Czy Kaczyński i Morawiecki znów padną na kolana przed Żydami? Specjalna delegacja z Izraela przyjeżdża pilnie do Polski w sprawie roszczeń

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

W kampanii wyborczej można gadać sobie różne rzeczy, tak jak robią to politycy PiS zarzekając się, że nie zapłacą ani złotówki roszczeń. Gorzej kiedy przychodzi do konkretnych działań i rozmów z drugą stroną. Specjalna delegacja z Izraela przyjedzie do Polski w sprawie roszczeń żydowskich. Co teraz zrobią Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki?

Jak pamiętamy rządzący PiS padł na kolana przed Izraelem w sprawie ustawy o IPN i w kilka godzin zmienił prawo. Jak donosi dziennikarz Marcin Makowski, w poniedziałek do Polski przybędzie specjalna delegacja z Jerozolimy, aby rozmawiać z polskim rządem o amerykańskiej ustawie 447 i żydowskich roszczeniach. Czy PiS znowu padnie na kolana?

„Z tego co słyszę formalna delegacja rządu izraelskiego uda się jutro do Polski w sprawie rozmów o JUST Act 447” – napisał na Twitterze Makowski.

W artykule izraelskiego portalu 13news.co.il czytamy:

„Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu.”

„Delegacja przyjdzie w cieniu weekendowych demonstracji skrajnie prawicowych działaczy wzywających polski rząd do nie wdrażania wniosków o zwrot mienia żydowskiego. Protestujący protestowali przeciwko ustawie zatwierdzonej przez Kongres USA w ubiegłym roku, znanej jako „Ustawa 447”, w której Departament Stanu monitoruje restytucję mienia żydowskiego w kilkudziesięciu krajach, głównie w Polsce.”

„Minister Gamliel powiedział, że „rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego, i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego porządku. Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno.”

Internauci nie mają złudzeń – Pis znowu padnie na kolana i przyjmie propozycje izraelskich gości.

Jeżeli te rozmowy nie zostaną ujawnione to jest wręcz pewne, że rządu PiSu przystał na niesłuszne i bezprawne żydowskie roszczenia. Polacy powinni domagać się pełnej jawności w tej sprawie. Jeżeli PiS jest faktycznie propolski to powinien powiedzieć stanowcze „do widzenia” panom z Izraela. I niech przy okazji zabiorą ze sobą panią ambasador Annę Azari.

150 KOMENTARZE

 1. Żydki widzą, że koniec władzy PiSu jest bliski, dlatego chca zamknąć temat przejęcia naszego majątku już teraz ewentualnie uzyskać gwarancję przeprowadzenia całej operacji w przyszłości. Grają twardo i nie patyczkują się jak Amerykanie.

  • Przeciwnie …….. dopiero się zacznie , i niechodzi tu aby polaków wydojić ? ale by Polacy – Żydzi wydojili Grubą Kasę od Niemiec za II wojnę św. bo z PO to nie ma sensu , ponieważ Platfusy nie lubią Żydów.

 2. Przyjezdzaja aby zapobiec uchwaleniu ustawy Michalkiewicza lub Kukiz15, ktore zostaly zgloszone do sejmu i postraszyc pisiorow o konsekwencjach w razie uchwalenia i zabezpieczenia kraju przed grabieza. A to jak realizowac just447 oni juz sa w Polsce od dawna i przygotowuja co jest im do tego potrzebne wlacznie ze spisem majatku narodowego.

 3. Kaczyński żydek ,Morawiecki żydek ,nie będą padać na kolana przed swoimi ,bo wywiązują się z obowiązku swojego ,dla swojego narodu żydowskiego z nawiązką . Przecież zydoraeircki już oczyścił skarb państwa polskiego w 2018 roku ,kupując 9 ton złota i wywożąc do Londynu w sierpniu. Miliardy euro dostali bezzwrotnie bandersynyupadlinskie naupadlinie i zyfostwo w usraelu i USA.Teraz czas przyszedł na końcówkę OFE ,to jest 167 miliardów złotych krawiecki już je przeznaczył zydkom ,swoim braciom ,a.hlipie Polaczki ,mydła ,że ich kasa będzie na jakimś kącie !! Naprawdę ,czyżby ,Polacy byli takimi durniami ?! udało zydkom ?! Jeśli będą ufać zydkom ,czy to byłych rządzących czy obecnych ,którzy są bardziej przebiegli mix żyd Schetyna ,to radzę Polakom wziasc sznurek i się powiesić, bo to co zgotują zydki ,to będzie o wiele gorsze niż śmierć !!

 4. Cohen nazisko cos Wam mowi? A co z Kongijczykami , czy tez Ormianami na ten przyklad. Im sie nie nalezy? Co na to Belgia lub Turcja?

 5. Nie rozumiem jednego. Dlaczego USA decydują jakie prawo ma obowiazywać w Polsce???
  Może my zdecydujemy i uchwalimy, żeby oddali ziemie i mienie Indianom.

 6. Jedno co mogę napisać to,to że szlak mnie trafia!
  Jak słyszę że pasożyty znowu atakują…

 7. To my padamy na pysk, a nie rząd. To my przecież wybieramy tych ludzi. A skoro tak, to chyba zasługujemy na takie traktowanie. Przez 30 lat nie byliśmy się w stanie na tyle ogarnąć, aby wykreować suwerennościowe elity. 26 maja będzie inaczej? A jesienią?

