napisałem: „…mój pogląd jest nawet ostrzejszy niż to co proponowała nowela uwalona przez Amerykanów i Żydów.” Uważam, że polskie prawo powinno przewidywać posadzenie za kratkami oszczerców, na których polski wymiar sprawiedliwości jest w stanie położyć karzącą rękę.
      Praktycznie w odniesieniu do obywateli polskich oznaczałoby to albo odbycie kary, albo banicję. Nie mam nic przeciwko banicji takich infamisów jak np. Gross, czy Grabowski, a także Elgenking.

     • Kompromitujesz się Tomuś. Ja mam podstaw do tego żeby cię nazywać PiSdą, a ty po prostu snujesz urojenia obłąkana smoleńska PiSdo.

     • (edit)
      Kompromitujesz się Tomuś. Ja mam podstawy do tego żeby cię nazywać PiSdą, a ty po prostu snujesz urojenia obłąkana smoleńska PiSdo.

   • Gościu jeśli chodzi o mienie spadkowe, to w polskim prawie jest to respektowane. Wystarczy zwrócić się do sądu i udowodnić swoje prawa. Nawet Niemcy dostają rekompensaty za majątki pozostawione na ” ziemiach odzyskanych” i to mimo tego, że wcześniej otrzymali kasę od rządu RFN. Podobnie wyznawcy religii mojżeszowej, sprawdź czym zajmują się Związk Wyznaniowy Gmin Żydowskich (ZWGŻ) i Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.
    Problem polega na tym, że udowodnienie prawa do spadku dostarcza wielu problemów, nie ma np. aktów zgonu tych, którzy zginęli w Auschwitz i to próbują wykorzystać amerykańskie organizacje.
    Skończ więc manipulowaći rzucać błotem, bo sam wychodzisz na idiotę.

    • Gościu… To ciekawe po co była (nie uchwalona w końcu) ustawa reprywatyzacyjna, jeśli wszystko, jak piszesz, gra i bucy. Ogarnijcie się.

    • Och, w Krakowie nie znają takich problemów. Jeden taki góral przed krakowskim sądem przedłożył poprzez pełnomocnika dokumenty, że jest właścicielem – potwierdzone przez notariusza z Tel’Awiwu – no i dostał kamienicę, jak raz odremontowaną. Wg papierów miał wtedy 147 lat. No i ch…j, krakowskiemu sądowi to wystarczyło.
     Da się?

     • Pewnie, że się da – w końcu to jest polski bantustan zbrodniczego ludu specjalnej troski – Polaków.

     • I paru takich cudotwórców siedzi teraz w więzieniu. Chyba więc nie do końca się da.

    • W polskim prawie wystarczy miedzy czasie udowodnić ze się było nieślubnym dzieckiem i tez się dziedziczy

  • „7. (C) Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.”

   Jest już po PiSokomunistach, niech tylko wiadomości dotrą do szerszej publiczności.

 3. Kaczyński zobowiązał się do spłaty roszczeń żydowskich” bo jest nie do przyjęcia, by po ofiarach dziedziczyli ich oprawcy.
  To samo dotyczy Słowińców/Kaszubów. Olędrów,Ślązaków, Mazurów…

  • No tak. Tylko że żydzi wtedy byli obywatelami Państwa Polskiego. A prawo każdego cywilizowanego kraju mówi że na końcu dziedziczy państwo. Jak się odseparujecie to sami sobie zrobicie swoje prawo, mam tylko nadzieję że będą je tworzyć takie bambusy jak ty. A o Niemcach to zapomnij, już ich wtedy nie będzie.

   • Polska nie jest krajem cywilizowanym lecz krajem oprawców, który chce dziedziczyć po SWOICH ofiarach.
    Czego w tym, nadwiślański debilu, nie ogarniasz?

    • Za to ja nie ogarniam, jak Niemcy – taki zorganizowany i najmądrzejszy w Europie naród- zrobili takie ruszta, że sztetlowa niedojda przeleciała przez nie, i próbuje ogarnąć pisanie w internetach.

  • a te 50.000 – 70.000 tysięcy Żydów, uratowanych przez Polaków po II w.ś. to jakie mieszkania i inne mienie bezpośrednio po wojnie i później gdy sprawowali władzę w Polsce, przywłaszczyli ??? Czy wszyscy przed wojną mieszkali w swoich kamienicach ???

 4. Obrzydliwe kłamstwo. Na grafice orzeł z gwiazdą Dawida jest dopięty komputerowo. Wiem, bo brzeg planszy trzyma idealny pion, który na fotografiach nigdy nie występuje. KŁAMSTWO!

 5. Nawet Międlar (Jezu, nie sądziłem, że się na niego będę kiedykolwiek powoływał) właśnie napisał, że kłamiecie i to nie jest żadna notatka mówiąca o mieniu bezspadkowym.

  Ech, barany, barany…

 6. 99%pedofili to pedały. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler.

