Obrzydliwe kłamstwa amerykańskich mediów na temat marszu przeciwko ustawie 447. Wg nich była to „największa antyżydowska demonstracja w ostatnich latach”

Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski
Marsz #STOP447. / foto: Twitter: Tomasz Kalinowski

Amerykańskie media bezmyślnie powielają kłamstwa z artykułu Associated Press na temat marszu przeciwko ustawie 447. Według agencji była to manifestacja antysemitów, którzy nie chcą „żydowskim rodzinom zwrócić majątku, który straciły w czasie zagłady”.

Autorką kłamliwego artykułu jest Vanessa Gera, ta sama która Marsz Niepodległości opisywała jako demonstrację faszystów, rasistów i zwolenników „dominacji białych”. Praktycznie każde zdanie w jej artykule to zwykłe kłamstwo, lub manipulacja.

Już na początku tekstu Gera pisze „Tysiące polskich nacjonalistów przemaszerowało pd ambasadę amerykańską …..by zaprotestować przeciwko naciskom na Polskę, by zrekompensowała Żydom, majątek utracony przez ich rodziny w czasie Zagłady”.

Pisanie o marszu nacjonalistów ma wywołać jednoznaczne skojarzenia w Ameryce, że chodzi o jakich faszystów, czy nazistów. Pisanie o majątku rodzin Żydów jest kłamstwem wprost. Nie chodzi o żadne rodziny, bo sprawa dotyczy majątku bezspadkowego. Z definicji więc wynika, że chodzi o majątek tych, którzy zginęli i spadkobierców, a więc rodzin nie pozostawili. Ustawa 447 Kongresu oznacza wsparcie roszczeń żydowskich organizacji, które chciałby przejąć majątek po zmordowanych polskich obywatelach, z którymi nie miały nic wspólnego.

Dalej Grave pisze o rosnącym w Polsce antysemityzmie, i że marsz przeciwko ustawie 447 był jedną z największych antyżydowskich demonstracji w ostatnim czasie. Jak pisze autorka skrajnie prawicowi demonstranci głoszą, iż USA nie ma prawa mieszać się w nasze wewnętrzne sprawy, i że amerykański rząd stawia „żydowskie interesy ponad interesami Polski”.

Jako ekspert cytowany jest lewak Pankowski z organizacji „Nigdy Więcej” zawodowo trudniący się tropieniem rasizmu i nazizmu. Cytowany Pankowski określa marsz jako „prawdopodobnie największą otwarcie antyżydowską demonstrację w Europie w ostatnich latach”.

Dalej Gere opisuje, iż niektórzy uczestnicy marszu mieli na sobie koszulki „Nie przepraszam za Jedwabne” i dodaje, że chodzi o masakrę jakiej dokonali na Żydach Polacy.

Gere pisze, iż Morawiecki powtarza hasła uczestników marszu i twierdzi, że to Polakom należą się rekompensaty. W jednym amerykańska dziennikarka ma rację. Pisze ona, że Polska jest jedynym krajem, który nie uregulował spraw majątku zagrabionego przez komunistów. Przytacza słowa Gideona Taylora, szefa Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucyjnej, który twierdzi, że polska gospodarka czerpie korzyści z zagrabionego majątku.

72 KOMENTARZE

  1. nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Niech Jankesi i Icki wiedzą, że w Polakach wzbiera się gniew i nie uda się zbudować parchom zamorskiej kolonii na naszej umęczonej ziemi.

  2. Chciałbym udostępnić ten artykuł, ale przeczytałem 3 zdania i wymiękłem. Artykuł wygląda jakby był napisany przez gimnazjalistę na telefonie z nieaktualną autokorektą.

    • To jest poziom konfy i jej „redaktorów”. Robią jakieś głupie marsze o których nie mówi się w ogóle albo tylko źle a potem wielce zdziwieni że żydowskie media przekłamują, no taki jest świat „orły”

  3. Poziom komentarzy świadczy o ich autorach. Logika i zrozumienie priorytetów i konsekwencji na poziomie niemowlaka. Nie ma z kim dyskutować, to chyba tylko płatne komentarze, bo tak głupim być nie można, żeby nie wiedzieć, co jest ważne, a co się kompletnie nie liczy.

Comments are closed.