Żydzi nie odpuszczają. Organizacja zajmująca się roszczeniami majątkowymi jest zawiedziona. Liczy, że Izrael i USA pomogą

Twitter
fot. Twitter

World Jewish Restitution Organization (WJRO), czyli żydowska organizacja zajmująca się odszkodowaniami, jest zawiedziona tonem dyskusji nad restytucją mienia żydowskiego w jaka ma miejsce w ostatnich tygodniach.

Reprezentujący Światową Organizację ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) Gideon Taylor wypowiedział się na ten temat na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku. Doprecyzował, że nie chodzi wcale o mienie zagrabione przez Niemców.

Gideon Taylor chce aby zwrotowi podlegała własność żydowska znacjonalizowana przez komunistyczne rządy PRL. Twierdzi, że polska gospodarka nadal czerpie korzyści z takich majątków.

Wspomniał o projekcie ustawy reprywatyzacyjnej jaki szykowało ministerstwo sprawiedliwości. Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego protestowała w ubiegłym roku przeciwko zapisom, które powodują, że reprywatyzacja dotyczy tylko polskich obywateli i wyklucza uznawanie roszczeń wszystkich spadkobierców z wyjątkiem „spadkobierców w pierwszej linii”, czyli małżonków, dzieci lub wnuków.

Gideon Taylor wspomniał też, że liczy na dalsze wsparcie ze strony Izraela i USA w tej sprawie. Prócz uchwalonej w senacie ustawy 447, polski premier był adresatem listu pięćdziesięciu dziewięciu amerykańskich senatorów, którzy zaprotestowali przeciwko polskiej ustawie o restytucji mienia i poparło stanowisko WJRO.

Wsparcie dla stanowiska Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego wyrażali też przedstawiciele państwa żydowskiego. Głos w tej sprawie zabierała między innymi ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

48 KOMENTARZE

 1. Takiego wała, jak Polska cała! Cmoknijci nas w 4 litery. 447 razy.

  • Komunistyczny Układ z Magdalenki PiS-PO jedno Zło!
   PiS – Amerykańska Agentura Zydowska – ustawa 447 i niewolnicza praca Polaków na zydowskie roszczenia
   PO – Niemiecka Agentura Euroazjatycka – zboczona propaganda LGBT w szkołach i zalew islamskiego terroryzmu
   Chcesz tego uniknąć głosuj na KONFEDERACJE

   Piątka KONFEDERACJI:
   1. Sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego.
   2. Sprzeciw wobec promocji LGBTNSDAP w szkołach.
   3. Sprzeciw wobec aborcji.
   4. Sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków.
   5. Sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej.

 2. Skoro
  po pierwsze: JUST to justice for UNCOMPENSATED survivors
  po drugie: Niemcy wypłaciły miliardy marek odszkodowań to
  po trzecie: trzeba pytać dlaczego jeszcze są jacykolwiek poszkodowani bez zadośćuczynienia? Kto ich orżnął z kasy? Czyżby jakieś organizacje z Nowego Jorku?

 3. POLSKIE ZIEMIE W CZASIE ZABOROW I ZWLASZCZA PO ZBROJNYCH POWSTANIACH KUPOWALI KOLONIZATORZY. Kupowali je za okazyjne ceny, bo kolonie to mniej bezpieczne miejsca. Robili na tym majatek ale liczyli sie ze stratami. Niech wiec wnuki kolonizatorow rowniez sie z tym licza.

 4. Na marsz przeciwko 447 Just

  Kiedy dwadzieścia feministek
  Z drutu wieszaki rozwiesiło,
  To ponad miesiąc me(n)diów wszystek
  Męczyło nimi, że aż mdliło.

  Kiedy dwadzieścia bananami
  Pod muzeum się poobjadało,
  Ich zdjęcia stały się „newsami”,
  Których przez tydzień było mało!

  Lecz kiedy przeszło przez Warszawę
  Także dwadzieścia… lecz tysięcy,
  Marsz przemilczano. Nie ciekawe?!…
  Jak nie, to będzie nas tam więcej!!!

  • Lecz chocby przyszlo milion Korwinow,
   I wypelnili caly Ursynow,
   I zakrzykneli: ‚Ni piedzi ziemi’
   I tak ten haracz placic bedziemy.

   Klioesku, to ja, Archer.
   Ta menda Sommer znow mnie zabanowal wiec musze uzywac innego nicku i IP.
   Wymowa wierszyka smutna ale, szczerze mowiac, nie widze nadziei.

