Ubogacanie Zachodu przyspiesza. We Francji biją gejów, transów i innych takich

Parada równości - zdjęcie ilustracyjne. / Dostawca: PAP/EPA
Parada równości/fot. ilustracyjne. / Dostawca: PAP/EPA

231 fizycznych napaści na przedstawicieli mniejszości seksualnych (LGBT) odnotowano we Francji w 2018 roku – tak wynika z dorocznego raportu lewackiej organizacji SOS Homophobie. To najwyższa zarejestrowana przez nią liczba takich ataków w ciągu roku. Oczywiście francuskie organizacje nie podają ani koloru skóry ani wyznania atakujących.

„2018 był czarnym rokiem dla osób LGBT” – podkreślili we wstępie do przedstawionego we wtorek raportu współprzewodniczący SOS Homophobie Veronique Godet i Joel Deumier.

Poprzedni rekord, jeśli chodzi o liczbę fizycznych ataków – 188, padł w 2013 roku i był wiązany z legalizacją zawierania małżeństw przez pary tej samej płci.

W 2018 roku nastąpił wzrost liczby takich napaści o 66 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ogółem SOS Homophobie otrzymała w zeszłym roku ponad 1,9 tys. zgłoszeń o „homofobicznych czynach”; to o 15 proc. więcej niż rok wcześniej.

Najczęściej sygnalizowane przez osoby LGBT były przypadki otwartego wyrażania sprzeciwu wobec ich orientacji seksualnej oraz wygłaszane pod ich adresem zniewagi; ponadto zgłaszano działania dyskryminacyjne, nękanie, pogróżki, zniesławianie i fizyczne napaści.

Autorzy raportu podkreślają, że miejscem, w którym „homofobiczne” poglądy są najczęściej prezentowane, od lat pozostaje internet, w tym media społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter.

Tymczasem z opublikowanego w poniedziałek badania ośrodka Ifop wynika, że więcej niż co piąta osoba deklarująca się jako należąca do społeczności LGBT podaje, że w swoim życiu padła ofiarą przemocy fizycznej we Francji. Ogółem napaści fizycznej z powodu swojej orientacji homoseksualnej doświadczyło 22 proc. osób LGBT.

Między czerwcem 2018 roku a kwietniem br. liczba takich osób wzrosła ponad dwukrotnie z 3 do 7 proc.; ponad połowa (60 proc.) z nich przyznała, że w minionym roku miała myśli samobójcze. W większości przypadek agresor to mężczyzna poniżej 30. roku życia, działający na oczach towarzyszącej mu grupy. Oczywiście kolor skóry i wyznanie nie są podawane, bo we Francji to gorsze niż zbrodnia.

Badanie Ifop przeprowadzono w dniach 12-14 maja z udziałem reprezentatywnej próby 1229 osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych w wieku 18 lat i więcej, mieszkających we Francji.

I co? I nic. Nikt się nie zajmuje w Brukseli Francją, bo Polska jest najważniejsza.

Źródło: PAP

29 KOMENTARZE

  • Znakomity pomysł! Napuścić muzułmanów nie na katolików a na lewaków ! To by się trockistowscy organizatorzy islamskiego najazdu zdziwili, jak by tamci skierowali się przeciwko nim.
   A jest to możliwe – jeżeli chodzi o wartości rodzinne i rolę mężczyzny islamiści są prawicowi.

 1. gdzie KE ? junkers,timermans,verhovstad ? uruchomić art.7 i sankcje !! jest zagrożona demokracja,wolność,praworządność…

   • A czego ci elgiebete oczekiwali? Że jak będą paradować z gołymi fi.utami i pie.rdolić się na środku ulicy to świat będzie im przyklaskiwać?

  • @ Proste
   Ale ten terror odbywa sie Z POMOCĄ większości. A ściśle części większości, szczególnie tej wysoko postawionej: polityków co wprowadzają tyrańskie i terrorystyczne „prawo” karzące za krytykowanie „mniejszości”, prokuratury, policji, sędziów, przedstawicieli duchowieństwa przyjaznych wobec „mniejszości”.
   Bez ich „pomocy” ten terror „mniejszości” by się nie udał.

   Terror każdej bez wyjatku „mniejszości” odbywa się z pomocą części większości.
   Kiedy to się wie, łatwiej jest stawić opór temu terrorowi.

 2. A na co liczą, obnosząc się ze swoimi tfuzboczeniami na obrzydłych paradach równości??? Brawo Żabojady!

 3. Doskonała wiadomość była wczoraj – Polska na przedostatnim miejscu w UE w tolerancji dla elgiebeciarzy. Oczywiście wg jakiegoś tam napuszonego ośrodka monitorującego.

 4. niech to będzie biały rok dla zboków. Powinni się bać. Ma robić się dla nich coraz gorzej aż świat powróci do normalności, a te odpady ludzkie z powrotem do swych barów w piwnicach by siedzieć cicho i modlić się do sorosa by kolejny pogrom ich ominął.

 5. Powinno w każdym kraju być nie tolerancja takich rzeczy jak i również powinna być kary dla Arabek z Maroko ze za mężatych obco krajowców się biorą.

 6. z tego 99% zgloszen to fikcyjne meldunki zbokow o sytuacjach, ktore nigdy nie zaistnialy.

 7. Oj oj jak psioczycie a wasza Konfederacja z poparciem juz nie 1,8 % a 4,3 % no znou macie GIGANTYCZNE poparcie spoleczne

 8. Proste , zasada akcji i reakcji. Wahadło zbyt mocno wychylone w lewo właśnie powraca do właściwej pozycji :)

 9. Dlaczego piszecie „mniejszości seksualnych” a nie dewiatów seksualnych albo, tak po prostu zboczeńców

 10. A najwazniejsze jest to (dlaczego o tym nie wspominacie?????), ze ta dwojka Francuzow to bylo „malzenstwo” pedalskie (Patrick Picque et Laurent Lassimouillas), ktore udalo sie tam w podroz „poslubna”. Ten niby ich „prezydent” (nb tez pedal pod przkrywka Babuni) od razu po powrocie przyjal obydwu fagasow na audiencji a rodzinom poleglych zolnierzy duzo poznej zlozyl bardzo ogledne kondolencje. Trzeba o tym wszystkim wiedziec, zeby moc wpelni ocenic debilizm, zdziczenie tych durniow, ktorzy rzadza ta Franca (lub tym co z niej zostalo).

Comments are closed.