Pilne! Cenzura w telewizji publicznej! Konfederacja składa skargę do KRRiT na TVP

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy składa skargę na TVP do KRRiT w związku z sobotnim programem „Studio Polska”. Według posła Jakuba Kuleszy sytuacja jaka miała miejsce w tym w programie, gdy m.in. ani razu nie został dopuszczony do głosu jako poseł „świadczy o cenzurze politycznej w TVP”.

Kulesza zwrócił też uwagę, że w sobotę inny przedstawiciel Konfederacji został wyprowadzony ze studia przez ochroniarzy. Składamy kolejną skargę do KRRiT – poinformował.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie Kulesza oświadczył, że Telewizja Polska jest „mylnie nazywana telewizją publiczną i narodową gdyż, tak naprawdę jest telewizją realizująca propagandę jednej partii rządzącej”.

„Skandaliczne działania zaczęły się już miesiąc temu, kiedy zostały wstrzymane wszystkie zaproszenia dla przedstawicieli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy do programów publicystycznych w Telewizji Polskiej” – zaznaczył poseł. Przyznał, że „takie postacie, tacy liderzy jak prezes KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, czy poseł RN Robert Winnicki, i tak od lat nie są zapraszani do telewizji publicznej”, ale na przykład on sam, czy poseł Jacek Wilk często z takich zaproszeń korzystali.

„Ten brak zaproszeń zbiegł się w czasie z intensyfikacją kampanii wyborczej, zbiegł się z osiągnięciem w sondażach przez Konfederację minimalnego progu wyborczego” – zauważył poseł. Jak podkreślił „apogeum tego skandalu miało miejsce w zeszłą sobotę w programie Studio Polska”.

Kulesza relacjonował, że przed programem Jacek Bartyzel z Federacji dla Rzeczypospolitej, działacze młodzieżówki partii KORWiN, dostali informacje, że jest problem z zapraszaniem przedstawicieli Konfederacji. „Że przyszło polecenie od szefostwa publicystyki TVP do wszystkich wydawców, by po pierwsze nie zapraszać przedstawicieli Konfederacji, a jeżeli przyjdą do programu, żeby nie przekazywać, nie oddawać głosu” – podkreślił poseł.

Jak dodał, przypomina mu to „miniony system i inne systemy totalitarne, w których telewizja i media były wykorzystywane właśnie do takiej siermiężnej propagandy”.

„Chcąc zweryfikować informacje o niezapraszaniu, nieudzielaniu głosu przedstawicielom Konfederacji, jako poseł na Sejm RP skorzystałem z otwartej formuły programu, udałem się do studia, oczywiście zostałem potraktowany jak statysta bez mikrofonu, bez makijażu, z miejscem w dalszym rzędzie. Czekałem na udzielenie głosu z ręką podniesioną nieustannie do góry” – zaznaczył Kulesza.

Według niego dwie minuty przed programem, „pod byle pretekstem” ze studia został wyproszony i „siłą wyciągnięty przez ochroniarzy” Jacek Władysław Bartyzel. Podkreślił, że w trakcie programu, część osób, na znak protestu opuściła studio. „Ja zostałem do końca licząc na to, że zgodnie z obietnicami redaktora Jacka Łęskiego i redaktor Magdaleny Ogórek, udzielą mi głosu jako posłowi, przedstawicielowi narodu. Tak się nie stało. Tak skandalicznego zachowania jeszcze nie widziałem” – oświadczył polityk.

Poseł poinformował, że w związku z taką sytuacją Konfederacja postanowiła złożyć kolejną już skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVP. Przypomniał, że pod koniec kwietnia skargę na TVP złożył w KRRiT poseł Piotr Liroy-Marzec (Konfederacja). „Nawet w ciągu ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej media publiczne nie były w takim stopniu podporządkowane propagandzie politycznej rządzącej partii” – napisał wtedy Liroy-Marzec w liście do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Kulesza dodał, że tym razem „będzie to skarga nie tylko na skandaliczne zachowanie szefostwa publicystyki TVP, nie tylko to będzie skarga na skandaliczną propagandę, którą obserwujemy w +Wiadomościach+ Telewizji Polskiej. Będzie to skarga także bezpośrednio na redaktor Magdalenę Ogórek, redaktora Jacka Łęskiego, za złamanie wszelkich zasad demokratycznej debaty, przez półtorej godziny programu niedopuszczenie do głosu posła na sejm RP”.

