Daenerys zmieniła się w komunistkę! Nadchodzi wielki finał „Gry o Tron”! [VIDEO]

8 sezon popularnego serialu
8 sezon popularnego serialu "Gra o Tron". Foto: Facebook;: "Games of Throne".

Rewolucyjne hasła, propagandowy przekaz o walce z tyranią, a koniec końców i tak dochodzi do strasznego ludobójstwa. Czy to opis rządów rosyjskich komunistów? Nie! To historia jednej z głównych postaci „Gry o Tron” przedstawiona w skrócie.

„Gra o Tron” zgromadziła przed telewizorami miliony widzów. Wykreowani przez Georga R.R. Martina bohaterzy zostali pokochani przez całe rzesze fanów. Serial zaskarbił sobie serca telewidzów głównie tym, jak świetnie ukazał ewolucje różnych postaci. Od jakiegoś czasu pierwsze skrzypce odgrywa w fabule Daenerys, Matka Smoków.

Złotowłosa piękność zaczęła jako ofiara, później stała się wyzwolicielką z okowów, bohaterką mas uciśnionych. Osoby wychowane w krajach byłego bloku wschodniego od razu wyczuwają, że z takim tytułami coś jest nie tak. Wyzwoliciele mas rzadko kiedy pozostają do końca pozytywnymi bohaterami.

Tak jest również w tym przypadku. Deanerys pomimo tego, że wciąż tytułuje się jako wyzwolicielka z okowów i wróg tyranii, szaleje niczym Stalin i dokonuje ludobójstwa na Bogu ducha winnej ludności portowego miasta okalającego Czerwoną Twierdzę.

Ewolucja jej postaci przypomina historię typowego komunistycznego zbrodniarza: najpierw wszczyna rewolucję przy użyciu naiwnych szczytnych haseł, by po objęciu władzy zmienić się w opętanego manią potwora. ,,Danka” zapewne do samego końca będzie nazywać samą siebie bohaterką uciśnionych, tak jak Stalin nazywał siebie ,,Ojczulkiem”.

Jak zakończy się popularna fantastyczna seria? Do sieci trafił właśnie trailer ostatniego odcinka:

Źródło: YouTube

7 KOMENTARZE

 1. Daenerys władza uderzyła do głowy. Nie jest to tylko domena komunistów ale dyktatorów od prawa do lewa. Przestańcie profanować kolejny serial niedouczone Korwińce!

 2. Danka skaże Johna na śmierć, za co zabije ją Aria. I karzeł razem z Sansą zasiądą na tronie xD

 3. Przyznam się szczerze – dzisiaj zacząłem oglądać 1 sezon. To mój początek przygody z GoT. Nie spojlerujcie, bo mi zepsujecie zabawę.

 4. Moim zdaniem,nie przypomina „kom. dyktatorów”w ujęciu orwellowskim (czyli pomijam sprawy etniczne/plemienne, ponoć bez większego znaczenia :))) – według oficjalnego „antykominizmu” – przy ocenie zbrodni komunistycznych). A może inaczej: trochę przypomina, ale nie za bardzo.

  Tamci w imię walki z tyranią (np. carską czy białą), stają się jeszcze większymi tyranami wobec własnego, „wyzwalanego” narodu. Wręcz zbrodniczo mordują sporą część narodu, w imię krzewienia ideologii lub bezideologicznie dla utrzymania władzy. Tak mówi „antykomunizm oficjalny”.

  Daen nie morduje, nie tyranizuje w sposób morderczy swojego ludu/szerokich rzesz swojego ludu. Tu więc nie przypomina stalinów/mao.
  Zaczęłą natomiast zabijać swych prominentrnych pomagierów i wybija cudzy lud, bez przyczyny w miarę racjonalnej. Tu trochę przypomina stalinów.
  Jednak róznica z ortodoksyjną sztampą „antykomnizmu/antystalinizmu oficjalnego” (tj. takiego bez dostrzegania etniczności), jest istotna….

 5. A może – w ramach pokazywania co/kto jest najważniejszy – w ostatnim odcinku posprząta albo przynajmniej solidnie zadziała „Żelazny bank” (tak się chyba nazywa)?
  W kilku, a może tylko 2, odcinkach pokazano, że super silni, czasem okrutni władcy, liczą się, zabiegają o przychylność i kredyty, wręcz drzą przed „żelaznym bankiem”.

  No i kuleje:), pomimo obietnic, że będzie bardziej „poprawnie” w ostatniej serii, poprawność polityczna. Kolorowi pełnią funkcję pomocnicze lub średnio-dowódcze, homos też nie są w filmie na piedestale. Jedyne czym się bronią, to tym, że kobiety i rządzą wszystkim (prawie), są władcze, zdecydowane i/lub mają silne charaktery, No ale to trochę za mało do nagrody za polityczną poprawność:)).

 6. Ja pierd.lę, co za ludzie… Sommerowi Denearys się z Leninem kojarzy, Braunowi Mistrz Yoda z Żydem…

Comments are closed.