UWAGA! W Palermo obradowali „płaskoziemcy”. „Biegun Północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy

Tak wygląda ziemia według płaskoziemców. Foto: pexels
Tak wygląda ziemia według płaskoziemców. Foto: pexels

Rany ale ciemnogród! Zwolennicy teorii o tym, że Ziemia jest płaska przybyli do Palermo na Sycylii na obrady. Tzw. płaskoziemcy w czasie sympozjum będą starali się udowodnić, że Biegun Północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy.

Do miasta przyjechali na niedzielny zjazd płaskoziemcy z całych Włoch.

W kraju tym ruch zwolenników tej teorii jest dość aktywny i cieszy się zainteresowaniem, a o spotkaniu, nie bez ironii, informują największe gazety.

Na Sycylii, nazywani po włosku Terrapiattisti, zamierzają zaprezentować swoje teorie naukowe, by udowodnić najczęściej głoszone przez siebie tezy, przede wszystkim tę, że twierdzenie, iż Ziemia jest kulą to „spisek”, a także to, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, ani nie był w kosmosie.

Przypomina się, że w lądowanie, którego 50. rocznica będzie obchodzona w lipcu, nie wierzy jeden z podsekretarzy stanu we włoskim MSW z Ruchu Pięciu Gwiazd.

Organizatorzy liczyli na przybycie założyciela tego współrządzącego krajem ugrupowania komika Beppe Grillo, ale ku ich rozczarowaniu nie przyjechał, choć wcześniej, jak mówią, podzielał ich poglądy. Włoska prasa informując o tym niecodziennym wydarzeniu odnotowuje, że Ruch Pięciu Gwiazd jest popularną formacją wśród organizatorów sympozjum.

Według kolejnych prezentowanych teorii Słońce jest blisko i jest bardzo małe, amerykańska agencja kosmiczna NASA to „Disneyland”, albo „agencja propagandowa”, a siła przyciągania nie istnieje.

Jeden z inicjatorów zjazdu w Palermo Albino Galuppini powiedział dziennikarzom w przeddzień obrad: „Żyjemy na płaskiej Ziemi i jesteśmy ofiarami wielkiej iluzji, wielkiej kpiny”.

„Udowodnimy wielkie oszustwo”, „przeprowadzimy eksperymenty”- obiecali pomysłodawcy zjazdu.

Jak podał dziennik „La Stampa”, władze Palermo odmówiły patronatu nad imprezą oraz udostępnienia lokalu na obrady.

Źródło: PAP

57 KOMENTARZE

  • Gdyby kaczyński powiedział w telewizji że płaskoziemcy mają rację, 40% mieszkańców tego kraju by w to uwierzyła a od następnego dnia byłoby to w oficjalnym programie nauczania w szkołach. Mateusz Morawiecki przygotowałby nowy podatek z tej okazji.

 1. Teoria płaskiej ziemi to robota CIA, by termin „teorie spiskowe” na powrót nabrał kuriozalnego znaczenia. W oficjalnych dokumentach sprzed miesiące dotyczących walki z „fake newsami” jakaś tam amerykańska agencja powiązała w jednym zdaniu 11 września z płaską ziemią. I o to chodziło. Internet ogłupia 100 razy bardziej niż telewizor jeśli ktoś jest podatny i nie potrafi oddzielać ziaren od plew.

 2. „Kluby plaskoziemcow maja swoje oddzialy rozsiane na całej kuli ziemskiej”…
  Z cyklu:”Znalezione w internAtach”.

 3. Życzę im „udanych eksperymentów”,szkoda ze jeszcze i ch nie przeprowadzili, ale „wyniki juz podane” do wiadomości, to wprost jak
  ” pojawiam się i znikam”.

  • Na razie zbierają kasę na te eks[pery|tre]menty.
   Jak już nazbierają wystarczającą ilośc, to skarbnik się straci. I zaczną wszystko od nowa.

  • Nie,
   Na drugiej stronie nic nie ma bo wszystko odpadłoby i poleciało w kosmos.

