Licytują się, kto ma więcej na sumieniu w sprawie pedofilii. Kolejna odsłona wojny Wiosny Biedronia z Koalicją Europejską [FOTO]

Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)
Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)

Koalicja Europejska i Wiosna coraz bezwzględniej walczą ze sobą o głosy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ugrupowania oskarżają się o grzechy związane z pedofilią.

Kolejną odsłonę coraz brutalniejszej walki o wyborców zainicjował Robert Biedroń, którego Wiosna systematycznie traci poparcie. Lider ugrupowania podjął bardzo modny ostatnio temat pedofilii zarzucając PO bierność w tej sprawie.

„@SchetynadlaPO zapowiada rozliczenie pedofilii wśród księży” – napisał Biedroń na Twitterze. – „Czekam. I pytam. 1) Ilu księży-pedofili skazano w latach 2007 – 2015? 2) Udowodnijcie wreszcie, co jest ważniejsze dla @Platforma_org – poparcie Kościoła i kilka pp. (punktów procentowych – przyp. red.) w sondażach, czy godność ofiar i dobro dzieci?

Na zaczepkę Biedronia zareagował poseł PO Sławomir Neumann, który przypomniał mu aferę pedofilską w Słupsku z czasów prezydentury lidera Wiosny.

„Robert naprawdę? Ciągle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?” – odpowiedział działacz PO.

Neumann nawiązał do afery pedofilskiej w Słupskim Ośrodku Kultury sprzed roku. Biedroń jako prezydent całkowicie zlekceważył doniesienia o obrzydliwych zachowaniach wobec podopiecznych pracującego w ośrodku instruktora tańca.

Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku zażądała wyjaśnień od prezydenta miasta w tej sprawie. – Chcemy ustalić, czy prezydent podjął wszelkie działania by tę sprawę wyjaśnić – oświadczyła.

Pod wpisem Neumanna posypały się komentarze, w których zwolennicy Wiosny i Kolacji Europejskiej wypominają sobie grzechy związane z pedofilią.

Wybory do Parlamentu Europejskiego są za 2 tygodnie, więc należy się spodziewać kolejnych wymian ciosów pomiędzy Wiosną, a Kolacją Europejską walczącymi o ten sam elektorat.

https://twitter.com/simon___cooper/status/1127517596012687360

Comments are closed.