Ćwierć miliona osób pogrążonych w modlitwie. Przedstawiciele 40 państw wznosili modły, ku czci Matki Boskiej

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

250 tysięcy osób oddało się modlitwie w portugalskiej Fatimie. Przedstawiciele 40 państw przybyli do tego miejsca, by oddać cześć Matce Bożej w 102 rocznicę objawień fatimskich

Rocznicowej mszy przewodniczył arcybiskup Manili Luis Antonio Tagle. Duchowny przekazał wiernym z ambony kilka mocnych przemyśleń dotyczących dzisiejszego świata i tego w jakim kierunku podąża.

„W dzisiejszym świecie dominują obrazy błogosławionego życia pełnego pieniędzy, ostatnich modeli ubrań, samochodów, perfum i elektroniki, a także sławy, wpływów i bezpieczeństwa. To nie są złe pragnienia ale Maryja, nasza Matka, zachęca nas do zatrzymania się i zastanowienia: Czy w naszym pragnieniu dobrego życia jest wciąż miejsce na wiarę?”.

Hierarcha mówił również jak ważnym jest wychowywanie dzieci w Wierze.

W obchodach upamiętnienia objawień wzięły udział również setki Polaków. Pomimo rosnącej nagonki na Kościół Katolicki, Polacy wciąż są obecni wszędzie tam gdzie dzieją się ważne rzeczy związane z uroczystościami.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. Objawienia demoniczne nie mające nic wspoólnego z biblijnym Bogiem. Mega bałwochwalstwo, nic poza tym. Dobrych owoców to nie przyniesie ani Polsce ani światu.

 2. Bóg jest wieczny, istnieje od zawsze, więc nie mógł się urodzić, a tym samym nie mógł mieć matki. Maria była matką Jezusa (i kilkorga innych dzieci), który jest Synem Bożym i Synem Człowieczym, ale nie Bogiem. Czczenie Marii, która była bardzo porządną kobietą, ale tylko człowiekiem, jest bałwochwalstwem.

  • Jezus przyszedł, a ni go nie rozpoznali i zabili. Ale szanowany rabi Kaduri przyznał, że Mesjaszem był Joszua (Jezus) co zszokowało żydów… Wybuchowa notatka zmarłego rabina wskazuje imię Mesjasza!
   Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.

   Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza.

   Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne” – zapisał rabin Kaduri.
   Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów, wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka.

   Świat żydowski zaniemówił

 3. Przedstawiciele 40 państw wznosili modły, ku czci Matki Boskiej.
  Modlili się, jojczyli, wzdychali, płakali… i tylko owa matka Boska milczała

Comments are closed.