To będzie masakra dla brytyjskiego, prounijnego establishmentu. Partia Brexit ma większe poparcie niż Konserwatyści i Laburzyści razem wzięci

Nigel Farage. Foto: fb
Nigel Farage. Foto: fb

Najnowsze sondaże w Wielkiej Brytanii wskazują, że Partia Brexit może odnieść miażdżące zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poparcie dla niej jest już o 2 punkty wyższe niż dla Partii Pracy i Konserwatystów razem wziętych.

Założona ledwie kilka tygodni temu przez Nigela’a Farage’a Partia Brexit szturmem podbija brytyjską scenę polityczną. W ostatnich sondażach dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego ma już 34% poparcia. To więcej niż dwie największe partie razem wzięte. Partia Pracy ma 21% zwolenników, a Konserwatyści 11%.

Co więcej ugrupowanie brexitowe jest na ogromnej fali wznoszącej. Od ostatniego sondażu zyskało 6 punktów procentowych. W tym samym czasie Laburzyści stracili 7 punktów, a Torysi 3.

4% poparcia notuje dawne ugrupowanie Farage’a – UKIP. To oznacza, że twardzi zwolennicy opuszczenia Unii Europejskiej mają razem 38% poparcia. Ci jednak są rozproszeni także w innych partiach. 60% zwolenników Partii Pracy głosowało w referendum za odejściem ze Wspólnoty.

Sondaże dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego zbiegają się z tymi do parlamentu krajowego. Brexit z wynikiem 20% wyprzedza już Konserwatystów, którzy mają 1 punkt procentowy mniej. Partia Pracy może liczyć na 27%.

Taki ewentualny wynik wyborów oznaczałby prawdziwe trzęsienie ziemi na brytyjskiej scenie politycznej. Brexit przełamałaby prawie 100-letnią dominację duopolu Partia Pracy, Partia Konserwatywna. Od 1922 na zmianę mają one większość w Izbie Gmin i powołują rząd.

42 KOMENTARZE

 1. Gdy się Polacy dowiedzą, że wkrótce na własnym terenie staną się „Palestyńczykami północy”, Konfederacja też odniesie sukces. Szkoda, że za późno.

 2. Widać, zresztą od stuleci, że Wielka Brytania, Anglicy, umieją się rządzić. Ja nie popieram obecnie żadnego Polexitu, ale podoba mi się u Anglików to, że nie wykonują żadnych gwałtownych ruchów, że nie antagonizując nikogo – żadnego kraju, żadnego narodu przeciwko sobie, jednak umieją w sposób długofalowy kierować się interesami własnej ojczyzny.

  • Może dlatego, że angielski polityk nie odważyłby się oficjalnie wzywać obcych wojsk do przejęcia obcej władzy w Polsce, jak to ma miejsce u nas. U nas nawet już się nie kryją, że działają za pieniądze niemieckie czy żydowskie.

  • Jest druga strona brexitowego medalu. Wszystko zmierza do rozpadu UK, bo Szkocja definitywnie nie chce wyjścia z EU. Komuś zależy na tym aby rozbić ten duży, mający znaczenie na arenie międzynarodowej kraj. Jeśli ktoś śledzi historię to doskonale wie, że było tak kilka razy w Europie, że skłócano duże państwa(np. Rzeczypospolita, Jugosławia,Czechosłowacja) , po czym w ich miejsce powstawały nowe, małe, łatwe w manipulowaniu państewka. Gdyby doszło do rozłamu w UK, to zostanie w Europie jeden hegemon, Niemcy.

 3. Polacy to głupi i roszczeniowy naród. Żaden górnik, rolnik czy inny biorący np 500+ nie zagłosuje na Korwina, bo to ludzie żerujący na pracy innych. Nie chcą sami zarabiać, chcą dostawać.
  Takie komunistyczne pojėbane społeczeństwo, gdzie najważniejszy jest ochłap od rządu.

   • Jeśli dał się ogłupić czemuś tak utopijnemu – głupi.
    Podstawy matematyki wystarczą do tego, by policzyć koszty rozdawnictwa.

    • Nawet gdybym się z tym zgadzał to i tak musiał bym iść inną drogą, bo Korwin skupia wokół siebie niemal samych fanatyków religijnych, narodowców i innych wrogów wszelkiej wolności z zaburzeniami depersonalizacyjnymi.
     Nie takich fajnych ludzi jak np Wilk tylko kompletnych wariatów wg których np ma nie być żadnych koncesji tv dla nikogo ale dla tvn i 95% w sumie podobnych podmiotów już tak.

