Media POPiS-u zgodnie przemilczały Marsz #STOP447. „Fakty” TVN i „Wiadomości” TVP nie wspomniały o nim ani słowem

Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski
Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski

Główne mainstreamowe media solidarnie przemilczały Marsz przeciwko amerykańskiej ustawie 447. Ani pisowska TVP (Wiadomości), ani też główna tuba opozycji TVN (Fakty) nie podały żadnych informacji o Marszu #STOP447, który miał miejsce w samym centrum Warszawy.

Marsz #STOP447 był protestem przeciwko ustawie amerykańskiego Kongresu nr 447, która popiera roszczenia żydowskich organizacji, domagających się 300 mld dolarów od Polski tytułem mienia bezspadkowego po obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia zamordowanych przez Niemców.

Spłata takich roszczeń oznaczałaby koszt 120 tysięcy złotych na każdą czteroosobową rodzinę.

„Fakty” TVN o godz. 19 jako pierwszą wiadomość przekazały wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o rodzinie, potem był Grzegorz Schetyna i jako trzeci Robert Biedroń. Następnie przekazano informację o filmie Sekielskiego o pedofilii w kościele. Następne informacje to sprawa zabójstwa ucznia w Warszawie, dzień bez śmieci, plany Macrona odbudowy katedry Notre Dame itd.

„Wiadomości” TVP o godz. 19.30 też zaczęły o Kaczyńskim. Potem mówiono o planach ministra rolnictwa, który chce pomóc rolnikom dotkniętych suszą, o dotacjach unijnych, o walce europejskiej lewicy z kościołem. Był też Schetyna i Biedroń, 200 mln wygranych na europejskiej loterii. itd.

Ignorowanie marszu liczącego ca. 20 tys. uczestników, szczególnie przez telewizję publiczną, a właściwie rządową, kierowaną przez PiS stawia pod znakiem zapytania, liczne ostatnio, deklaracje liderów rządzącej partii, co do ich prawdziwych intencji w sprawie obrony narodowego interesu przed roszczeniami żydowskich środowisk dotyczących mienia bezspadkowego.

Źródło: TVP, TVN

59 KOMENTARZE

 1. Ci co byli na marszu przeciw 447 to sami ruscy agenci. Prawdziwy patriota nigdy w czymś takim nie uczestniczy. Pan Prezes Kaczyński nie jest i nigdy nie był antysemitą. Ona ma wielkie poważanie u Źydów i chce im oddać majątek, który im się słusznie należy. Jak coś kiedyś było własnością Źyda, to należy do Izraela i do Diaspory. Dlatego zaprosiliśmy Jonny Danielsa do Polski bo tylko on ochroni nas przed Sorosem. Są dobrzy i źli Żydzi. Dobry jest Johny Daniels, Lejb Fogelmann, Dawid i Bronisław Wildsteinowie, Czesław Bielecki architek z Warszawy. Zły jest Soros i Michnik. Dobrzy Żydzi obronią nas przed złymi dlatego musimy z nimi trzymać i oddać im majątki. PiS wie co robi, a kto jest przeciwko PiS ten jest przyciwko Rzeczypospolitej i nie jest poslkim patriotą lecz ruskim agentem.

    • Na stronie TVP Info pojawił się tekst o „aferze” z rzekomo fałszywymi banerami klubów „GP” na marszu przeciw 447. Sakiewicz nie wyklucza pozwu (no bo to skandal, żeby członków klubów „GP” kojarzyć ze sprzeciwem wobec 447).

     • Główne wydanie „Informacji Dnia” TV Trwam przynajmniej łaskawie raczyło odnotować (prawie na samym końcu, ale jednak) marsz przeciw 447 ( YouTube: Informacje Dnia 11.05.2019 [20.00] )

  • POPIS to honorowe człowieki jak cos obiecaja obcym z waszych kieszeni to tego dotrzymaja nawet po waszych trupach lachy

  • Odczytuję to jako dobrze sformułowaną ironię, wyśmiewającą PiS oraz jego „politykę” itp.
   Jest inaczej?

