Zima w Polsce nie odpuszcza. Właśnie spadł śnieg [FOTO]

dziewczyna w zimę/fot. Pixabay
dziewczyna w zimę/fot. Pixabay

Po nocnych opadach w Zakopanem we wtorek rano zalega kilka centymetrów śniegu i cały czas go przybywa. W Tatrach, gdzie śnieg pada intensywnie, obowiązuje zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia.

Według synoptyków opady śniegu w Zakopanem mają występować z przerwami i ustaną we wtorek po południu. Temperatura oscylująca w okolicach zera stopni Celsjusza, będzie się trzymała jeszcze do środy.

Choć niskie temperatury w okolicach połowy maja, czyli w „dni trzech ogrodników” oraz imienin Zofii są naturalne, to tak duże opady śniegu nie zdarzają się często o tej porze.

Tatrzański Park Narodowy informuje na swojej stronie internetowej, że warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są typowo zimowe. Na szlakach zalega warstwa świeżego śniegu, a w partiach szczytowych jest go ponad metr.

W górach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Opady śniegu i niski pułap chmur ograniczają widzialność i znacząco utrudniają orientację w terenie.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  • Zaraz ekoidiociny wymyślą, że globalne ocieplenie powoduje globalne ochłodzenie i pójdą się wypłakać przy drzewie błagając o wybaczenie za wycinkę.

 1. Globociep po męsku

  Pierwszy, gdy się jemu chepło,
  Zauważył, że „znów ciepło”.
  Drugi, gdy wypuścił bąka,
  Stwierdził: „Z zimnem to rozłąka.”
  Trzeci na nogawkę leje
  I też stwierdza, że go „grzeje”.

  Tak to każdy zdrowy chłop
  Zwiększa trochę ociep. glob.!

 2. Górale mają takie powiedzenie – U nas to tylko 10 miesięcy zimy, a potem to już tylko lato, lato i lato.

 3. Śnieg padający w środku maja w Polsce, temperatura około 0 stopni, to kolejny dowód na to straszne „globalne ocieplenie”, którego wiekopomnego odkrycia dokonał wiceprezydent żydolandu – A. Gore i podobni mu kretyni. W naszym kraju „naukową” wiedzę o tym okropnym zjawisku szerzą głównie żydowsko-masońskie media, np.: gazeta koszerna, Newsweek, WSI24, Polsat itp. A ostrzegają przed tym pracujący tam, inteligentni inaczej (ale zawsze) dziennikarze tacy jak: J. Żakowski, P. Krasko, M. Olejnik, J. Pochanke, A. Gozdyra itd., itp.. A propedalskie partie takie jak: PO, Nowoczesna czy inna Wiosna oraz tęgie głowy (a może tępe – któż to wie) ich przedstawicieli szykują nam rozwiązania, które spowodują, że to wredne „ocieplenie” stanie się…, właśnie chyba mniej cieplne. I wpadli na genialny (nawet bardzo) pomysł… Pozamykają…elektrownie.

Comments are closed.