To będzie ogromna katastrofa! Zaczęło się odliczanie. Wulkan wybuchnie i wywoła potężne tsunami w Europie

erupcja wulkanu Etna 24 grudnia 2018 fot. Twitter Vinko Martinic
Erupcja wulkanu Etna 24 grudnia 2018 fot. Twitter Vinko Martinic

Badania przeprowadzone przez naukowców wskazują, że największy wulkan Europy, Etna jest jak grzejący się kocioł. Wiadomo, że wybuchnie, nie wiadomo tylko, kiedy.

Pesymiści wskazują, że Etna jest bez przerwy czynna, ponieważ z jej wnętrza wydobywają się gazy, a sejsmolodzy dodają, że Etna jest czynna praktycznie non stop i że w ciągu 20 ostatnich lat dochodziło do różnego rodzaju erupcji.

Etna jest bardzo groźna, ma aż 4 kratery. Jej wybuchy powodują zmiany jej wysokości. One są tak silne, że potrafią zmienić wysokość tego wulkanu aż o kilkadziesiąt metrów.

Według badań niemieckiej geofizyk Heidrun Kopp z ośrodka GEOMAR uniwersytetu w Kilonii, wulkan się obsuwa, co może spowodować katastrofę na niespotykaną skalę. Znajdujący się przy wschodnim wybrzeżu Sycylii wulkan może po prostu wpaść do Morza Śródziemnego, co spowodowałoby tsunami.

Ono uderzyłoby nie tylko we włoskie wybrzeża, ale też w afrykańskie, hiszpańskie i francuskie oraz rozlałoby się we wschodniej część tego morza.

Ruchy wulkanu spowodują, że nie tylko się zapada z powodu niestabilności, ale przesuwa się w kierunku morza.

Wiadomością optymistyczną jest świadomość, że czas geologiczny jest kompletnie różny od czasu ludzkiego i taka zapadnia nie nastąpi za naszego życia, ani prawdopodobnie w tym tysiącleciu.

Źródło: o2.pl

12 KOMENTARZE

 1. Tytuł mrożący krew w żyłach, z wykrzyknikiem. Na szczęście ostatnie zdanie rozluźnia atmosferę i obniża ciśnienie krwi. Tak czy inaczej w Polskim Bałtyku tsunami nie byłoby duże, a mnie wcale nie dotyczy, bo znajduję się około 200 m.n.p. morza.

 2. Gdy wybuchnie podwodny wulkan Marsili, to będzie koniec tego zepsutego świata. Ponieważ Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna, warto poświęcić trochę czasu dla wieczności. Póki jeszcze jest czas. Nikt nie zna dnia ani godziny…

  • Mamy 2019 rok. Bóg nie istnieje, a Ty jesteś po prostu mało inteligentny skoro tego nie rozumiesz. Jakie zbawienie człowieku? Przed Bogiem wierzono w Posejdona, Zeusa itp. Niedługo to samo usłyszysz o swoim Bogu lub tego nie doczekasz. Religia to narzędzie, ludzi zawsze trzeba było kontrolować, a najskuteczniej robić to strachem i wszystkim co nieznane. Nie marnuj swojej jedynej szansy na rozważania tylko żyj bo czas ucieka. Powtórki nie będzie.

   • Bardzo mądry komentarz. Czytając ten artykuł cieszę się, że są jeszcze takie osoby jak ty. Pozdrawiam serdecznie.

  • Myśle że powinieneś nakarmić wulkan aby szybciej wybuchł i objawił słowa Pańskie… moim zdaniem najlepiej bedzie jeżeli wskoczysz do niego na 99% możesz być wybrańcem i twoja wiara tylko roznieci jego ogień i wskarze droge „bezbożnym owcom”. Jeżeli masz kolegów o tych samych pogladach to mozesz im polecic ta metode w koncu w kupie razniej… a tak na serio to czemu ten tam na gorze mial by nas pozabijac za co? Jezeli robimy cos zlego to czemu nie zostalo to nam wytlumaczone…

 3. wulkan, kometa, magda gessler i jasnowidz – tego nigdy nie może zabraknąć

 4. Jak już łupnie i dupnie, to katolikom też gruz na łby spadnie i Bozinka ich parasolem nie przykryje… To będzie katastrofa na skalę światową i nie ma znaczenia, kom kto jest…

Comments are closed.