Koń by się uśmiał. Niemcy pouczają Polaków: „Nie powinniście tak traktować Żydów”

Koń by się uśmiał - Niemcy pouczają Polaków jak traktować Żydów. Foto: wikimedia/pixabay
Koń by się uśmiał - Niemcy pouczają Polaków jak traktować Żydów. Foto: wikimedia/pixabay

Niemcy z redakcji Die Welt krytykują posunięcie polskich władz dotyczące odwołania izraelskiej delegacji w Polsce. Zarzucają polskiemu rządowi, że wykorzystuje całą sytuację do gry kampanijnej. Może to i racja, jednak czy Niemcom wypada mówić, jak Polacy mają traktować Żydów?

Niemieckie gazety Die Welt i Frankfurter Allgemeine Zeitung wyrzucają polskim rządzącym, że wykorzystują drażliwe kwestie stosunków polsko-żydowskich do prowadzenia kampanii wyborczej.

Obie gazety zacytowały stanowisko polskiego MSZ tłumaczące odwołanie wizyty żydowskich oficjeli tym, że „zmiana składu mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia”. Według Niemców PiS chce zbudować kapitał polityczny na aferze, przed wyborami do europarlamentu.

Niemcy mówią Polakom jak powinny wyglądać stosunki z Żydami

Philipp Fritz w „Die Welt” pisze: „Zadośćuczynienie za zrabowaną polskim Żydom podczas II wojny światowej własność należy do najbardziej drażliwych tematów w relacjach polsko-izraelskich”. Redaktor zdaje się nie zauważać, że każdy komentarz Niemca, dotyczący zadośćuczynienia za zbrodnie dokonane w czasie wojny (Dokonywane przecież przez Niemców!), są co najmniej niesmaczne.

Na argumentację Polaków, iż to Niemcy rabowali i mordowali Żydów odpowiada: „Ten punkt widzenia pomija pojedyncze przypadki zbrodni popełnianych przez nieżydowskich Polaków na żydowskich Polakach”

Źródło: Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung

39 KOMENTARZE

 1. Żydowska delegacja została potraktowana tak jak na to zasłużyła. A Niemcy niech nas nie pouczają tylko sięgną do historii. To oni stworzyli i wypromowali Hitlera. Więc nawet nie wypada by się odzywali.

 2. „Klasy i rasy, za słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć […] Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”
  Karol Marks, New York Daily Tribune, 22 marca 1853

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”
  Joseph Goebbels, 1931

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

 3. Wojska Stalina jak miały okazję powinny wytłuc ten naród szwabskich zbrodniarzy do nogi.

 4. Tam wciąż trwa okupacja mośków – do 2099 wstępnie. Tak naprawdę to nawet własnej konstytucji nie mają.

 5. Szare niemieckie świnie. Jak można w ogóle pisać o Narodach Europy w kontekście jakiś urojonych odszkodowań z okresu II wojny. Oni ?! Freundschaft ? Nein !Deutsche Schweine!

   • Oczywiście że nie wiedział – bo skąd miał wiedzieć o czymś wymyślonym w połowie lat 50-ych.
    Wcześniej , tych co przeżyli obozy koncentracyjne , żydzi określali mianem „MYDŁO” !

 6. Nie było i nie będzie Polskich żydów.. Polacy to Polacy a żydzi won do pieca skórw…….ny zaje…..ne…….. Oddawać tej globalnej pladze to co Nam ukradli ich dziadowie? Jakim prawem? Ludzie, Polacy- kiedy się obudzicie i powiemy jednym głosem DOŚĆ TEGO SKÓR…….TWA???????

 7. Powinni jeszcze napisać jak to oddzaiły SS narażąc życie żołnierzy chroniły Żydów przed polskim okupantem.

 8. Týr – Shadow Of The Swastika

  youtu.be/BJS7tGUDdWk 😝

  You who think the hue of your hide means you are to blame
  And your father’s misdeeds are his son’s to carry in shame
  Not mine I’ll take no part
  You can shove the sins of the your father where no light may pass
  And kiss my Scandinavian ass

  Pages of the past
  How long will they last?
  A lie lost in the legacy of fools left us this parody unsurpassed
  Pages of the past
  How long will they last?
  The shadow of the Swastika by fools’ fears now for far too long has been cast

  You who think the hue of your hide means you get to blame
  The black for your own faults and so bring humanity shame
  Make sure you count me out of the ranks of your inbred morons
  With your sewer gas and kiss my Scandinavian ass

  Pages of the past
  How long will they last?
  A lie lost in the legacy of fools left us this parody unsurpassed
  Pages of the past
  How long will they last?
  The shadow of the Swastika by fools’ fears now for far too long has been cast

  Pages of the past
  How long will they last?
  A lie lost in the legacy of fools left us this parody unsurpassed
  Pages of the past
  How long will they last?
  The shadow of the Swastika by fools’ fears now for far too long has been cast

 9. A co te skur….ny mają do naszych stosunków z zydami? Pilnować własnej d…y bolszewio!

 10. No tak. Adenauer i Ben Gurion na początku lat 60-tych zawarli porozumienie na mocy którego Niemcy przekazały izraelitom kupę kasy, uzbrojenia a nawet technologię jądrową (onet wyszukaj: przyjacielski-interes-najwieksza-tajemnica-izraelskiej-bomby-atomowej)
  Od tej pory Izrael jest dozgonnie wdzięczny oprawcom, wybaczył im wszystkie winy i obiecał nigdy więcej nie szkalować Niemiec. Teraz Niemcy mogą dowolnie szkalować i pouczać innych.