 7. Jeśli ustawa o IPN była bzdurna to znaczy, że Polską rządzą debile którzy nie wiedzą co robią. A wycofanie się z tej ustawy było tylko kompromitacją na arenie międzynarodowej

 8. Kaczyński powiedział kiedyś że gdyby Polska otrzymała reparacje od Niemiec to mogła by nimi zapłacić żydom.Czy nie jest to pdzyznanie się że żydom należą się jakieś pieniądze ?

 9. „fragment notatki opublikowany przez portal medianarodowe.com:……………” – takie fałszywki w wykonaniu środowiska politycznego narodowców skutecznie mnie powstrzymują przed popieraniem zgrai dążącej tylko profitów ze sprawowania władzy.

 10. A gdzie tu jest mowa o mieniu bezdziedzicznym? Jeśli chodzi o mienie co do którego są prawni spadkobiercy, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że za nie powinna być przynajmniej jakaś rekompensata. Może niekoniecznie zwrot, bo taka Warszawa i wskutek wojny (zniszczenia wojenne i celowe burzenie jej przez Niemców) i wskutek odbudowy (jednak rękami i środkami Polaków) znaczącą się zmieniła, jednakże dla PRAWNYCH spadkobierców (dzieci czy wnuków właścicieli), którzy mają dokumenty, że dana nieruchomość czy parcela należała do ich przodków i roszczą sobie co do nich prawo, jakaś rekompensata się należy.

  • No cóż. Problem polega na tym, że za komuny Polska przekazała duża kasę do USA na pokrycie rekompensat dla żudów za utracone mienie. Zatem niech leca do Stanów domagać się wypłat. My swoje zrobiliśmy.

   • Stanisław Michalkiewicz mówił już o tym wiele razy, ale nie szkodzi przypomnieć. Umowa indemnizacyjna tyczyła się mienia ludzi, którzy w chwili jej zawarcia byli obywatelami amerykańskimi, czyli nie tyczyła się wszystkich Żydów, którzy obecnie żyją w Stanach, a tylko jakiejś ich części. Obywateli polskich, którzy np. już po jej zawarciu wyjechali do Ameryki ona się nie tyczy.

 11. Dziwne, od 2007 rządziła PO, dlaczego ambasador miałby uzgadniać to z Kaczorem?

 12. Niemcy swoim obywatelom, którzy opuścili obecne tereny POLSKI – zapłacili rekompensaty – 100%wartości tego, co zostawili; Polska moja Ojczyzna – Polakom wyrzuconym ziem wschodnich, historycznie polskich – wypłaciła (czyniąc to po naprawdę w każdym indywidualnym przypadku – wielkich bojach) zaledwie po 20% wartości mienia pozostawionego; Polska moja Ojczyzna – planuje żydowskim złodziejom i szubrawcom wypłacić 100% TEGO, CZEGO TUTAJ NIE ZOSTAWILI.
  KOMU SŁUŻĄ POLSKIE RZĄD, PREZYDENT, PARLAMENT – ŻE NIE UCHWALAJĄ STOSOWNEJ USTAWY (wg wzoru Pana Michalkiewicza) lub wg zamysłu Pana Posła Rzymkowskiego, która to łajdactwo zablokuje ? Komorowski dlatego chciał (wg obietnic rudzielca Tuska) sprywatyzować Lasy Państwowe, by mieć na ten proceder hajs. Jesteście sqrvysyny zwykłymi ZDRAJCAMI – TFU !!!!

 13. Niestety ale to prawda. Wszedłem na Wikileaks na które to powołują się medianarodowe.com. Tekst jest po angielsku, ale wyraźnie jest napisane, że Kaczyński powiedział Ashowi, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Zatem Kaczyński popiera bezprawne roszczenia Żydów – bezprawne, bo w 1960 r. Polska zawarła umowę z USA na mocy której wtedy PRL zapłacił USA 20 mln ówczesnych dolarów (bardzo duża suma jak na owe czasy) po to, aby to w zamian rząd USA przejął na siebie zaspokojenie roszczeń majątkowych Żydów. Zatem Kaczyński i PiS to zdrajcy stanu!!

  • RIVATE PROPERTY RESTITUTION

   7. (C) In response to a question, Kaczynski said he was
   „certain” that the Sejm would pass legislation on
   compensation for WWII and Communist-era confiscations. „The
   law will be adopted. The decision has already been made. It
   will not be questioned by anyone who has influence in Polish
   politics. It’s only a matter of timing,” Kaczynski said. If
   stock prices drop, the GoP would not be able to generate the
   necessary funds from privatization of large-scale state-owned
   enterprises, he explained. Kaczynski wondered aloud whether
   the 20% compensation envisioned in the current legislation
   would be considered „a satisfactory response.” He noted that
   as PM he had heard a wide range of positions from concerned
   Jewish groups. Kaczynski said it would be better to reach
   agreement with Jewish organizations before passing
   legislation, but conceded such an approach might take
   two-to-three years

  • A któż to znowu jest? Pod pojęciem rekompensaty za konfiskaty nie jest dokładnie określone, że tylko dla spadkobierców.
   I dlaczego rozmawia z Żydami, a nie z Polakami, którzy takich rekompensat oczekują w wartości 4x większej niż Żydzi?

