Goebbels byłby dumny! Ohydna manipulacja TVP. Przypisali marsz przeciwko 447 rządowi, a z Konfederacji robią agentów Kremla [VIDEO]

Joseph Goebbels oraz prowadzący
Joseph Goebbels oraz prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk. / fot. Bundesarchiv, Bild 146-1968-101-20A / Heinrich Hoffmann / CC-BY-SA 3.0/Wiadomości TVP (kolaż)

W „Wiadomościach” TVP z 12 maja pokazano materiał z marszu #Stop447, w którym Polacy manifestowali swój sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy 447 oraz bierności polskiego rządu w tej sprawie. Sęk w tym, że materiał został zmanipulowany. Montaż sprawił, że widzowie mogli być przekonani, że marsz został zainicjowany przez stronę rządową. Ponadto Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy przypisano powiązania z Kremlem.

Materiał był poprzedzony sondażem, w którym widzowie „Wiadomości” ocenili „stanowisko polskiego rządu, który jasno zadeklarował, że nie zgadza się na wypłaty jakichkolwiek roszczeń kierowanych pod adresem Polski w związku z II wojną światową”. I trudno się dziwić, że tak postawioną tezę pozytywnie oceniło niemal 70 proc. badanych.

Polski rząd jednak nigdy nie mówił wprost o sprzeciwie wobec wypłacania przez Polskę roszczeń majątkowych Żydom – a tego właśnie dotyczy ustawa 447. – My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania – mówił 4 maja w Pułtusku Mateusz Morawiecki.

Inne światło na sprawę rzuca także kontekst ujawnienia przez Stanisława Michalkiewicza tajnej notatki MSZ.

„Z notatki wynika, że:
1. amerykańska dyplomacja aktywnie naciska na Polskę w sprawie nienależnego haraczu dla Żydów
2. informacje o tym posiadają takie osoby jak Adam Bielan, Michał Dworczyk, Jarosław Sellin czy szef MSZ-u Jacek Czaputowicz i zachowują je w tajemnicy przed polskim społeczeństwem
3. głównym ośrodkiem antypolskiej akcji jest utrzymywane przez polskiego podatnika centrum propagandy Muzeum Polin, przy pomocy którego działają Żydzi i Amerykanie” – wyjaśnił publicysta.

Jednak to, co „Wiadomości” pokazały po tym sondażu, dumą mogłoby napawać samego Goebbelsa. Przebitki z marszu #Stop447 zmontowane zostały z wypowiedzią premiera. Później podkreślano kwestię sojuszu polsko-amerykańskiego.

– Kilka dni temu przedstawiciel Departamentu Stanu USA zapewniał w Warszawie, że amerykańska ustawa nie uderzy w nasz kraj, bo to nie Polska była agresorem podczas II wojny światowej – słyszymy w materiale. Dalej podkreślono, że nasz kraj obecnie „zacieśnia strategiczny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii bezpieczeństwa w regionie”.

W tej sytuacji wyjątkowo niebezpieczna dla sojuszu polsko-amerykańskiego jest polityczna gra wokół ustawy 447. Robi to Konfederacja. Zdaniem publicystów taka taktyka może osłabić polsko-amerykańskie partnerstwo, na czym skorzysta Rosja. A w szeregach Konfederacji nie brakuje prokremlowskich polityków” – słyszymy dalej.

Przypomnijmy, że marsz przeciwko 447 był organizowany przez Roberta Bąkiewicza ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Tomasza Kalinowskiego związanego z ONR. Udział w nim wzięli także przedstawiciele Konfederacji.

Źródła: TVP/Twitter

62 KOMENTARZE

  1. Od kiedy to wasal jest sojusznikiem seniora?Z tego co się orientuję to wasal wykonuje prawie bez szemrania wytyczne swego pana.

  2. Będzie jak mówi. Żadnych wypłat. Całe miasta będą za to oddawane żydom. Na początek obszar Centralnego Portu Komunikacyjnego (pierwszy obszar eksterytorialny izraela)

  3. przy nich Urban (ten ze świńskim ryjem) to całkiem „porządny” dziennikarz;

  4. Kiedy zauważyłem, że PiS / TVPiS podpinają się pod sobotni marsz przeciw 447 przecierałem oczy ze zdumienia. Po chwili przyszła refleksja: będzie tak do jesiennych wyborów, a potem sprzedadzą nas starszym braciom w wierze (w złotego cielca), ani chybi. Może warto p. Kaczyńskiemu przypomnieć o jego wiernopoddańczym zapowiedziom w 2007 i 2009 r. odnośnie czynienia przez Polskę zadość roszczeniom żydowskim? Kiedy wreszcie ta okrągłostołowa szarańcza (POPiS) przestanie niszczyć Polskę???

    • Zapamiętaj sobie raz na zawsze. Żydzi nie nie byli, nie są i nigdy nie będą naszymi starszymi braćmi w wierze. Nie pisz bzdur.

  5. … o jego wiernopoddańczych zapowiedziach… to errata do mojego postu powyżej.

Comments are closed.