To trzeba zobaczyć! Prawda o Żydach, rządach PiS, Jedwabnem i roszczeniach majątkowych. Kurek, Lisicki, Płużański, Sumliński [VIDEO]

Paweł Lisicki, Tadeusz Płużański, Ewa Kurek, Wojciech Sumliński. Foto: yt/wRealu24
Paweł Lisicki, Tadeusz Płużański, Ewa Kurek, Wojciech Sumliński. Foto: yt/wRealu24

Dlaczego państwo polskie sponsoruje antypolską, żydowską, zakłamaną propagandę? Dlaczego nie możemy przeprowadzić ekshumacji w Jedwabnem? Dlaczego polski rząd PiSu ulega Żydom na każdym polu? O tym dyskutowali dr Ewa Kurek, Paweł Lisicki, Tadeusz Płużański i Wojciech Sumliński.

Przy okazji targów książki prawicowej w Morawicy pod Krakowem odbyło się kilka ciekawych debat transmitowanych przez telewizję internetową wRealu24. Najciekawszą z nich była debata dotycząca stosunków polsko-żydowskich.

Paneliści dr Ewa Kurek, Paweł Lisicki, Tadeusz Płużański i Wojciech Sumliński opowiedzieli co ich zdaniem jest przyczyną uległości kolejnych polskich rządów wobec środowisk żydowskich. Zdradzili kilka ciekawych informacji zasłyszanych od przedstawicieli PiS.

To trzeba zobaczyć!

56 KOMENTARZE

 1. pluzaniski to jest nieporozumienie i tyle. Kurek, Lisicki, i Sumliński duzy plus.

  • Sprawa jest juz zamknieta. Jesli oni zlapia za jaja to nie puszczaja. Po kolei i na wybranych przykladach: USA, Palestyna, uchodzcy ( tu dzieki wygranej Assada dzieki Rosji i Iranowi z odcinka BW chwilowo stop) ,Iran ( zniszczone porozumienie dzieki konsekwentnemu,agresywnemu lobby) , i drobne: IPN,Jedwabne ,a teraz grubsze 447. Smiej sie pan,oni nie sa glupi. Znaja antyrosyjskie fobie podburzone klamstwami o Smolensku dlatego w zamian dostaniemy troche broni. Niestety proste umysly nie wezma pod uwage,ze za to co zapalcimy moglibysmy sami kupic znacznie wiecej. Z kim ” Oni ” maja rozmawiac? Z Misiewiczem,Piatkiem,Sakiewiczem,Czarneckim,Biedroniem? Przeciez „Oni” i Polacy widza z kim mamy doczynienia. „Oni ” ,jak mowi Chodakiewicz( teraz zamilkl lobbysta,ale na poziomie) wszedzie klada kase gdy mowia. Juz jest po wszystkim. W Warszawie podczas konferencji juz nam sciagneli spodnie przed calym swiatem. No,ale ” weszlismy do Wielkiej Gry”, ” rozpoczelismy warszawski proces pokojowy na BW”. Kto w to wierzyl?

   • Branzluj sie dalej biedaku swoim podjudzaniem. Dla ciebie sprawa jest zamknieta od zawsze.
    To twoi ziomale antysemici z USA finansowali Adolfa Hitkera a teraz chcą zwrotu bezspadkowego majątku po swoich ofiarach. To oczywiste bandyckie prawo: zainwestowali to chcą to co im się należy.: bandzior zabiera majatek swojej ofiary. A tu są tysiące ofiar.
    No to nie pitol biedaczku o zamiataniu. Jak chcesz to se dawaj żopy tym tak zwanym żydom a od Polski sie odwal. Oki?

 2. Antysemityzm czyli żydowskie narzędzie szantażu politycznego sfabrykowanego przez żydów finansujących lewaka Adolfa Hitlera. Nie ze mną te antysemickie numery.
  Róbmy uczciwe interesy na wolnym rynku jak równy z równym.

  Polecam książkę pt „Wall Street i Hitler” autor Antony Sutton
  „Tematem niniejszej książki jest transfer potężnych środków finansowych z zachodnich banków do pokonanych po I wojnie światowej Niemiec. Środki te pozwoliły na budowę międzynarodowych karteli chemicznych, stalowych czy elektrycznych. W powstałych dzięki temu firmach, takich jak m.in.: I.G. Farben, Osram, A.E.G., Ford Motor, I.T.T. czy Opel strategicznymi udziałowcami były zachodnie firmy i instytucje finansowe, które zaangażowały się w manipulowanie politycznymi wydarzeniami doprowadzając Hitlera do władzy. Korzystając następnie z uprzywilejowanej pozycji w najwyższych kręgach nazistowskich Niemiec, poprzez transfer niezbędnych do rozpoczęcia wojny technologii, finansów i patentów budowały machinę wojenną Hitlera oraz bez żadnych utrudnień zbijały fortunę na produkcji wojennej dla wszystkich stron konfliktu.”

