Miller i Rzymkowski o roszczeniach Żydowskich. „Wszelkie odszkodowania zostały uregulowane umową międzyrządową z 1960 roku”

Leszek Miller oraz Tomasz Rzymkowski. / foto: PAP/Facebook: Tomasz Rzymkowski
Leszek Miller oraz Tomasz Rzymkowski. / foto: PAP/Facebook: Tomasz Rzymkowski
REKLAMA

Wzrasta presja na polski rząd ws. roszczeń żydowskich. W niedzielę późnym wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o odwołaniu wizyty delegacji Izraelskiej w poniedziałek, ze względu na to, że jej skład sugerował, iż miałaby ona dotyczyć restytucji mienia. Jasne stanowisko w tej sprawie zaprezentowali Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 i były premier Leszek Miller.

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz #STOP447, w którym według organizatorów udział wzięło ponad 20 tysięcy osób. Na marszu organizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pojawili się liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, a także m.in. przedstawiciele AgroUnii i Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

REKLAMA

W sobotę Rzymkowski przypomniał o projekcie ustawy „anty-447”, którą złożył klub Kukiz’15 i wyraził oczekiwanie, że zostanie ona przyjęta na najbliższym posiedzeniu Sejmu i rząd dłużej nie będzie się w tej sprawie „migał”. Dziś poseł podkreśla, że nie deklaracje słowne, ale konkretne akty prawne muszą się pojawić dla obrony polskiego interesu narodowego.

Nie tylko deklaracje mówiące o jakimkolwiek zakazie rozmów czy też deklaracje braku akceptacji dla roszczeń środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych czy Izraela, ale konkretnych rozwiązań prawnych, które będą nas chroniły na przyszłość przed tego typu żądaniami, a jednocześnie wysyłamy bardzo konkretny sygnał do środowisk zagranicznych, że państwo polskie w sprawie mienia bezspadkowego już powiedziało swoje ostatnie słowo i do tego tematu nie powracamy – powiedział Rzymkowski dla „Radia Maryja”.

Do sprawy, komentując decyzję MSZ, odniósł się także były premier Leszek Miller. – Racjonalny ruch polskiego rządu. Wielokrotnie pisałem, że wszelkie odszkodowania za mienie utracone w Polsce przez obywateli USA zostały uregulowane umową międzyrządową z 16 lipca 1960 roku – napisał na Twitterze.

Ustawie 447 i naciskom na Polski rząd artykuł, który przez długi czas znajdował się na „jedynce”, poświęcił także portal „Wirtualna Polska”. Jak widać temat amerykańskiej ustawy, który jako pierwszy podniósł publicysta „Najwyższego Czasu!” Stanisław Michalkiewicz, zyskuje coraz szerszy rezonans.

Zobaczymy jak na najbliższym posiedzeniu zachowają się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz ustawy Kukiz’15, także posłowie koła Konfederacji zapowiedzieli złożenie ustawy przeciwko 447 autorstwa Stanisława Michalkiewicza. Na Marszu #STOP447 pojawiały się jednak też deklaracje poparcia ustawy Kukiz’15 z zastrzeżeniem ewentualnych drobnych poprawek.

REKLAMA