   • Ty d.e.b.i.lu – niby dowodem na krągłość ziemi w postaci kuli ma być twój wymysł, ,ze nie ma drugiej strony planety? A skąd nazwa planeta?

  • skoro ziemia jest piłką, to jak się siedzi na piłce, bedąc odwróconym do góry nogami? I na dodatek tego nie widząc.
   Kuloziemcy są zabawni.

  • skoro ziemia jest okrągłą, to dlaczego nie ma możliwości opłynięcia globu z pł. na pd? nie można tego wykonać nawet oblatując samolotem.

 4. Tacy mądrzy jesteście panowie na forum? rozumiem, że te mądrości czerpiecie ze sfałszowanych zdjęć kuli ziemskiej od lat powielanych przez NSA? Olewam kształt ziemi, ale łgarstw nasa już nie zdzierżę. Od lat interesuję się ich rzekomymi rewelacjami, fałszerstwami i durnotami, które są coraz częściej demaskowane. Może ich Solar Pen, który rzekomo zbliża się do słońca wzbogaci waszą „wiedzę” o dodatkowe dane, buahahahah.

  • NASA fałszuje, a inne kraje? ZSRR też fałszował? Indie? Chiny? Japonia? Uważasz że skonfliktowane ze sobą kraje jak USA i ZSRR ręka w rękę fałszowali zdjęci Ziemi? Dla jasności – uważam że nie wylądowali na Księżycu ani raz, choć twierdzą, że lądowali tam aż sześć razy pół wieku temu. Ale z tą płaską Ziemią to dałaś się wpuścić w kanał. Robota służb by ośmieszać wątpiących w oficjalne wersje.

   • Gdy konie kują, to i żaba podstawia łapę do podkucia.

    • Gdy konie kują, to i żaba podstawia łapę do podkucia, to jest : każdy chce w konia być robiony.

   • Sam jesteś naiwny, bo zamiast zainteresować się tematem na własną rękę, łykasz , jak pelikan, co podadzą Ci na tacy. Na początek przeanalizuj sztandarowe zdjęcie ziemi „blue marble” (autorstwa Nasa) znajdziesz tam pokopiowane tekstury chmur i powklejane w kilku innych miejscach. Nawet zmieniać skali im się nie chciało. Przy prześledzeniu zdjęć ziemi na przestrzeni kilkudziesięciu lat w zadziwiający sposób zmieniały się proporcje kontynentów. I tak samo jest z mnóstwem innych rzeczy (choćby zdjęcia Jowisza z dodanymi błyskawicami).

    • Jakość sprzętu, obiektywów może mieć na to wpływ. To już nie chodzi o zdjęcia, przecież są całe filmy, ze stacji kosmicznej i z satelitów. Co więcej, jak masz kasę to możesz sobie przez internet opłacić łączenie z komercyjnym satelitą, gdzie uzyskasz dostęp bezpośredni do widoku z orbity i możesz sobie nawet „zrobić zoom” na swój dom.

     • filmy ze stacji kosmicznej? Weź mnie nie rozczulaj, to takie fejki, że głowa boli.

     • Buahahaha, filmy ze stacji kosmicznej, wykonane soczewką „rybie oko”. Nie znasz tematu, to się nie odzywaj.

    • Samanta – dlaczego wir wody spływającej z kranu na półkuli północnej kręci się w jednym kierunku, na południowej w drugą, a na równiku spływa bez wiru? Kombinuj kobieto! :)))))

     • bo maja gwintowane rury od wewnatrz jak w karabinie, tylko jedni w lewa,a drudzy w prawa strone. Na rowniku leja prosto z wiadra.

 5. Skoro Ziemia wiruje z prędkością 1700km/h (40000km/24h) to wystarczy podskoczyć żeby opasc kilkaset metrów od miejsca wyskoku. Inna sprawa że przy takiej prędkości obrotu, woda z oceanów zalałaby wszystko. Dziękuję za uwagę.