  • I te bajki o Henryka Fordzie i Standard Oil, z których mam tyle radości, jak się dałaś wkręcisz, też polecasz?

   Sutton sam przyznał, że jego książka to tylko jego wymysły, bez żadnych dowodów.

   • Lewacka dziecinko, masz tu fragment wywiadu z Antonym Suttonem

    – Przejdźmy do tematu wspierania niemieckiej maszyny wojennej, z którą walczyliśmy w latach 1941-1945. Czy moglibyśmy zacząć od tematu finansowania Hitlera w latach 1922 – 1923, kiedy starał się on zdobyć władzę w Niemczech?
    AS- Finansowanie Hitlera w latach 1922 – 1923 pochodziło tylko częściowo z Niemiec. Jednym z najbardziej znanych Amerykanów sponsorujących Hitlera był Henry Ford. Dostał on nawet medal w 1938 za udział we wspieraniu partii nazistowskiej. W 1923 po nieudanym puczu Hitler trafił do więzienia, a od 1933 rozpoczął się nowy etap w dochodzeniu Hitlera do władzy.
    I –rozpoczęło to nowy etap w dochodzeniu Hitlera do władzy.
    A co w sprawie finansowania kampanii wyborczej Hitlera w 1933?
    AS – Tą sprawą zająłem się bardzo wnikliwie. Wśród wielu zaświadczeń o przelewach bankowych znalazłem kilka, które skierowane były na konto Rudolfa Hessa w banku w Berlinie. To były pieniądze przeznaczone na finansowanie dojścia Hitlera do władzy w marcu 1933. I wśród tych transferów pojawiły się nazwy takich firm jak IG Farben, której zaangażowanie jest dobrze znane, ale również German General Electric, pozostająca pod kontrolą General Electric w Stanach oraz OSRAM.
    I – Jakie było powiązanie pomiędzy OSRAM a GE?
    AS- International GE w Stanach miało udziały w GE w Niemczech i kontrolowało udziały OSRAM w Niemczech.
    I – Czy jakieś inne amerykańskie korporacje wspierały Hitlera w dojściu do władzy?
    AS – Ależ oczywiście. Standard Oil, miała techniczne powiązania z IG Farben. Niemcy nie mogliby przystąpić do wojny w 1939 bez tetraetylu, niezbędnego do podniesienia oktanowości paliwa używanego w lotnictwie. Niemcy nie mieli technologii na jego wyprodukowanie. Był on produkowany w Stanach i przesyłany do Niemiec. Standard Oil wyszedł z pomysłem hydrogenacji paliwa, która okazała się niezbędna dla Niemiec w latach 30-ych, – czyli podniesienia jakości benzyny – tego rodzaju wiedza była przekazana Nazistom. ITT, na przykład, było bardzo blisko związane z nazistami prze osobę dr. Schroedera, który był szefem ITT w Niemczech. ITT kontrolowało fabryki nie tylko produkujące komponenty elektryczne, ale także fabrykę produkującą samoloty bojowe.

    • „W 1927 doszło do szeregu porozumień pomiędzy światowymi koncernami z branży chemicznej. I.G. Farbenindustrie podpisało umowę z amerykańskim koncernem naftowym Standard Oil dzięki której pozyskało technologię i doświadczenie w zakresie produkcji benzyny syntetycznej. Miało to duże znaczenie dla gospodarki Niemiec w wypadku konfliktu zbrojnego, gdyż kraj ten praktycznie pozbawiony był złóż ropy naftowej.”
     Dostępne źródło Wiki

     • Dzieciaku… W 1927 Hitlera nie było u władzy. A Standard Oil został rozbity na 30 małych spółek w 1911 roku. Dostępne źródło, jak tak lubisz do Wiki zaglądać, to równie Wiki: hasła Standard Oil i Adolf hitler:)