 5. Gorąco popieram postulat WJRO, gdyż to hańba dla III RP, że po tylu latach nie zdobyła się na reprywatyzację zagrabionego przez komunistów mienia. I nie ma dla mnie znaczenia, jakiego wyznania byli poszkodowani. A wystarczy w ustawie reprywatyzacyjnej zapisać, że rekompensaty przysługują tylko tym, którzy jeszcze żadnych rekompensat nie otrzymali (czyli bez 5. kolumny, volksdojczy i Żydów amerykańskich) oraz, że wyłącznie na podstawie tytułu własności lub dziedziczenia.
  I gorąco pragnę, żeby ten postulat był naprawdę jedyną rzeczą, o którą ta organizacja walczy. Dla tego jestem chętny wyjść na idiotę przed Tomkiem.

  • O czym bredzisz człowieku? Tu nie chodzi o spadkobierców lub prawowitych właścicieli. Tu chodzi o HARACZ, perfidne wymuszenie. Bo jak inaczej nazwać wypłacenie kosmicznej sumy tylko na podstawie kryterium narodowościowego (wątpliwego z resztą) ?

   Na tej samej zasadzie niech żydzi z US i Izreala wypłacą nam odszkodowanie za DŁUGI KAHAŁOWE, wynikające z grabieży na I RP: z odsetkami jakieś parę bilionów PLN.
   A że to nie oni te długi narobili w I RP, ani nawet nie ich przodkowie ? Nie ważne. Zrobili je też żydzi, więc zabierać się do płacenia. Skoro prawo plemienne, to symetrycznie w obie strony. Zrozumiałeś ?

   • A kto powiedział, że musi być „symetryczne w obie strony”? O Palestynie słyszał? Czy ty nie widzisz, że USA i Izrael kpią sobie z prawa międzynarodowego? Okupacja Syrii przykładem. Nadchodzi NWO, nową stolicą świata będzie Jerozolima, maski spadają na naszych oczach, USA już nie dbają nawet o pozory. Teraz Iran i Wenezuela, potem Rosja i Chiny i będzie pozamiatane. A jak zechcą to sobie wezmą pół Polski czy pół Syrii i możesz wtedy pisać skargi do pana Boga tak jak Palestyńczycy od poł wieku piszą.

    • „i znam obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
     a nie są nimi, lecz synagogą szatana”

     Przykra wiadomość dla chazarów: nie uda się wam :)

    • Szanowny kolego, rozumiem doskonale. Ale w tej sprawie nie można dywagować, ani nawet ‚rozważać’.
     W przypadku próby GRABIEŻY ZUCHWAŁEJ, nie czas na rozważania oraz próby zrozumienia. Napastnika należy skutecznie zatrzymać.

  • … oraz oficjalne stanowisko WJRO. Nie ma w nim nic o mieniu bezspadkowym.

   Co, oczywiście może być ściemą, ale dopóki nie zgłoszą bezspadkowych oficjalnie…

  • k Łatwowierny jesteś i dziwnie przy nadziei…Gdyby tak miało być, to już dawno zostałaby uchwalona ustawa reprywatyzacyjna! Ale tfuczłonkom tej organizacji nie chodzi o taką ustawę. Oni naciskają na to, aby wprowadzić ustawę, która wymusi na Polsce haracz tytułem z księżyca wziętego mienia bezspadkowego! Grunt pod nią był systematycznie budowany od czasów „sławetnej”Deklaracji Terezińskiej!

   • Nie jestem łatwowierny – postawiłem się wielokrotnie Tomkowi, który pociskał, że sprawa jest tylko z reprywatyzacją.
    Niemniej:
    1. Kongres USA wspiera te żądania, najprawdopodobniej na tej samie podstawie, co Tomek.
    2. Organizacje żydowskie nie mówią oficjalnie o mieniu bezspadkowym.
    3. Nagonka jest nie na RP za nieprzeprowadzenie reprywatyzacji, tylko z powodu jakowegoś udziału w holokauście. To zaś przeczy 2. i Tomkowi.
    A ja mam tezę, że POPiSowi lepiej jest odpalić działkę organizacjom niż przeprowadzić reprywatyzację. Popieram to tym, że ani pro-, ani anty- stacje telewizyjne i portale nic o sobotnim proteście nie informowały.