    • Podstawy matematyki nie wystarczą. Pokolenie pamiętające PRL odchodzi, ale rośnie i dorośleje pokolenie nie pamiętające PRL, lecz wzrastające w postPRL, zwaną III RP, gdzie słychać tylko, że to, tamto, sramto dała Unia, bez Unii będzie Białoruś, krowy przestaną dawać mleko, a słońce nie wzejdzie, bo bez zezwolenia komisarza unijnego słońcu nie wolno; słowem: Polacy sami są do niczego i bez pomocy ZSRR, czy teraz UE zginą. Z czasem w to zaczynają wierzyć. Gdy w USA rząd dopłacał do „przyjaznej ekologicznie” energii solarnej, też ludzie z chęcią wyciągali ręce po dopłaty; gdy skasowano dotacje, zabawa w ekologizm stała się nieopłacalna i została porzucona. Tak się dzieje wszędzie. Ja też bym wziął, gdyby rozdawali, choć głosuję na korwinstów.

  • Chester Copperpot: „Polacy to głupi i roszczeniowy naród.”
   —————————————–
   Nazywając „głupim” cały polski naród dowodzisz jednego – twojego oczywistego imbecylizmu.
   To konkretni ludzie są mądrzy czy głupi, a najczęściej przeciętni, nie narody.

   • Niefortunne sformułowanie rzeczywiście.
    Chodzi mi o to, że ludzie w Polsce są roszczeniowi i ważniejsze jest dla nich to, co dostaną a nie to, co zarobią.

    • Bez różnicy bo na jedno wychodzi.
     Mikke to skrajny liberał a to patriotycznie niepoprawne z samej definicji.

    • We Francji, przynajmniej rolnicy, przebijają Polaków w roszczeniowości o kilka długości.

  • nie wypisuj głupot, rolnik przetrwał naszą komunę, a za komuny eurokołchozowej polskie rolnictwo upada, postępuje bezmyślne rozdawienictwo polskiej ziemi – kraj podawany za oazę wolności USA, tam państwo jest największym właścicielem ziemi – jeżeli zniszczymy nasze rolnictwo, to najkrótsza droga do śmierci Narodu

   • Jeśli zniszczymy budownoctwo, to będzie to samo. Rolnicy mają krus i dopłaty. Budowlańcy muszą sobie radzić z własnymi kosztami i z dopłatami na górników, rolników i innych, którym się należy bo są ważniejsi.

  • No niezupełnie. Ja biorę a mimo wszystko w poprzednich wyborach głosowałem na Korwina i w tych również zagłosuję. Trzeba zrozumieć że pobierając 500+ tak naprawdę pożyczamy pieniądze które nasze dzieci będą musiały oddać. Ja biorę bo mam trudną sytuację rodzinną i bez tego bym nie przeżył. Ale jak tylko stanę na nogi to nie złożę ponownie wniosku.

 4. Hahahaha, same rzetelne informacje na NCzasie. No wiec, sprawdzam pierwsze z brzegu sondaże, data 9 maja i co widzę:

  Laburzyści 27%, Konserwatyści 19%, Brexit Party 20%

  To teraz zadaniedla redaktorków NCzasu i czytelników łykających serwowany tu kit bezrefleksyjnie (to będzie, używając języka redaktorków, „masakra” intelektualna):

  Ile to jest 27 procent plus 19 procent i czy to jest więcej, czy mniej niż 20 procent?

  • „Założona ledwie kilka tygodni temu przez Nigela’a Farage’a Partia Brexit szturmem podbija brytyjską scenę polityczną. W ostatnich sondażach dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego ma już 34% poparcia.”

   Masz dziecinko problem ze zrozumieniem tekstu pisanego?

   • Dziecko, fakty z NCzasu to możesz sobie włożyć? wiesz gdzie. Zapewne, jak w artykułach o 30 procentowym poparciu dla Konfederacji, wzięli sobie jakieś „rzetelne badanie” typu sondaż na stronie internetowej.

    Sprawdź sobie jakikolwiek sondaże robione na rzetelnej próbie w brytyjskim internecie, a nie łykaj znowu bezkrytycznie każdy kit tu serwowany, jak z tą notatką. Zaraz w przepowiednie Baby Wangi albo Jackowskiego uwierzysz.

    • Dla ciebie jako zdziecinniałego lewaka z POPiSu zrozumiale są wyłącznie bolszewickie czytanki Marksa, Engelsa i Hitlera.

     • Ogarnij się, kobieto, bo żal patrzeć. Do sondaży publikowanych na dowolnych brytyjskich portalach czy dowolnych dziennikach cię odsyłam, a nie do czytanek Marksa, Engelsa i Hitlera. Co ty masz, jakiego pierd.olca na punkcie tej trójki, a szczególnie Marksa, że tylko do niego się co chwila potrafisz odwołać?