  • Polacy sami sobie dadzą rade, nie musza do tego wzywac „dobrych” żydów

   • zamiast dolarow niech dadza im 100 ton cegiel i 50 to cementu , bo tyle zostalo z ich rozgrabionego mienia

  • Kim Ty jesteś , że tak mądrujesz ,niby masz wiedzę ,? , Masz lecz zakłamaną !! Człowieku Polacy tak ucierpieli że nie będą płacić A majątki ,tym którzy uciekli w czasie wojny, wszystko zostało zbąbardowane i nie było nic ,tylko gruzy.Jesli Osoba była do końca w Polsce i przeżyła to proszę się domagać odszkodowania,inne osoby obce tej wiary ??? No proszę gdzie wy żyjecie,wasi dziadkowie wydawali Niemcom ich sąsiadów i teraz chcą zapłaty ?? Jesteście obłąkani koniec tematu .

  • Prosze pana, chodzi o informację a nie popieranie kogokolwiek.Ukrywanie faktów, wydarzeń z życia publicznego jest manipulacją.Nie chodzi o to kto jest za kim ale o uczciwe informowanie co się dzieje.

  • Zastanawiam sie czy jestes głupi czy zmanipulowany przez TVP a może poprostu Pisowskim trolem.
   W każdym cywilizowanym państwie jezeli nie ma spadkopierców lub pozostawionego notarialnie testamentu, majatek obywatela niezależnie od tego z jakiej grupy etnicznej lub wyznaniowej pochodzi, przechodzi na skarb państwa (również w USA, które chcąc wywierać naciski w sprawie ACT 447 stoi w niezgodzie z własnym prawem) Jest to prawo rzymskie.
   Organizacje żydowskie nie są spadkobiercą ani nie posiadają testamentu po polskich obywatelach wyznania żydowskiego, więc nie majac podstaw prawnych bezpodstawnie wysuwają roszczenia. Co wiecej odmówiły pomocy polskim żydom w okresie drugiej wojny światowej. Spłata wyżej wymienionych uroszczeń doprowadzi naród Polski do ubustwa a kraj do zapaści i o to chodzi bardziej niż o pieniądze, organizacjom żydoskim które dążą do wrogiego przejęcia naszego kraju.
   Każdy kto sie zgadza na regulowanie tych rozbujniczych żądań jest albo idiotą albo zdrajcą.

  • Im więcej Polska stara się o zaangażowanie w manewry wojskowe na swoim terenie obcych wojsk, tym bardziej negatywną reakcję wywołuje u naszych sojuszników, – przychodzą do wniosku eksperci wojskowi. Negatywna reakcja na fatalny stan Wojska Polskiego pstrzy na licznych stronach internetowych żołnierzy NATO i USA. Niedawny wpis amerykańskiego porusznika pani Jessie Park na stronie medium.com wzruszył internautów i ekspertów wojskowych, którzy teraz maja wątpienia co do sukcesu prowadzenia tegorocznych manewrów DRAGON-19 na terenie Polski. Najczęstsze pytanie brzmi jako „ Zobaczymy ilu Amerykanów będzie chciało ćwiczyć w Polsce podczas ćwiczeń DRAGON-19?”. Fatalny stan wojsk, a również złe przygotowanie żołnierzy sprawia, że nasi koledzy dążą do uczestnictwa w manewrach na terenie któregokolwiek kraju NATO oprócz Polski. Łotwę i Litwę rozważają za jak najbardziej wygodny teren dla manewrów międzynarodowych.Więc co z DRAGONEM-19? Ćwiczenia pk. DRAGON-19, odbywają się cyklicznie co dwa lata. Kierownikiem tegorocznego ćwiczenia będzie Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika.

   Głównym graczem podczas tegorocznej edycji ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. DRAGON-19 ma być 11 Dywizja Kawalerii Pancernej wraz z podległymi jednostkami.