 11. Najważniejszą sprawą jest zniesienie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Cit-u to umożliwi bogacenie się Polaków, których będzie stać na inwestycje to pociągnie wzrost zatrudnienia i dalszy rozwój kraju.
  1.5% podatek od przychodów wystarczy aby utrzymać kraj na obecnym poziomie plus VAT 16% a nie 23 % jak obecnie. Głosuje na Konfederację i oczekuje zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Cit-u.

  • Podatki: dochodowe, liniowe, przychodowe, obrotowe czy PCC – to wszystko szkodzi Polskim małym i średnim przedsiębiorcom, bo oni wliczają to wszystko w ceny i pensje – przez co stają się mniej konkurencyjni w stosunku do tych dużych potrafiących omijać te podatki – bo tych dużych stać na dobrych prawników. Nie można takich marksistowskich podatków wprowadzać, a te które są trzeba jak najszybciej zlikwidować.

 12. To tematy które odwracają uwagę od ważnych spraw pieniędzy nie pozwólmy aby naszymi pieniędzmi zawiadywali politycy, kto wypracował ten powinien mieć nie jesteśmy nic winni politykom. Głosuje na Konfederację i oczekuje zniesienia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Cit-u.

 13. Nie pierwszy to już raz, gdy objawia się zadziwiające podobieństwo mentalne Niemców do Żydów. Niebywała bezczelność po prostu. Ale przyjdzie na nich kryska… „Reparationen machen frei!”

 14. Niemiecki faszystowskie i genetycznie zboczone świnie mają teraz niewątpliwie dogodną okazję aby pozamykać swoje kloaczne mordy i siedzieć cich o !!!!!!!!!!!!

 15. To zwykła ustawka ” polskiego rządu ” przed wyborami w porozumieniu z żydami. I tak : figa , a nawet dwie,jakie pokazał w TV publicznej niejaki Brudziński ma przekonać Polaków ,że mają czyste intencje i całe to PIS , które pokazuje wielkiego WAŁA żydom w sprawie restytucji mienia bez spadkowego ( czysta paranoja ), aby Polacy zaufali PIS-owi. To powiem wam pisowcy teraz : – a wała wam pokazuję , bo przestałem wam wierzyć . Czas na nowe ugrupowanie , katolickie , pro – Polskie , patriotyczne – KONFEDERACJA .

 16. Die WELT to gazeta koncernu Springera
  ponizej wyciag z obowiazujacych w tym przedsiebiorstwie zasad kardynalnych

  Grundsätze

  2016 hat der Vorstand der Axel Springer SE …. beschlossen, zusätzlich zu den bekannten Essentials, die für die Mitarbeiter in Deutschland gelten, eine international gültige Variante einzuführen. Diese gibt allen Mitarbeitern weltweit Orientierung über den Unternehmenszweck, für die Freiheit einzustehen.
  1. Wir treten ein für Freiheit, Rechtsstaat, Demokratie und ein vereinigtes Europa.
  2. Wir unterstützen das jüdische Volk und das Existenzrecht des Staates Israel.
  3. Wir zeigen unsere Solidarität in der freiheitlichen Wertegemeinschaft mit den Vereinigten Staaten von Amerika.
  4. Wir setzen uns für eine freie und soziale Marktwirtschaft ein.
  5. Wir lehnen politischen und religiösen Extremismus ab.
  za „Nachhaligkeitsberich 2017” Axel Springer AG

  tyle co do objektywizmu tego pisma

 17. W IV Rzeszy obowiazuje historia ze to Polacy rozpetali wojne i mordowali zydow

 18. No pięknie, a za zaborów to nas szkuble głaskali. A to co pozabierali to tak dla jaj. Cóż, przecież to nie ważne, przepadło i ch…….

 19. To nie Niemcy, tylko Żydzi z Niemiec. Tak jak Michnik to Żyd z Polski.
  Ciągle te same problemy na prawicy. Żyd z obcego państwa opluje Polskę dla interesu Żydów, a ci nie zidentyfikują go, tylko grają w jego grę i psują tym stosunki międzynarodowe. Żyd w chrześcijańskiej skórze jest groźny jak dywersant i prowokator.

  Ciągle te same problemy na prawicy. Kłócą się, kto lepszy dla Żydów. Kto większy „anty-semita”, jakby to było jakieś kryterium dla Polaków. To kryterium dla Żydów. Jeżeli ktoś go używa, to jest krypto-Żydem. Już na tym procederze zdemaskowana została „Gazeta pseudo-Polska” i np. taki Lisiewicz, czy Sakiewicz.
  Normalny Polak nie będzie się tłumaczył z tego, że nie lubi Żydów, ani nie będzie uznawał kryterium „anty-semityzmu” jako obowiązującego. Nie będzie się żalił „a my pomagaliśmy wam”. Po prostu zrywa stosunki z bliskowschodnią hołotą. Raz na zawsze.

Comments are closed.