 14. Tzw. gwiazda Dawida, nie jest żadną Gwiazdą Dawida, jak tzw. żydzi NIE SĄ ŻADNYMI ŻYDAMI I SEMITAMI, a CHAZARAMI: NIE SEMITAMI, potomkami plemion mongolsko-turecko-tatarskich.Ta krwiożercza swołocz ze stepów Mongolii została pokonana w wielkiej bitwie przez sojusz wojowników Wikingów i Słowian pod wodzą księcia kijowskiego Światosława w 965r. Była to ich totalna klęska, podobna do klęski poniesionej ponad 400 lat później pod Grunwaldem przez Krzyżaków. Niedobitki chazarskie rozpierzchły się po Europie Środk-Wschodniej. Najwięcej tej tłuszczy osiedliło się w Królestwie Polskim, za zezwoleniem frajera i naiwniaka Kazia Wielkiego, na szkodę Polski aż do dzisiaj!!! Po prostu podrzucili cwaniacy królowi urodziwą chazarską dziwkę, a ten połknął haczyk!!! W Rzeczpospolitej Obojga Narodów mieszkało aż …80% populacji tego plemienia szatana!! Polska URATOWAŁA ich od wyginięcia na swoje, Europy i Ameryki NIESZCZĘŚCIE!!! Na koniec ŻADNA GWIAZDA DAWIDA, a symbol szatana to 666!!! Mają ZERO PRAW DO PALESTYNY!!! To nie ich ziemia i nigdy tam nie mieszkali!!! Palestynę podbili zbrojnie i okrutnie krwawo, a ONZ nie miała żadnych praw przydzielać im tej ziemi. ONZ utworzyli cwaniacy chazarscy i „prawa” ONZ miał takie same, jak Hitler ze Stalinem do grabieży Polski w układzie Ribbentrop-Mołotow, czy ponownej grabieży po bandyckiej Jałcie, rozboju Roosevelt-Stalin-Churchill, gdzie zaborcy bezprawnie okradli nasz Kraj z 50% terytorium!!!!! A bandzior z USA i bandzior z ZSRR, to chazarskie czerwone wieprze i ludobójcy!!!Jak po tej Ziemi chodził Chrystus, to Chazarzy skakali jeszcze po drzewach na stepach mongolskich! Wg badań ich uczonego z Kanady, mają oni aż 6% genów NEANDERTALSKICH, GDY POZOSTALI LUDZIE MAJĄ ICH ŚREDNIO ZALEDWIE 2%, OPRÓCZ AFRYKANÓW, którzy tych genów mają …%!!!! To tłumaczy ich podły i zakłamany charakter! Chcą być rasą panów nad milionami posłusznych gojów niewolników! I stało się to już w USA w niecałe 200 lat. USA to obecnie najbogatsze państwo marksistowskie na kuli ziemskiej, czyli całkowicie podporządkowane Chazarom!! Pomyśleć 2% rządzi 320 mln białych i kolorowych niewolników, trzymanych ostro za gębę, w ramach …amerykańskiej „demokracji” marksistowskiej!!!

 15. RIVATE PROPERTY RESTITUTION

  7. (C) In response to a question, Kaczynski said he was
  „certain” that the Sejm would pass legislation on
  compensation for WWII and Communist-era confiscations. „The
  law will be adopted. The decision has already been made. It
  will not be questioned by anyone who has influence in Polish
  politics. It’s only a matter of timing,” Kaczynski said. If
  stock prices drop, the GoP would not be able to generate the
  necessary funds from privatization of large-scale state-owned
  enterprises, he explained. Kaczynski wondered aloud whether
  the 20% compensation envisioned in the current legislation
  would be considered „a satisfactory response.” He noted that
  as PM he had heard a wide range of positions from concerned
  Jewish groups. Kaczynski said it would be better to reach
  agreement with Jewish organizations before passing
  legislation, but conceded such an approach might take
  two-to-three years

 16. Jeśli ta notatka jest prawdziwa to zaczynam w zupełnie innym świetle widzieć zamach smoleński. Jak w tym kawale o wroblu, krowie i kocie.

 17. To tematy zastępcze piszcie o pieniądzach głosuje na KONFEDERACJE i oczekuje zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Cit-u.

 18. Przed chwilą oglądałem program prowadzony przez propagantystkę Panią Ogórek była bardzo skuteczna nie dopuściła nikogo z Konfederacji do głosu. PIS bardzo boi się Konfederacji nawet socjaliści mieli głos a Konfederacja nie.

Comments are closed.