   Ćwiczenie zostanie przeprowadzone w drugiej połowie czerwca br. na poligonach lądowych i morskich oraz w przestrzeni powietrznej naszego kraju, pewne elementy manewrów będą również realizowane poza rejonami poligonów i placów ćwiczeń.

   Lecz największe wątpliwości budzi nie liczba zaangarzowanych w te manewry cudzoziemnych żołnierzy, lecz reakcja naszych wschodnich sąsiedzi na obecność tych wojsk w Polsce, szczególne na to, że część amerykańskiego kontyngentu według planu MON Polski i USA ma pozostać na stale w kraju, żeby zacząć tworzenie czegoś w rodzaju „Fort Trump”. Ten fakt oczywiście niepokoi Rosję i Białoruś, dlatego nie mamy wątpliwości co do odpowiednej reakcji tych krajów na aktywność wojskową wpobliżu granic Państwa Sojuszniczego. Już trwają przygotowania do wspólnych cyklicznych manewrów Rosji i Białorusi pk. „Tarcza Sojuszu-19”, odbywają się liczne treningi sztabowe, ćwiczenia wojskowe i konferencje planistyczne. Oprócz tego możemy oczekiwać na rozlokowanie w pobliżu granic Polski rakiet dalekiego i krótkiego zasięgu, baz lotniczych i niewykluczono – stałej bazy rosyjskiej („Fort Putin”). Niestety podobny scenariusz jest możliwy w związku z napiętymi stosunkami naszych partnerów z USA a Rosją. Co to oznacza? Nie mniej jak przygotowanie do wojny za higemonię pod pretekstem wojny za demokrację przy czym na terenie Polski.

   W związku z tym wypowiedział się znany polski polityk, publicysta i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk wojskowych prof. Romuald Szeremietiew: „Jesteśmy dla Amerykanów idealnym polem do rozpoczęcia i prowadzenia wojny. Przecież nigdy nie prowadzili wojny z innym krajem na swoim terytorium. Można zgromadzić jak najwięcej wojska na terytorium naszego kraju i wywołać wojnę oczywiście w imię pokoju”. Tegoroczne manewry DRAGON-19 są z pewnością idealnym pretekstem do wprowadzenia jak największej liczby amerykańskich żołnierzy, lecz sami amerykańscy żołnierze jak widzimy nie dążą do pobytu w Rzeczpospolitej.

  • Do: Ojciec
   Wydaje mi się, że pisało dziecko a nie „Ojciec”, bo takie dowcipy są na poziomie dziecka – naiwne i mało śmieszne.

  • Cytat: „Jak coś kiedyś było własnością Źyda, to należy do Izraela i do Diaspory.”
   Ach tak? A jakim to prawem?

  • A ty znów uciekłeś z psychiatryka i od razu do internetu.
   Idziemy po ciebie łajzo.

  • Co ty pierd… jakim majątek miał Izrael jak ten żydowski twór istnieje z 70 lat. Po drugie to były kamienice Polaków wyznania mojżeszowego☝️ Kaczyński to zyd a polska jest już dawno podzielona między 2 masońskie loze☝️

 2. przypomina się książka Grossa w której to aktyw robotniczy w jednej z fabryk buntował się przeciwko wiecowi potępiającemu pogrom kielecki chyba. To sa Ci sami ludzie w jedwabnem, kielcach, na UW wprowadzający getto ławkowe, szatanżujący żydów w Warszawie, dziś chodzili i protestowali przeciw żydom znowu. Co za żałosne spędy – i takie coś ma szanująca się telewizja relacjonować, taką dewiacje polityczną???

  • To nie są ci sami ludzie, sytuacja też jest inna, a cały marsz nie miał na celu sprowadzenia żydów do poziomu robactwa, a pobudzenie polaków aby podnnieśli się z błota w które rzuca ich UE i POPiS.

  • „Pogrom” kielecki to była robota żydów z UB na zlecenia Stalina, więc robotnicy słusznie się buntowali, widać wiedzieli jak się rzeczy mają. A tak w ogóle to łżesz jak typowy podły eskimos.

