Konfederacja nie odpuszcza ws. ustawy 447 JUST. Dlaczego polskie złoto jest zagranicą?

Jacek Wilk i Jakub Kulesza / Fot. Facebook/Partia Wolność
Jacek Wilk i Jakub Kulesza / Fot. Facebook/Partia Wolność

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy nie odpuszcza w sprawie ustawy 447 JUST, w której to rząd USA zobowiązał się do pomocy środowiskom żydowskim w odzyskiwaniu utraconego mienia na całym świecie. Konferencję w sejmie pt. „Czy polskie złoto w Londynie jest zabezpieczeniem dla roszczeń żydowskich?” zorganizowali Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza.

Mamy dziwną sytuację. Z niewiadomych powodów polskie złoto przechowywane jest w Londynie. Dlaczego tak się dzieje? Wiele krajów sprowadza złoto do siebie, a w Polsce tendencja jest odwrotna. Nasze złoto w bardzo dużych ilościach jest zagranicą – stanowczo stwierdza Wilk.

Przedstawiciele Konfederacji składają interpelację do Narodowego Banku Polskiego i zastanawiają się, czy przypadkiem majątek znajdujący się poza granicami Polski nie jest przeznaczony na pokrycie roszczeń żydowskich. – Składamy interpelację do NBP z zapytaniem: jakie są tego powody? Czy przypadkiem nie jest tak, że złoto będzie zabezpieczeniem, zastawą, na poczet realizacji roszczeń przemysłu holokaustu? – pyta Wilk.

Wszystkiego w tej chwili można się spodziewać. Jest tyle kłamstw ze strony rządu, tyle pozorowanych działań, że taka możliwość niestety też wchodzi w grę. To może być jeden z powodów, dla którego Polska złota do siebie nie sprowadza. Mamy nadzieję, ze uzyskamy precyzyjną odpowiedź w tym zakresie – dodaje Wilk, kierując swoje wątpliwości w stronę Narodowego Banku Polskiego.

Przechowywanie własności skarbu państwa poza granicami jest skandalem – nie owija w bawełnę Kulesza. – Z historii wiemy, ze im dłużej skarb państwa przebywa poza granicami państwa, tym większe prawdopodobieństwo, że dane państwo kontrolę nad tym skarbem utraci. I tak też może być z polskim złotem, które znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii.

Podobnie było z Libią, tak też jest w przypadku Wenezueli. Maduro nie może ściągnąć złota z Londynu, bo opiera się temu finansjera międzynarodowa. Opiera się bezprawnie. Obawiamy się, że w trakcie różnych perturbacji na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście tych nieuprawnionych roszczeń żydowskich, może dojść do jawnych bądź ukrytych nacisków na władze polskie, a narzędziem tych nacisków może być właśnie polskie złoto. Co więcej, obawiamy się, że to złoto może być sposobem spłacenia roszczeń – nie ukrywa Kulesza.

W imieniu Konfederacji apelujemy o zabezpieczenie naszego interesu narodowego, o zabezpieczenie naszego majątku i ściągnięcie polskiego złota do Polski – kończy wiceprezes partii Wolność.

51 KOMENTARZE

 1. brawo, piszcie o tym (447) na zagranicznych portalach nawet w komentarzach do innych artykułów

 2. Panie redaktorze! Złoto nie jest zagranicą. Złoto jest za granicą.
  I nie podpowiadajcie bankierom takich rozwiązań – jeszcze skorzystają.

 3. Złoto jest za granicą a nie zagranicą. Poza tym żydzi nie mają żadnych roszczeń, tylko chcą nas oszwabić, więc nie mówcie o spłacaniu polskim złotem, tylko o możliwej kradzieży polskiego złota.

 4. Powinni jeszcze zapytać w tej interpelacji o koszty jakie ponosi Polska za przechowywanie złota w GB. Może koszt już przerosły wartość złota ?

 5. To może jeszcze przypomnijmy, który to minister finansów przeprowadził operację wywiezienia złota należącego do Skarbu Państwa do GB. No kto?

 6. Dla kogoś bardzo duże ilości a dla innego śladowe ilości co najwyżej. Ok. 103 ton zapewniam że to nie jest powalająca ilość. Polska wypada słabiutko na tle prawdziwych potentatów którzy kupują o wiele więcej ton niż Polska i nie mówię tu o takich clownach jak inne państwa bo im zostają tylko „okruchy” z obrotu złotem na świecie. Większość złota ląduje u prawdziwych rekinów biznesu kierujących olbrzymimi grupami finansowymi. Ich ilości mogą robić wrażenie a nie te marne i zarazem śmieszne 100 ton, które rekiny tego biznesu kupują min. miesięcznie…

 7. Zagranica jest np.Rosja czy Wielka Brytania a zloto jest ZA GRANICA p.”redaktorze”.

 8. Widziałem i słyszałem jak ostatnio JKM zaczął na Polsacie tłumaczyć widzom że to zwykli gangsterzy,
  którzy z Holokaustu uczynili przemysł wyłudzania kasy-to natychmiast red.prowadzący przerwał i zmienił temat.Układ sił jest prosty-żydowskie media wytresowały towarzystwo wzajemnej adoracji w uległości
  na każdy temat dotyczący żydów.Jak coś idzie nie po ich myśli rozpoczyna się narracja że to antysemityzm itp.
  Co do ustawy 447 to takie badanie gruntu,a nuż widelec coś da się wyrwać.
  Nie dajmy się ogłupiać

Comments are closed.