Media POPiS-u zgodnie przemilczały Marsz #STOP447. „Fakty” TVN i „Wiadomości” TVP nie wspomniały o nim ani słowem

Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski
Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski

Główne mainstreamowe media solidarnie przemilczały Marsz przeciwko amerykańskiej ustawie 447. Ani pisowska TVP (Wiadomości), ani też główna tuba opozycji TVN (Fakty) nie podały żadnych informacji o Marszu #STOP447, który miał miejsce w samym centrum Warszawy.

Marsz #STOP447 był protestem przeciwko ustawie amerykańskiego Kongresu nr 447, która popiera roszczenia żydowskich organizacji, domagających się 300 mld dolarów od Polski tytułem mienia bezspadkowego po obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia zamordowanych przez Niemców.

Spłata takich roszczeń oznaczałaby koszt 120 tysięcy złotych na każdą czteroosobową rodzinę.

„Fakty” TVN o godz. 19 jako pierwszą wiadomość przekazały wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o rodzinie, potem był Grzegorz Schetyna i jako trzeci Robert Biedroń. Następnie przekazano informację o filmie Sekielskiego o pedofilii w kościele. Następne informacje to sprawa zabójstwa ucznia w Warszawie, dzień bez śmieci, plany Macrona odbudowy katedry Notre Dame itd.

„Wiadomości” TVP o godz. 19.30 też zaczęły o Kaczyńskim. Potem mówiono o planach ministra rolnictwa, który chce pomóc rolnikom dotkniętych suszą, o dotacjach unijnych, o walce europejskiej lewicy z kościołem. Był też Schetyna i Biedroń, 200 mln wygranych na europejskiej loterii. itd.

Ignorowanie marszu liczącego ca. 20 tys. uczestników, szczególnie przez telewizję publiczną, a właściwie rządową, kierowaną przez PiS stawia pod znakiem zapytania, liczne ostatnio, deklaracje liderów rządzącej partii, co do ich prawdziwych intencji w sprawie obrony narodowego interesu przed roszczeniami żydowskich środowisk dotyczących mienia bezspadkowego.

Źródło: TVP, TVN

Comments are closed.