Nigel Farage wytyka niekompetencję dziennikarzom BBC. Lider uniosceptyków wścieka się w studiu telewizyjnym [VIDEO]

Nigel Farage. / fot. Wikipedia
Nigel Farage. / fot. Wikipedia

Lider brytyjskich eurosceptyków niejednokrotnie dawał wyraz swojej wybuchowej naturze. Gdy jego oponent lub rozmówca wykazuje nieprzygotowanie do rozmowy, Farage ma w zwyczaju bezlitośnie go punktować. Nie inaczej było tym razem. Gdy w studiu BBC spotkał się z wyjątkowo niekompetentnym dziennikarzem postanowił nie pozostawić na nim suchej nitki

Wielka Brytania wychodzi z Unii. Podobno. Tak czy inaczej, wynik referendum dotyczącego wyjścia lub pozostania we wspólnocie był ogromnym zwycięstwem eurosceptyków. Politycy zawiadujący Zjednoczonym Królestwem robią jednak wszystko by ambitne plany wyjścia spaliły na panewce – wywołują tym frustrację u antyunijnych opozycjonistów takich jak Nigel Farage.

W związku z nieporadnością rządu, eurosceptyczni politycy chcieliby wykorzystać każdą sekundę w mediach aby móc odpowiednio poinstruować rządzących jak najkorzystniej opuścić UE. Nie da się tego zrobić, gdy dziennikarze wykazują się całkowitym nieprzygotowaniem do prowadzenia rozmowy o bieżącej polityce.

„Stoimy w obliczu jednej z największych zmian w polityce, a wy nie jesteście nawet zainteresowani. Co jest nie tak z BBC? Jeżdżę po kraju i przemawiam na wiecach pełnych ludzi i wiecie, kogo tam nie ma? BBC. Po linii pytań rozumiem już, dlaczego. Nie jesteście tym zainteresowani, prawda?” – wyrzuca stacji telewizyjnej Farage. Eurosceptycy w Wielkiej Brytanii muszą najwyraźniej mierzyć się z bezczelną cenzurą w postaci przemilczenia, podobną do tej jaką nakłada się w naszym kraju na polskich polityków antyunijnych.

Źródło: YouTube