     • “Przygotowania do wojny w Europie przed i po 1933 roku w dużej mierze były możliwe dzięki wsparciu finansowemu płynącemu z Wall Street – co zaowocowało powstaniem niemieckich karteli – oraz technologicznemu ze strony przemysłu amerykańskiego (nazwy konkretnych firm pojawią się wielokrotnie na kartach tej książki), czego skutkiem stała się potęga Wehrmachtu. Jakkolwiek to wsparcie jest określane jako „incydentalne” lub wynikające z „krótkowzroczności” amerykańskich przedsiębiorców, dowody zgromadzone przez autora i przedstawione poniżej sugerują, że przynajmniej do pewnego stopnia było ono przemyślaną działalnością ze strony amerykańskich biznesmenów…”

      “…Amerykański przemysł i instytucje finansowe odegrały kluczową rolę w przygotowaniu Niemiec do wojny przed 1940 rokiem. Z pewnością odcisnęły one piętno na niemieckim potencjale wojskowym. Dla przykładu, w 1934 roku Niemcy wyprodukowały zaledwie 300 000 ton paliwa pochodzącego z przerobu ropy naftowej i niespełna 300 000 ton benzyny syntetycznej; resztę trzeba było importować. Tymczasem dziesięć lat później, pod koniec II wojny światowej, dzięki transferowi nowoczesnych technologii wytwarzania syntetycznej benzyny z węgla ze Standard Oil do IG Farben, Niemcy wyprodukowały około 6,5 miliona ton paliwa – z czego aż 85% (5,5 miliona ton) to było paliwo syntetyczne wytwarzane na podstawie opatentowanej przez Standard Oil technologii wodorowania węgla. Co więcej, kontrolę nad produkcją benzyny syntetycznej w Niemczech sprawował Braunkohle-Benzin AG, przedsiębiorstwo zależne od IG Farben, a sam kartel Farben otrzymał w 1926 roku substancjalne wsparcie finansowe ze strony kapitału amerykańskiego…”

     • Podsumowując, amerykańskie spółki powiązane z międzynarodowymi bankami inwestycyjnymi imperiów finansowych Morgan-Rockefeller miały swój udział w rozwoju nazistowskiego przemysłu – ale trzeba z tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że nie dotyczyło to większości niezależnych amerykańskich przedsiębiorców. General Motors, Ford, General Electric, DuPont i kilka innych firm amerykańskich, którym można zarzucić bliskie związki z Trzecią Rzeszą i pozytywny wpływ na rozwój jej przemysłu –wszystkie, poza Ford Motor Company – kontrolowane były przez elitę Wall Street: JP Morgan, Rockefeller Chase Bank i w mniejszym stopniu bank Warburg Manhattan. Ta książka nie jest oskarżeniem całego amerykańskiego świata przemysłu i finansów. Oskarżenie skierowane jest pod adresem samego „wierzchołka” – tych firm kontrolowanych przez wybrane instytucje finansowe, Banku Rezerw Federalnych, Banku Rozrachunków Międzynarodowych i całego systemu międzynarodowych układów i karteli, które usiłują kontrolować ogólnoświatową politykę i gospodarkę.”

     • Lewacka dziecinko, nie masz żadnych szans na wybronienie współudziału amerykańskich żydów w holokauście na ich ziomkach w Europie.

      „Standard Oil Trust został rozwiązany na mocy postanowienia sądu w 1911 r., Tworząc wiele mniejszych spółek regionalnych, w tym Standard Oil of New Jersey (Exxon), Standard Oil of New York (Mobil), Standard Oil of California (Chevron), Standard Oil of Ohio (Sohio) ), Standard Oil of Indiana (Amoco), Continental Oil (Conoco) i Atlantic Oil (ARCO).
      Do 1941 r. Standard Oil of New Jersey była największą firmą naftową na świecie, kontrolującą 84 procent amerykańskiego rynku ropy naftowej. Jego bankiem był Chase, a właścicielami Rockefellerowie. JD Rockefeller zawsze twierdził, że dwie rzeczy były kluczowe dla przetrwania przemysłu naftowego: sprawdzenie „rujnującej konkurencji” i „współpracy”. Biorąc pod uwagę sukces jego monopolu na osiąganie ogromnych zysków dla inwestorów, a jednocześnie niszcząc wszelkie formy konkurencji i utrzymując sztucznie wysokie ceny, wydaje się całkiem jasne, o którym przetrwaniu naprawdę mówił.”