Polityk skierował też apel do prezesa TVP. „Panie Jacku Kurski! Chciałbym panu powiedzieć wprost! Telewizja publiczna to jest telewizja opłacana przez podatki z całego społeczeństwa, a nie tylko wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale także wyborców Konfederacji. Nie może pan czynić z tego prywatnego folwarku i decydować kto ma brać udział w debacie, publicznej, a kto nie!” – powiedział Kulesza.

(PAP)

20 KOMENTARZE

 1. pis = partia interesów syjonistycznych
  po = partia odniemiecka
  frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
  jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
  pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
  parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
  ! ! ! ! ! DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI „lewusami” i parchami i jankesami i szkopami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ ! ! ! ! !
  A M E N ! ! ! ! !
  KTO CHCE ZOBACZYĆ JAK ORZEŁ DOPADŁ węża NIECH OTWORZY SOBIE LINK PONIŻEJ ! ! ! ! !
  lh4.googleusercontent.com/-GiVWOW1uJ5s/U2nvNTVJefI/AAAAAAAACTU/311762wNgFo/w800-h800/taken-in-right-moment-eagle-catches-snake.jpg
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs
  ! ! ! ! !
  Horytnica – Lis Kula ( Jest Z Nami )
  youtube.com/watch?v=1Za282a4K_s
  CONTRA MUNDUM – „Już dopala się ogień biwaku” / Utwór do filmu ‚,Wyklęty’’ (2017)
  ( polecam czas 3 minuty i 29sekund )
  „Żeby Widzieć Padając W Ataku : POLSKĘ Wolną i Czystą Jak Łza ! ! ! ! !”
  youtube.com/watch?v=RsrHTr2wKU8
  ! ! ! ! ! ŚWIĘTA PRAWDA ! ! ! ! !

 2. Jacek Kurski i jego brat Jaroslaw Kurski sa juz po tej samej zydowskiej stronie, przeciw Polakom i Polsce.
  To odzwierciedla stanowisko Rzadu RP w sprawie zydowskich roszczen 447, zeby jednak Polakow okrasc!

 3. po co wam telewizja publiczna?! p. Sommer ma przecież portal, tyle że marnuje zasięgi, bo zamiast zająć się poważnmi sprawami, publikuje jasnowidzów i inną patologię, a jeżeli chcecie telewizji, załóżcie własną, bieganie po sądach i używanie aparatu państwa do celów politycznych to metody stalinowskie

  • miku, zapominasz, czy nie wiesz po prostu, że telewizja w Polsce jest KONCESJOWANA przez włądzę, więc nie można, jak w cywilizowyanym wolnym kraju „założyć sobie własnej telewizji”. Niestety przez lata propagandy i ucisku od 1939 roku i wymordowaniu polskich elit, kolejne pokolenia są tak nieświadome wolności, że jest to przerażające.

  • miki, nie zapominaj że nie raz najlepiej zniszczyć wroga jego własną bronią. To nie jest metoda stalinowska, to stosowało się od lat i to przed samym istnieniem komunizmu czy samego pojęcia socjalizmu.

 4. Gdyby ta gnida Maciora wykonała uchwałę lustracyjną Janusza Korwin-Mikkego to okazałoby się, że większość PiS-u to banda kapusiów. Mogę się mylić, ale wcale nie zdziwiłbym się gdyby tak było, zwłaszcza, że w PiS-ie jest pełno komunistycznych, aparatczyków z komunistycznymi poglądami, a polityka tej partii nadaje Polsce kierunek w lewo.

  Podatkowe tornado, nacjonalizacja, rozdawnictwo, LGBT w szkołach i wojsku, Cymański w ekstazie socjalistycznej chwali socjalizm – mało jeszcze?

  Nieinternowany TW Balbina nie bez powodu był nieinternowany. PiS to zakłamana partia hipokrytów – Ja to wiedziałem już dawno i ostrzegałem ludzi, ale każdy miał to gdzieś – nawet PO nie kłamie w tak perfidny sposób jak PiS, PO mówi otwarcie, że jest za unią, a PIS udaje partię prawicową i anty-unijną.