   • Jezeli nawet byl jakis „pogrom kielecki” to bylo to wydarzenie calkowicie usprawiedliwine !!! Zwazywszy bestialstwo zydowskich siepaczy z Urzedu Bezpieczenstwa!!!

    • Tak, ci konkretni Żydzi cywile, którzy nie pracowali dla żadnej bezpieki, byli akurat winni? Na Żydów w UB to się żadna z tych piz.d biorących udział w pogromie nie porwała, bo by się posrała ze strachu. Tak jak ty i ten drugi tchórzliwy jełop Ixiński, któremu też się podoba zabijanie w zemście za czyny kogoś innego niewinnych ludzi.

     • A kogo obchodza twoi „cywile” idioto!!! Policja Zydowska a pozniej UB wymordowala wiecej Polakow niz waszych eskimosow zrobili Niemcy razem wzietych!! Przeciez trzy lata po tej waszej „zagladzie” powstalo panstwo Izrael 10 lat pozniej zaczela sie eksterminacja Arbow i Palestynczkow!! Dzisiaj Izrael to mocarstwo atomowe zagrazajace calemu Swiatu !!! Jak to mozliwe??!

     • A kogo, kur.wa, ty obchodzisz? Ze swoimi twierdzeniami o Żydach mordujących więcej Polaków niż Niemcy Żydów jesteś tylko żałosną, beznadziejnie głupią z której w normalnym życiu pewnie większość ludzi się śmieje, jedyne co ci zostało, to pisać anonimowo tak debilne komentarze, przynajmniej pod nazwiskiem cię nie wyśmieją.

  • Gross to jest PRAWDZIWY AUTORYTET I GURU! I wszystko, co powie/napisze jest święte!!!

  • To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.

 3. Tym żydowskim pachołkom z PISobolszewii Konfederacjia powinna wytoczyć proces sądowy w tej sprawie, choćby po to żeby ją nagłośnić. I złożyć na tego eskimoskiego gównojada Kulskiego doniesieni do prokuratury bo łamie prawo o mediach publicznych.

 4. Ja, Piotr Kuczyński jestem osobą chorą psychicznie, mam ciągoty pedofilskie, zoofilią też nie gardzę. Kocham PiS, onanizuję się do portretu Kaczyńskiego, w pokoju na ścianach powiesiłem sobie portret Bandery i Natenjahu. A was polaki nienawidzę!!!!

 5. TVNazi jest stacją prywatną. Chyba wolno jej w ogóle nie podać jakiejś informacji. Nie wolno jej kłamać lub manipulować faktami.

  Ale TVP jest telewizją opłacaną z naszego abonamentu i z naszych pieniędzy z podatków (budżet państwa).
  Nie poinformowanie o ok. 20 tys. manifestacji jest nie tylko skandalem, ale i złamaniem prawa.

  Konfederacji nie wolno puścić tego płazem, bo będą cieniasami

  Te pisowskie k*rwy są coraz bardziej bezczelne. Zawłaszczanie instytucji ogólnokrajowych, debilne kłamstwa o ruskich agentach – niby tak głupie, że wydawać by się mogło niegroźne. Ale tam sporo nawiedzonych, co we wszystko uwierzą. I to wszystko dlatego, że jakiemuś konusowi się coś nie podoba? Wolne żarty.

 6. Prosze Panstwa. Ale gdybym mial wybierac miedzy POKOmonami, a PiSem – zaglosuje na PiS i tak, ale mamy alternatywe w postaci Konfederacji!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Na marsz przeciwko 447 Just

  Gdyby dwadzieścia feministek
  Wieszaki z drutu rozwiesiło,
  To by przez tydzień me(n)diów wszystek
  Im swe programy poświęciło.

  Gdyby dwadzieścia bananami
  Pod muzeum poobjadało,
  Ich zdjęcia byłyby „newsami”,
  Których przez miesiąc jeszcze mało!