     • Tomek 12/05/2019 at 20:14
      Ty się ogarnij kobieto zanim zaczniesz pisać o czymś czego nawet nie rozumiesz.

 5. Niech Konfederacja zaprosi Farage do Polski w kampanii, może skoczy parę procent

  • Szczególnie jak ten powtórzy to, co kiedyś mówił o Polakach pracujących w UK.

 6. KONFEDERACJA ma wiele wspólnego z obecnie rządzącą Szwajcarską Partią Ludową

  Szwajcarska Partia Ludowa
  Ideologia polityczna: narodowy konserwatyzm, eurosceptycyzm, agraryzm
  Poglądy gospodarcze: liberalizm gospodarczy

  „Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące. A więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży!”
  Janusz Korwin-Mikke, 14 kwiecień 2019

  • Nie ma wiele wspólnego. Tamta partia to, po pierwsze, prawdziwi wolnorynkowcy a nie ściemniacze głosujący za socjalnymi pomysłami typu 500+. Po drugie, żaden tak niepoważny polityk jak Korwin czy Braun tam nie występuje. Nie mówiąc o innych różnicach.

   • Twoje bolszewickie rozterki zdziecinniałego lewaka są kompletnie bezwartościowe.

    • Dobra rada (kolejna już), dzieciaku. Nie nadużywaj tylu przymiotników w zdaniach, bo to dość śmiesznie wychodzi. Albo chociaż wprowadź nieco bardziej różnorodne przymiotniki:)

     • Już ci pisałem, twoje lewackie rozterki zdziecinniałego lewaka są bezwartościowe. Nie rozumiesz słowa pisanego ofiaro państwowej edukacji?

  • 69% szwajcarskiej populacji wyraziło poparcie dla małżeństw osób tej samej płci, z 25% przeciwnymi i 6% niezdecydowanymi. Sondaż podzielony przez orientację polityczną wykazał poparcie 94% wśród wyborców Partii Zielonych, 63% wśród wyborców chrześcijańskich i 59% wśród wyborców ze Szwajcarskiej Partii Ludowej. [23] [61] Według tego samego sondażu, 50% Szwajcarów poparło pełną wspólną adopcję dla par tej samej płci, podczas gdy 39% było przeciwnych, a 11% było niezdecydowanych.

   Sondaż Tamedia z grudnia 2017 r. Wykazał, że 72% szwajcarskich małżeństw osób tej samej płci, z 25% przeciwnikami. 88% Zielonych, socjaldemokratów i zielonych liberałów, 76% wyborców liberalnych, 66% demokratów i 56% wyborców ze Szwajcarskiej Partii Ludowej wyraziło poparcie.

   • „…w perspektywie doraźnej (…) przekierowanie jakichkolwiek pieniędzy do budżetu polskiej rodziny, prawem czy lewem, w oparciu o taki czy inny patent, to jest coś czego ja nie będę potępiał…”

    • I jego koledzy dało tego dowód, głosując za rozszerzeniem 500+, czyli za socjalizmem i podwyżką podatków. Tacy to „wolnorynkowcy”.

    • Niemiecki minister zdrowia , radykalny katolik i pederasta to też lewacki fejk.

    • Fejki to to, co ty non stop łykasz, choćby ostatnio fake news o notatce z WikiLeaks albo te brednie z książki Suttona, które aktualnie wyśmiewam w innym wątku. Ale tak to jest, jak się niewygodne dla siebie informacje kwituje stwierdzeniem „lewackie fejki”, zamiast zweryfikować, czy są prawdziwe i się nad nimi zastanowić.

     • Czytam niektore z twoich glupawych uwag i z pelna odpowiedzialnoscia za swoje slowa uznaje, ze jestes TOTALNYM KPEM.

 7. ‚Brexit przełamałaby prawie 100-letnią dominację duopolu Partia Pracy, Partia Konserwatywna. ‚

  Buhahaha. Ciekawe niby w jaki sposob. W Izbie Gmin Farage nie ma cale szczescie nawet jednego posla. ZERO. A w wyborach do Parlamentu Europejskiego juz 5 lat temu jego partia zajela pierwsze miejsce. Tylko, ze to sie w ogole nie przeklada na wybory do Izby Gmin, bo to zupelnie inna para kaloszy.

 8. Wierzę, że Korwin będzie miał lepszy wynik, niż pis i po razem wzięci.

 9. Nie ma czegoś takiego jak „prounijny establishment” ! Jest po prostu niemiecka agentura.

Comments are closed.