  • Nie dziw się czemu głosują na socjalistów. Durni wyborcy są co głosują PiS PO słuchając tylko TVP i TVNu jako źródło wiadomości. Druga sprawa to weź teraz przekonaj ludzi do innego systemu gdzie nie ma demokracji, od razu uznają cię za szajbusa albo sami nie będą wiedzieli co powiedzieć. A jak mówisz o tym że ZUS powinno się zlikwidować i emerytury też to na pewno nie będą chcieli na takich ludzi głosować bo kto im na starość da kasę tak sobie pomyślą. Jak za 10-20 lat nic się nie zmieni tylko dokarmianie władz i sprzedanie wszystkiego w Polsce żydom czy Niemcom to musi dojść do Wojny Domowej tylko ofiarami mają być politycy i siłą przejąć władzę, a potem od razu zlikwidować ZUS też siłą bo inaczej dalej będziemy grabieni przez lata a ludziom się będzie wciskać kit „to dla waszego dobra”

   • Małe sprostowanie kolego, w tym kraju musi dojść do wojny domowej ale nie za 20 lat bo nie bedzie już Polski i Polaków tylko izrael 2 i My jako niewolnicy żydów…. Musimy temu zapobiec i to już bo jutra dla Nas już nie będzie….

 8. A może by tak wojna domowa, tylko że ofiarami mają być sami politycy ze strony lewicy(pis też lewica).

 9. Polacy co niedziela padają na kolana przed królem żydowskim Jezusem Chrystusem więc przeżyją gdy Kaczyński i Morawiecki znów padną na kolana przed żydowską delegacją. Już do tego przywykli.

 10. A moze Zydzi powinni wszystkim wyplacic odszkodowania za to ze Hitler mial korzenie Zydowskie i co oni skacza niech spadaja jakim prawem zadaja od Polski odszkodowan jak Izrael nie ma umow z Polska podpisanych a wiec moze Izrael powinnien Polsce odszkodowania za wojne oddac judasze jedne .

 11. Nie liczyłbym na to że Pis będzie trzymał stronę Polaków.W nadchodzących wyborach pokażemy wszystkim zdrajcom gdzie ich miejsce.Dosyć upadlania Polski i polaków i nazywania ich antysemitami.Czy dbanie o swoje interesy jest antysemityzmem.

 12. Małe sprostowanie kolego, w tym kraju musi dojść do wojny domowej ale nie za 20 lat bo nie bedzie już Polski i Polaków tylko izrael 2 i My jako niewolnicy żydów…. Musimy temu zapobiec i to już bo jutra dla Nas już nie będzie….

 13. a tym czasem judejczykowie zachodzą nas od tyłu aresztować ta swołocz na lotnisku za próbę kradzieży zuchwałej!!!

 14. Komunikat MSZ z 12 maja 23:40: W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników.

 15. Jako wyborca PiS-u mówię: SPRAWDZAM ile są warte deklaracje Morawieckiego i Kaczyńskiego. Po co w ogóle się z nimi spotykają? Żydzi mają odjechać z kwitkiem. Tyle w temacie.

 16. Ogarnijcie się! Sprawa była przesądzona już w 2012r. Kwota „odszkodowania” została ustalona na poziomie przekraczającym nasze możliwości. Polska zostanie przejęta. Tropić i obnażać działania szabesgojów!

 17. Zgodnie z propozycją ustawy Michalkiewicza i Kukiz, samo podjęcie rozmów z Izraelem na temat ustawy 447 będzie równoznaczne ze zdradą stanu obecnych władz, a najlepiej odwołać tę wizytę. Teraz sami widzimy jak wygląda ta wiarygodność nie mówiąc, że rozmowy na temat ust.447 nie powinny być nawet prowadzone bo to rozmowy nad czymś bezprawnym nie mówiąc, że z politykami Izraela żadnych. Premier powinien zaprosić tą całą delegację żydowską do jednej sali, wygłosić im to samo co powiedział w Bydgoszczy.Powtórzyć to samo co powiedział Kaczyński i Brudziński. Potem wyjść i nie dyskutować.

  • Panstwo izrael bezprawnie okupuje tereny palestynczykow. polacy w ogole nie powinni utrzymywac stosunkow dyplomatycznych z przestepczym panstwem. Przeciez z korea polnocna tez nie rozmawiamy.

 18. Trzeba dzieci zacząć uczyć jidysz i hebrajskiego, może pozwolą im zostać nadzorcą a nie niewolnikiem. Tylko jak wytłumaczyć 5 latkowi, że napletek mu niepotrzebny, ech.

 19. „Poland Denies, but Israeli Delegation Says It’s on Its Way to Discuss Holocaust Restitution” – tytuł z wczorajszego Haaretz. PiS łże, że nie było 447 w agendzie. Zdrajcy i kłamcy.

 20. Kaczyński i Morawiecki zapłacą Izraelowi dopiero po wyborach.
  Głosuje na Konfederację i oczekuje zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Cit-u.

Comments are closed.