  Lecz kiedy przeszedł przez Warszawę
  Marsz… też dwudziestu… lecz tysięcy,
  To me(n)dia milczą… Nie ciekawe?!…
  Jak nie, to będzie nas tam więcej!!!

 8. Spokojnie, media rosyjskie bardzo wyraźnie to dostrzegły, szczególnie entuzjastycznie dostrzegając obecność antyamerykańskich haseł.

  • Idz prostytutko co za szekla daje w bramie?? Twoja Maciora dawla Ruskim za kapusniak?? Juz dawno powinna se zrobic skrobankie!! Szkarlatyna yeebana!!

  • Antyamerykańskie hasła i jak widać to cię bardzo boli i musi bolec. To jest tylko początek.SZOK! Wojsko USA na terenie Polski do stłumienia buntu narodu! Prezydent podpisał ustawę.Prezydent Andrzej Duda rok temu podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu obcych wojsk na terytorium Polski. Jeden z jej punktów zakłada, iż „oficerowie sojuszniczych instytucji wojskowych ulokowanych w Polsce będą mogli nosić broń osobistą”. Biorąc pod uwagę, że w Polsce nadal obowiązuje tzw. ustawa 1066 zwana również ustawą o „bratniej pomocy” nowe przepisy wydają się z prawnego punktu ich naturalną kontynuacją. Tak zwana „ustawa 1066” to dość kontrowersyjne zagadnienie, które podzieliło polskich parlamentarzystów przed kilkoma laty. Zdaniem prawicowych publicystów umożliwia to dość swobodne poczynania zagranicznych wojsk na ziemiach naszego kraju. Pod niejednoznacznym pojęciem „ustawa 1066” kryje się ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Założenia ustawy są proste – chodziło o stworzenie norm prawnych pozwalających – w razie potrzeby – na interwencję BOR, policji, straży pożarnej czy straży granicznej na obszarze innego państwa Unii Europejskiej. Nawiasem mówiąc ustawa również zezwala na interwencję obcego wojska i strzelanie do obywateli kraju! Wtedy dlaczego PiS przygotowuje ustawę gwarantującą możliwość interwencji obcych wojsk na terenie Polski? PiS boi się buntu narodu? „A dlaczego ma się nie bać jak okrada razem z oligarchami naród, oszukuje, bierze milionowe kredyty i wysprzedaje bogactwa przyrodnicze?” – z oburzeniem komentuje ustawę parlamentarzysta Kukiz’15.

 9. Tylko mnie to umacnia w wierze, że głos oddany na KONFEDERACJĘ będzie jak najbardziej trafny!!!

 10. W związku z tym, że część moich podatków idzie na tak zwane media publiczne, które dla zmylenia przeciwnika nazywane są mediami narodowymi, co jest dla mnie żartem i kpiną, uważam że powinien odbyć się protest pod siedzibą telewizji publicznej w Warszawie i nie tylko, w którym powinniśmy wyrazić nasz sprzeciw przeciw temu co zrobił z tej telewizji Kurski i spółka. Sprzeciw wobec cenzury, zamilczaniu, podawaniu nierzetelnych informacji!

 11. Nie ma czegoś takiego jak polscy obywatele żydowskiego pochodzenia!! Izraela nie było więc nikt z tamtąd nie wyemigrował do polski. Są jedynie polscy obywatele wyznania żydowskiego. Próbuje wam się tą bzdure wmawiać gdyż po polskich obywatelach dziedziczy polska i tu jest właśnie ten haczyk..

