KULCZYK STORY. Ta historia rozpętała spekulacje! Miliarder miał być martwy, znaleziono go na zamku we Francji [FOTO]

Zamek Chateau de la Rochepot we francuskiej Burgundii, gdzie ukrywał się mający nie żyć ukraiński miliarder / Jan Kulczyk. / fot. Wikimedia
Zamek Chateau de la Rochepot we francuskiej Burgundii, gdzie ukrywał się mający nie żyć ukraiński miliarder / Jan Kulczyk. / fot. Wikimedia

Pod koniec 2018 roku policja aresztowała ukraińskiego miliardera, który od 2015 roku ukrywał się, ale wiódł luksusowe życie na zamku we francuskiej Burgundii. Wcześniej bogacz upozorował własną śmierć. Ta historia sprawiła, że temat śmierci Jana Kulczyka znów wróciła do debaty.

Nazwano go „Królem na Zamku”. Europol aresztował ukraińskiego miliardera, który miał od 3 lat nie żyć. Jak się okazało sfingował swą śmierć i żył w otoczeniu luksusu na zamku Chateau de la Rochepot we francuskiej Burgundii. Władze ukraińskie oskarżały go o korupcję na wielką skalę, fałszerstwa i pranie brudnych pieniędzy. Udało mu się jednak uniknąć sprawiedliwości po upozorowaniu własnej śmierci.

W czasie akcji policja zabezpieczyła w poczet ewentualnych kar biżuterię i samą posiadłość, która została kupiona na podstawione nazwisko za blisko 4 miliony euro. W jej skład wchodzi m.in winnica Côte d’Or, która wcześniej należała do spadkobierców prezydenta Francji Sadi Carnota. Zamek powstał w XII wieku. W XV wieku przebudowano go, a w XIX przeszedł kompletną renowację.

Śledztwo prowadził Europol we współpracy z policją ukraińską i Luksemburga. Wszczęto je w styczniu tego roku po tym, jak podejrzenia wzbudziła transakcja nabycia posiadłości od Luksemburskiego funduszu. Potem ustalono, że miliarder nie tylko żyje, ale pławi się w luksusach gdzieś na terenie Francji.

Policja nie ujawnia tożsamości aresztowanego, ale spekuluje się, że może chodzić o Dymitra Malinowskiego. Takie informacje przekazał ukraiński oddział Radia Wolna Europa. Wraz z Ukraińcem miano zatrzymać trzy inne osoby w tym obywatela Mołdawii.

Historia ukraińskiego miliardera może znów pobudzić spekulacje na temat śmierci Jana Kulczyka. W mediach wciąż pojawiają się teorie, iż on także sfingował swą śmierć. Są one pokłosiem donosów spływających do ABW, iż miliarder żyje i ukrywa się na Cyprze, bądź w egzotycznych krajach.

8 KOMENTARZE

  1. Ja widziałem Kulczyka i Adamowicza w zacisznej knajpce na Cyprze jak pili i gadali

  2. Osobiście widziałem Kulczyka na początku 2018 roku na Wyspach Zielonego Przylądku. Chwilę porozmawialiśmy i prosił abym nikomu nie mówił że go widziałem, potem wręczył mi banknot 500 Euro. Jednak szybko pieniądze wydałem na kokainę i prostytutkę i o obietnicy zapomniałem, potem żałowałem że nie przydusiłem go żeby mi dał więcej takich banknotów.

    • Redaktorzyny dajcie już spokój z tym Kulczykiem. Napiszcie coś nowego i ciekawego. 🤮🤮🤮🤮

  3. Bo nie możemy zaakceptować śmierci. Był jeszcze dość młody, bogaty. Pojechał na operację do dobrego szpitala. I umarł. Nie bierzemy pod uwagę, że aby stać się bogaty, żył mocno i pracował mocno. I stan zużycia organizmu mógł być większy, niż wiek.

  4. Skąd taka pewność ze nie żyje? Ja tam nie wierze ze nagle zmarł kiedy PiS doszedł do władzy. Podobno nawet w noc jak miał pogrzeb jego córunia urządziła impreze ze policja przyjachala, taka inba.

  5. To tak samo jak Adamowicz. Siedzi teraz u siebie w Izraelu i liczy kasę od frajerów co to nie odróżniają inscenizacji z aktorami od zabójstwa.

Comments are closed.