  PiSowcom to już do reszty odbija – komuniści byli/są zarówno w PiS jak i w otoczeniu PiS jak i dzięki PiS dostali się do władzy: Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Socha, Poliński, Łopiński, Siewierski, Kostrzewski, Bahr, Czabański, Podlewski, Wolski, Sulmicki, Kaczmarek, Cybulski, Chłopek, Molka, Piotrowicz, Łaniewska

  Także i komitet honorowy PiS nie jest wolny od ludzi aktywnych w poprzednim systemie: Pietrzak, Zelnik.

  Sam Jarosław Kaczyński nie był w PZPR tylko dlatego, że zostałby z niej natychmiast usunięty za bolszewickie odchylenie.

  Lista komunistów z PIS-u.
  1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
  2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
  3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
  4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.
  5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
  6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
  7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
  8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
  9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
  10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.
  11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki
  12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR
  13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
  14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
  16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
  17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
  18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
  19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
  20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.
  21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.
  22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR
  23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
  24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS
  25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
  26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

   • A masz na to jakiś dowód? Bo ja już przedstawiłem dowód na to, że dalej mają poglądy lewicowe.

  • Poglądy po latach można zmienić. Ja czytałem 25 lat temu GW i głosowałem na Wałęsę. Wstyd ale już dawno przejrzałem na oczy w sprawach politycznych. Wśród polityków jest mnóstwo koniunkturalistów bez żadnych poglądów przeskakujących z partii do partii.

   • Jednak PiSowcy dalej mają poglądy komunistyczne.

 5. Czegoś takiego nie było nawet za PO, dlatego mówię, że jeśli miałbym wybierać z którą częścią tej bandy socjaldaruchów KONFEDERACJA miałaby zawrzeć koalicję, to wolałbym żeby KONFEDERACJA zawarła koalicję z PO, dlatego, że PO-wcy są obecnie odcięci od koryta i będzie łatwiej zamknąć im mordy stanowiskami, a PiS jest obecnie przy korycie i PiS-owskie urzędasy nie będą za bardzo chciały likwidacji stanowisk. Poza tym Karakan tylko patrzy żeby kogoś oszukać i wbić komuś nóż w plecy, a nie dotrzymać umowy. Jak by co to Schetyna znowu powie, że PO jest konserwatywno-liberalna i wraca do korzeni.

 6. Przeczytane na Frondzie:Jacek W. Bartyzel, polityk Konfederacji. Popiera przyjmowanie imigrantów i LGBT. Jak się z tym czujecie, Wy, którzy popieracie Konfederację? Bartyzel: „Ja chcę, żeby ludzie mieli równe prawa. Ja chcę, żeby ludzie bez względu orientacją seksualną, bez względu na narodowość, żeby wszyscy ludzie byli wolni i równi, żeby mogli robić ze swoim życiem to co im się podoba” Ubrany w tęczową flagę zboczonego ruchu LGBT przekonywał następnie, że Polska powinna być otwarta na islamskich imigrantów. Jestem zwolennikiem przyjmowania imigrantów, jestem zwolennikiem przyjmowania uchodźców. Uchodźcom, którzy są w ekstremalnej sytuacji, należy pomagać. Imigranci ekonomiczni? Przecież my potrzebujemy siły roboczej” – mówił. Z samego faktu, że oni są wyznania muzułmańskiego to nie jest powód, żeby ich dyskryminować – dodawał.”

  • No to polecam obejrzeć filmik który Bartyzel nagrał zaraz po tym jak został wyrzucony z programu studio wolska. Tam wyraźnie powiedział, że zmienił poglądy na konserwatywne.

 7. Mam nadzieję, że pani Magdalena Ogórek – jako osoba, która przecież zdobyła sympatię wolnościowców swoimi prowolnościowymi wypowiedziami, przeprosi za ten skandal i powie, że tak jej kazano z reżyserki – o czym jestem święcie przekonany.

 8. Chyba za jakiś czas GW zacznie wychwalać PiS a jedynym wrogiem będzie Konfederacja :-)Pozdrawiam

 9. Cóż Grzegorz Braun powiedział o TVP w 2015 r. podczas kampanii prezydenckiej, że to jest telewizja reżimowa, zwana dla zmylenia przeciwnika publiczną. Tak było wtedy, tak jest i teraz, tylko reżim PO zastąpiony został przez reżim PiS.

Comments are closed.