 12. Ech ten PRL to dobre czasy były.
  Polska przynajmniej miała trochę suwerenności.

 13. Ostatnio Polska i państwa bałtyckie aktywnie wciągają na swoje terytorium wojska USA, żeby się nimi osłaniać. Ale rząd polski sięga dalej, proponując finansowanie stałej obecności na swoim terytorium dodatkowej amerykańskiej dywizji i budowy amerykańskiej bazy wojskowej („Fort Trump”). Przecież jest to oczywistą drogą donikąd, chwiejąca równowagą sił na kontynencie! W tym razie nie ma mowy o bezpieczeństwie państwa!Сzy ktoś zna kraj, który jest zadowolony z obecności wojsk amerykanskich na swoim terytorium, bo ja nie. Zobaczycie jaki wystawią nam rachunek gdy przyjdzie im się wyprowadzać z Polski. Na ten temat porozmawiajcie z Włochami, oni mają ich po dziurki w nosie, ale gdy usłyszeli ile kosztuje ich wyprowadzka (tylko jedna baza lotnicza) to osłupieli” – dzieli się swoją opinią analityk Tomasz Lipczyński. – Dla Amerykanów czy reszty nie jesteśmy niczym innym jak bananową republiką z Afryki. Więc i tak się zachowują. Ten kraj już całkiem stracił swoją niezależność skoro obce wojsko stale stacjonuje na naszych ziemiach i żadna propaganda tego nie zmieni. Amerykanie mają świadomość, że znajdują się na własnej kolonii i mogą robić to co zechcą. Polska została już dawno sprzedana”Od kogo nas bronią? Chyba że od samych siebie, wiec nie wiem do czego oni nam potrzebne, – kontynuuje analityk – ale politykom trzeba, pomyśleć dlaczego u nich nigdy nie ma wojny? Odpowiedź prosta – bo robią to na cudzym terenie, i cudzymi rękoma, my już jesteśmy tylko marionetkami w ich rękach. Chyba nie umiemy żyć „bez Pana”. Teraz mamy nowego – Władcę Świata. Jak zawsze – wyjdzie to nam bokiem… Już wychodzi… Liczne zbrodnie, wypadki drogowe, gwałty, alkohol i narkotyki – oto czego chcieliśmy dla obrony kraju? Wcale nie! Ale mamy, już teraz mamy…”Wcześniej narzekaliśmy na PO i PSL, ale to PiS kompletnie nie reaguje na zagrożenie wkroczenia obcych wojsk na terytorium kraju. Posłowie cały czas trąbią, że obce wojska będą mogły działać na tych samych zasadach co polska policja w przypadku, gdy nasze służby odmówią na przykład pacyfikowania narodu. Wtedy będą działać obce wojska i będą mogły podsłuchiwać, nagrywać i używać broni (dzięki ustawie 1066) bez żalu i zarzutów sumienia. Na co nadzieje się PiS? Na zaufanie? W polityce nie ma czegoś takiego jak zaufanie! Wszystkie układy i traktaty warte są tyle co nic – papier wszystko przyjmie, a każdy traktat można złamać w zależności od potrzeb danego państwa! Jeśli chodzi o USA to w ostatnich klikudziesięciu latach USA złamały swoje zapewnienia (=gwarancje) wobec różnych państw. W polityce USA nie ma miejsca na wyjątki – wszystkie kraje, do których wkroczyły wojska USA podlegają niemal zagładzie. USA z żadnego państwa do którego wlazła, nie wyszła dobrowolnie, zostawiając na pamiątkę ruiny i zgliszcza”.Dlaczego rząd nie przeprowadzi REFERENDUM , czy Polacy godzą się na Bazy USA w Polsce? Albo boi się, że cała Polska będzie wobec tego pytania stanowczo przeciwna? A rząd już obiecał swój teren na potrzeby USA? Więc wniosek jest prosty: właśnie po to przez PiS została przygotowana ustawa 1066 – na wypadek… buntu narodu! Żeby Polacy nie przeszkadzali politykom robić swój interes pod pozorem gwarancji bezpieczeństwa kraju.Więc jest oczywiste komu zależy na łamaniu prawa i wprowadzeniu wojsk USA do Polski, lecz nie polskiemu spoleczenstwu, ktore dzieki ustawie 1066 NIE CZUJE SIE BEZPIECZNIEJ!!!

 14. Bo oni i tak się dogadali potajemnie. A tylko udają przed ciemnym ludem żeby nie tracić poparcia. Moim zdaniem oni już płacą i przy okazji negocjują warunki spłat.

Comments are closed.