Kolejny atak na katolików. W niedzielę zaatakowali kościół, wczoraj maryjną procesję. Zabito czterech wiernych, a figurę Matki Boskiej spalono

Krzyże. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Krzyże. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

Czterech katolików zostało zabitych przez grupę terrorystów islamskich podczas procesji w mieście Zimtenga na północy Burkiny Faso w Afryce Zachodniej. Informację przekazał przewodniczący konferencji episkopatu Burkiny Faso i Nigru ks. bp Paul Ouedraogo.

W archidiecezji Ouahigouya zaatakowano procesję, która od 1 maja pelegrynowała po okolicznych miejscowościach z parafii do parafii. 13 maja figura miała być we wsi Kayon, ale przy wjeździe do miejscowości Singa grupa terrorystów zatrzymała procesję, zabiła czterech wiernych i spaliła figurę.

Według Narodowej Agencji Prasowej Burkiny Faso (AIB) napastnicy zatrzymali procesję, pozwolili odejść nieletnim, po czym rozstrzelali czterech dorosłych i zniszczyli figurę Maryi Dziewicy.

Dzień wcześniej w czasie napadu na kościół podczas Mszy św. zastrzelono kapłana i 5 wiernych w gminie Dablo w prowincji Sanmatenga na północy Burkiny Faso.

Akcje dżihadystów mają miejsce po odbiciu przez francuskie siły specjalne zakładników, którzy udali się tam na safari i zostali porwani przez terrorystów.

Źródło: PAP

Comments are closed.