  • Gdy jedziesz autobusem i podskoczysz, to opadniesz w tym samym miejscu, czyż nie? Dlatego, że poruszasz się razem z autobusem i analogicznie: poruszasz się razem z Ziemią i opadasz w tym samym miejscu.

   • To stan na dachu jadacego auta z predkoscia 100km/h i podskocz, ciekawe gdzie wyladujesz.

    • Pisałem o skakaniu WEWNĄTRZ autobusu, a nie na zewnątrz. aby można było pominąć w rozważaniu opór powietrza, który bierze na siebie karoseria.

 6. Debili od teorii spiskowych nie szanuję za grosz, podobnie jak płaskoziemców czy antyszczepów. To są zwykli niedouczeni ludzie. No ale z debilem nie ma sensu dyskutować, bo zniży racjonalistę do swojego poziomu i pokona go doświadczeniem. Przykre jest to, że hałaśliwy idiota jest bardziej wiarygodny niż naukowiec.

  • sama sobie zaprzeczasz. Nie jesteś za grsz racjonalistką, soro bierzesz wszystko na wiarę, a każda „teoria spiskowa” to dla ciebie z automatu fałsz. Jesteś tyowym umysłowym mułem

   • Kolejny troll. Nie biorę na serio żadnej teorii spiskowej. Po prostu ubolewam nad tępotą dzisiejszych ludzi. Doucz się kretynie zanim ponownie nazwiesz mnie mułem.

  • @Kasia – zastosowałaś ten sam chwyt opisany przez @kwadratowy księżyc 12/05/2019 at 07:16, gdy wspominał o CIA – pomieszałaś fakty o szkodliwości niektórych szczepionek z fikcją teorii płaskiej Ziemi.

  • Jak ci dziecko umrze po szczepieniu to dopiero będziesz debilką – debilką Kasią. Ale pewnie nie masz dziecka tylko kotka albo pieska…

   • ad „Mikrofon” : I onananizator w szafie schowany – na temat „Kasia”.

 7. Ja bym tam sie nie dopatrywal zaraz wielkich teortyj pt cia, kgb spisek by uderzyć w spiski☺ale fakt że tak jest stosunkowo naiwna delikatnie mówiąc…raczej kilkunastu cwaniaków robi dobra kasę na yelonkach

 8. Najzabawniejsze są te formy oburzenia „wszystkowiedzących” o swiecie bo tak im w szkole powiedziano. Zbudowaliście swoje postrzeganie świata na załganych teoriach „naukowców” nie mając pojęcia o dawnych technologiach, które do dziś są dla nas nieosiagalne choć były wykorzystywane przez ludy postrzegajace ziemię jako dysk. Obecny „postęp” cywilizacyjny to postęp w niszczeniu przyrody i człowieka. Obrażanie, wyśmiewanie to nie sposób na poszerzanie wiedzy – argumenty, bo w bajki NASA wierzą tylko ci najbardziej naiwni.

  • Ale dawniej nie było samolotów, samochodów, komuterów? Obecny postęp jest bezprecedensowy w ludzkiej historii,niedługo dobierzemy się do DNA i będziemy żyć po kilka tysięcy lat. Stara historia jest stęchła. Obecnie na palnecie żyje 7,5 miliarda ludzi, są ogromne miasta, powstają dzieła sztuki, rozwija się technologia, jest nawet internet. I cóż za interes mieliby ci naukowcy świata by kłamać? Kłamie się gdy jest w tym jakiś interes a nie dla samego kłamania. I nikt się nie oburza, ludzie patrzą ze współczuciem a czasem politowaniem, że ktoś jest aż tak naiwny by wierzyć w płaską Ziemię. Słońce też jest płaskie?

   • Zgadzam się poza tym, że to co powstaje na Zachodzie nie da się nazwać sztuką, zaś technologia to się rozwija, ale głównie na Dalekim Wschodzie, bo na Zachodzie to się rozwija terror politycznej poprawności, apoteoza zboczeń i stawianie świata do góry nogami.