     • Dziecko nieogarnięte…

      Żadna z firm o których tu bełkoczesz nie była firmą żydowską – ani to, co powstało ze Standard Oil (Rockefeller kontrolował ją jedynie do przełomu XIX/XX wieku), ani Chase Bank (Rockefellerowie mieli w nim w latach 30-tych raptem 4%), ani firma Forda (Ford nie był Żydem),

    • Wyśmiałem go już wcześniej, chcesz żebym znowu się z ciebie pośmiał? Ford był Żydem?:) Standard Oil do kiedy działał i do kiedy miał w nim kontrolę Rockefeller?:) Hitler to kiedy do władzy doszedł?:). Jakie więc, dziecko, żydowskie wsparcie dla Hitlera?

     Wiesz, ja się mogę śmiać jeszcze wiele razy, jak mi to prześlesz, tylko czy ty nie czujesz obciachu?

     • Tylko ty możesz być tu wyśmiany. Amerykańska finansjera jest współodpowiedzialna za holokaust na żydach w Europie finansując przede wszystkim Hitlera wraz z całym ruchem nazistowskim.

      Masz pecha lewacka dziecinko.

     • O, widzę że zmieniasz narrację, widząc że się w maliny zapusciłaś? Już nie żydowska finansjera, bo jak ci pokazałem, te firmy wcale przez Żydów nie były kontrolowane, tylko amerykańska. Szkoda, że tak po cichu i niehonorowo, zamiast przeprosić i powiedzieć, że miałem rację, dalej bluzgasz. Klasy widać brakuje.

      To by było zatem na tyle twoich rewelacji z Suttona.

     • Dalej żydowska Rockefeller był największym udziałowcem w spółkach Standard Oil, poza tym żydowska finansjera zarządzająca bankami finansowała Hitlera i system gospodarczy III Rzeszy.

      Sutton miał nosa ujawniając prawdę na temat sfabrykowania martyrologii holokaustu.

     • Gdzie był największym udziałowcem, co ty bredzisz? A w banku, co wymieniłaś, miał 4%. Sutton miał nosa, ale do debili, ze kupią i bezkrytycznie przyjmą jego książkę.

     • Tomek 12/05/2019 at 23:44
      Niewygodna prawda demaskuje wasze zakłamanie.
      Nic nie wyrwiecie od Polaków cwaniaczki.

      Z pretensjami idźcie do Amerykańskiej finansjery żydowskiej i od nich domagajcie się haraczu.

     • Polska handlowała z Niemcami po 1934 r. tzn. sponsorowała nazistów. Zapewne również inwestowała w niemieckie przedsiębiorstwa tzn. również sponsorowała nazistów. Polski handel i biznes wspierał nazistów!!! Pewnie gdybym miał fajne nazwisko angielskie jak „Sutton” to wszyscy braunowcy by mi uwierzyli :)

 3. Dziwię się trochę, że Lisicki czy Płużański zgodzili się wystąpić z fantazjującym (znanym przy okazji z plagiatów) Sumlińskim i ze znaną z mocnych nadinterpretacji Kurek. Ale cóż, zerknę z ciekawości – może ich w dyskusji trochę naprostowali?

   • Obawiam się, że jeśli coś czujesz, to raczej u ciebie. Wiesz, przez Internet zapach się nie przenosi.

    No, ale że nawet z okazji 9 maja ich nie wyprałeś?…

    • Jesteś cuchnącym rasistą i antysemitą tak jak twoi ziomale z iSSraela. Won stąd parchata antysemicka mendo.

     • Jesteś debilem, skoro naprawdę wierzysz, że jestem
      Żydem. A jesteś wyjątkowo śmiesznym debilem, jeśli myślisz, że możesz mi tu mówić, co mam robić. Kim ty, pizd.o, jesteś?:)

     • Ty nie jesteś Żydem śmieciu ale żydem. Judzącą mendą. Antysemitą i rasistą. Won do iSSraela,

     • Dla takich głupich piz.d jak ty to pewnie jestem jeszcze „rzydem”:). Pies cię jeba.ł, cioto.

    • Zamknij gębę bo smierdzi z niej ruską karmą, już do ruskiej budy burku wiejski

     • Kretyni tacy jak ty pewnie nie potrafią ogarnąć, że przez Internet zapach się nie rozchodzi, smród który wiec pizd.o czujesz to wyłącznie z twego ryja może dochodzić. Myj zęby częściej, głupia cioto.

     • Tomek 12/05/2019 at 22:55
      Kolega ma racje, cuchniesz bolszewizmem i homosowietem z POPiSu.