   • @płaskie słońce Nie wiem, czy ziemia jest płaska ale ty zamiast wiarą wykaż się wiedzą a nie próbuj każdego nawracać na własną wiarę. Poszukaj w internecie jak wyglądały antyczne miasta, jak wyglądały podziemne miasta wykuwane w litej skale, jak wyglądały starożytne rzeżby itd. itp. i porównaj do obecnych. Zmieniono matematykę, w fizyce też nie potrafią dojść do ładu, historia to jedno wielkie kłamstwo, nawet zmieniono strojenie instrumentów by szkodzić człowiekowi. Spaliny, internet, opryski to nie postęp to niszczenie człowieka i ziemi.

    • Wolisz oglądać współczesne filmy czy straożytne sztuki? Wolisz muzykę pop i rockową czy strożytną harfę? Takiego rozwoju sztuki jak obecnie nie było nigdy. Miasta są ogromne, infrastruktura: drogi, koleje, metra, wodociągi, elektrownie, lotniska, oczyszczalnie… kobieto, nie wzbudza to w Tobie podziwu? Starożytni padliby przed nami na kolana i czcili jako bogów. Opryski są może i nieprzyjemne, ale dzięki nim udaje się wyżywić tak wiele miliardów. Nigdy w historiinie żyło tak wielu ludzi, więc chyba nam ten postęp jednak służy, co? Medycyna też nie jets doskonała, ale bez porównania lepsza niż dawniej. I tak ze wszystkim. A te nieliczne budowle sprzed paru tysięcy powstawały dlugo, opłacone życiem niewolników. Niszczenie człowieka? Kobieto, postęp medycyny wydłuża życia i po rozpracowaniu kodu DNA będziemy niemalnieśmiertelni. Naczytała się bajek albo jakiś guru ci ich naopowiadał.

     • @płaskie Jak widać „postęp” w kształtowaniu ciebie zrobił swoje – rozum nie jest ci już potrzebny, zastąpił go smartfon i to tak skutecznie, że uwierzyłeś, że będziesz bogiem.

 9. to ze napisałeś piękny elaborat z którego sensem każdy rozsadny się zgodzi, że warto zgłębiać wiedzę samemu jeszcze niczego nie dowodzi

 10. Wiara w płaską ziemie jest porównywalna z wiarą w socjalizm różowych jednorożców.

  „Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma większego znaczenia.”
  – George Orwell

 11. Gdy ktoś wierzy, że Ziemia jest płaska, spotyka się z podobnymi oryginałami, wynajmuje salki za swoje pieniądze i kupuje pomoce „naukowe”, książki za swoje pieniądze – to nikogo nie krzywdzi. Gdy zaś klika cwaniaków robi wodę z mózgów milionom strasząc ich dwutlenkiem węgla i apokaliptycznym globalnym ociepleniem wywołanym przez działalność przemysłową człowieka spotykają się w Warszawie, blokują miasto, jedzą, piją za pieniądze podatników i z tytułu glob-ociep każą podnosić podatki – to są szkodnikami, których należy tępić.

 12. Seksstrajk

  Alyssa Milano nie du. pczy się rano.
  Ani też w południe, ani po południu,
  Ani też wieczorem, ani w nocy, w grudniu,
  W styczniu, w lutym, w marcu, w lata nieparzyste,
  Ani też w parzyste… „No sex”… oczywiste!

  Alyssa du. pczenie ma już za wspomnienie.
  Przynajmniej dopóki znów ludzie nauki
  Nie obejmą rządów i wstrętnych przesądów
  Nie zwalczą! Skrobanek oświaty kaganek
  Znowu nie oświeci Stanów… Dość już dzieci!!!

  Akcja szybko sławę zyskała. Ciekawe,
  Że dla niej poparcie zgłaszają na starcie
  Inne feministki (zakorkują pi. zdki)
  I tych feministek też antagoniści
  (Tak genom jankeski z głupich się oczyści)!

  https:
  //nczas.com/2019/05/12/wspaniala-inicjatywa-amerykanskich-lewaczek-nie-beda-uprawiac-seksu-by-nie-miec-potomstwa/comment-page-1/#comment-1102908

Comments are closed.