 4. Nadintepretacji Dr. Kurek? To wyraznie swiadczy o twojej ignorancji i braku szacunku dla czlowieka nauki, o ktorej w swoim malutkim swiecie nie masz zadnego pojecia. Czytam niektore z twoich glupawych uwag i z pelna odpowiedzialnoscia za swoje slowa uznaje, ze jests TOTALNYM KPEM.

  • Mocne słowa, jak na zgreda:)

   Czytałem co pisze dr Kurek, a jak cię uwiera czytanie moich opinii, to sięgnij sobie do recenzji jej prac przez innych naukowców. Uprzedzając twoje pytanie (wy jesteście jak psy Pawłowa, łatwo wyczuć kolejną głupotę, jaką napiszecie), przez „naukowców” bynajmniej nie mam na myśli Grossow, Grabowskich czy Engelking, ale takich bardziej rzetelnych.

    • Antysemicka żydowska ciota to był, co najwyżej, twój tata. Ale i tak mi go żal, patrząc, jakie nieszczęście go w twojej osobie spotkało.

    • Ty, ute, jesteś żydowskim stalinowcem czy potomkiem żydowskich stalinowców? Ilu Polaków zamordowaliście?

    • Wielu historyków pracujących obecnie w IPN chociażby. Jeśli pytasz o tematykę, jaką zajmuje się Kurek, a wiec relacje polsko-żydowskie w kontekście Holokaustu głównie.

     • Już ci podałem odpowiednią lekturę historyczną.
      Wystarczy przeczytać książkę „Wall Street i Hitler” Antonego Suttona żeby wiedzieć jaka była prawda na temat sfabrykowanej martyrologii holokaustu.

      Masz problemy z czytaniem ofiaro państwowej edukacji?

     • @ Tomek
      Za grzeczny jesteś wobec tej dziczy komunofaszystowskiej. Zrób coś nowego: zrugaj ich od najgorszych. No, odważ się, Tomek, ty łagodna polska zupo jarzynowa. ;)

 5. Jeśli pani Kurek ,uważa ,że wybierze mniejsze źlo ,jakim jest PiS i będzie na PiS ,głosować. To ja pidpowiem panu Dr. Kurek ,niech zagłosuje na Konfederację ,bo z jednej strony nie mówi wprost ,tylko tak boczkiem ,boczkiem że może okazać się ,iż PiS to zdrajcy ,ale na razie jeszcze o tym nie wie !! Polacy ,Naród POLSKI wie bardzo dobrze ,że zydobanderowcy pudowscy ,okradają nad ,tak jak żydek Morawiecki ,w 2018 roku ,wywiózł z Polski 9 ton złota do Londynu ,banku Żydów rodszyldow . To są kpiny. Polonia POLSKA na całym świecie ,mówi wprost ,że dziękuję młodym z RN ,że Konfederacja ,nareszcie są ludzie ,którym leży na sercu dobro Narodu polskiego.

  • Pani dr Kurek to bardzo uczciwa i niestety, poczciwa czyli dziecięco naiwna kobieta.
   Ale jej wiedza na temat stosunków polsko – żydowskich jest naprawdę imponująca.

   • Kurek jest sztandarowym przykładem potwierdzającym tezę, że kobiety z ich brakiem jakiejkolwiek logiki, powinny mieć odebrane prawo głosu.

   • Tak jest prawdziwą Polką i fenomenalną erudytką.Kocham takich Polaków i życie za nich oddam .

  • Żydobanderowcy to oksymoron… A firmy inwestycyjne barona Rotszylda cieszą się taką renomą na świecie na jaką ty obawiam się nigdy nie zapracujesz.

 6. polecam „Finansowy potwór z Jekyll Island” G. Edward-a Griffin-a – tam opisano m.in. sposób w jaki one działają; jak działają od zawsze;

 7. Pan Lisicki to intelektualista ale zbyt grzecznie mówi o łobuzie Gowinie Grabowskim Rosie i Czaputowiczu.To nie są Polacy tylko zapszańcy i należy im odebrać możliwość szczekania na naród z którym żadnej więzi nie mają.Jest tylko jedna metoda sprawdzona.Kula w łeb zdrajcy.Można osądzić i szafot.Żadnych rezultatów z chołotą nie uzyskamy.Eksterminacja gadziego plemienia.W Izraelu są nie Żydzi ale chołota hasydzka.Z kim tu się dogadywać”

Comments are closed.