    • 1.Organizacje żydowskie powołują się na Ustawę Terezińską – radzę się w nią wgłębić. Generalnie w myśl niej, to my Polacy mamy płacić horrendalne i zabójcze sumy na rzecz jakichś organizacji żydowskich, po to aby te właśnie organizacje żydowskie znalazły fundusze na dalsze przekłamywanie prawdy o II WWW. Naturalnie na rzecz naszego aktywnego uczestnictwa w procederze holocaustu. Zainwestowali w to kupę kasy przez wiele lat – na filmy, książki, powoływanie rożnych organizacji, wystaw, muzeów…. Teraz chcą abyśmy zwrócili im koszta tych inwestycji plus mega odsetki a wówczas wrzucą piąty bieg i pojadą w tym kłamstwie jeszcze dalej!!!

 6. „Organizacja zajmująca się roszczeniami majątkowymi jest zawiedziona.”
  Ala Wilk tez jest zawiedzona.

 7. Faktem jest, że to co się ukradło trzeba zwrócić w takiej lub innej formie. Sęk w tym, że pewna umowa już to uregulowała w przypadku części majątków, ale jest jeszcze wielu prawowitych polskich właścicieli, którym nigdy nie zadośćuczyniono strat. Fajnie się kręci lody na cudzym, to państwo wie najlepiej, choć dla rozwiniętych ludzi jest w większości ogromnej zbędne. Powinna być powszechna reprywatyzacja przy jednoczesnym odciążeniu podatkowym narodu, żeby wybić się na coś więcej niż postkomuna. A mienie bezdziedziczne to oczywiście inna historia i nikomu się nie należy.

  • Jakoś wszystkim umknęło, że do odszkodowania za utracone w nacjonalizacji mienie, Żydzi stanowią około 20% (puli). Czyli 80% nie ma wsparcia Kongresu USA.
   To może naszym rządkom lepiej jest wypłacić nieuczciwe rekompensaty za mienie bezdziedziczne niż uczciwie rozliczyć się ze wszystkimi spadkobiercami ograbionych przez komunistów?

   • O czym ty bajdurzysz znowu. Tu nie chodzi o żadne mienie, które ma właściciela lub spadkobierców.

    Łzesz, bo wiesz, że chodzi o zwykłą GRABIEŻ (‚mienie bezspadkowe’_)

 8. Przecież już Władysław Gomułka wszytsko zapłacił,umowy zostały parafowane.Pozatym wypłacamy renty dla 50 tyś ofiar holokaustu (240 mln zł rocznie).Nie mamy więcej kasy,dajcie nam spokój.

 9. Stosując pokrętną „logikę” WJRO na tej samej zasadzie, Ci którzy kiedyś byli właścicielami terenów dzisiejszego Izraela i dzisiejszych USA też w takim razie mają prawo do ziem, które w przeszłości były ich własnością – dlaczego więc nie działają:
  – Światowa Organizacja Restytucji Mienia Palestyńskiego
  – Światowa Organizacja Restytucji Mienia Indian Ameryki PN

 10. My też jesteśmy zawiedzeni że do dnia dzisiejszego nie jest to uregulowane przez nasze ustawodawstwo. Z tych 100 euro dla każdego ocalałego icka, też nikt do dzisiaj się nie wytłumaczył.

 11. Powtórzę po raz n-ty. Ale chciałbym, aby to dotarło do jak największej ilości ludzi.

  Żydowskie (u)roszczenia w sprawie tzw. zrekompensowaniu przez Polskę mienia bezspadkowego są najważniejszym politycznym problemem 2019 r. Ten problem może przesądzić o wygraniu wyborów.

  Konfederacja schwyciła byka za rogi. Jeżeli nie odpuści, nie ugnie się – to wszystko przed nią !!!!!!!!!!!!!!!!

  Ile tu jest niesłychanie nośnych medialnie problemów. Wymienię dwa wg mnie najważniejsze.

  1. Niesłychane cywilizacyjne barbarzyństwo domagania się „zwrotu” mienia bezspadkowego jak i poruszanie tego tematu w rozmowach międzynarodowych przez oficjalnych przedstawicieli Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Organa państwa powinny mówić wyłącznie, że nie ma mowy o rozpatrywaniu ani tym bardziej uwzględnieniu jakichkolwiek roszczeń z tytułu mienia bezspadkowego.

  2. Podwójnie rasistowski charakter sprawy:

  a/ zrobienie specjalnego, rasistowskiego wyjątku dla Żydów w ustawie 447just dla popierania przez administrację USA żydowskich żądań uregulowania roszczeń wg zasady plemiennej (trybalizm).

  b/ moim zdaniem można by było przywołać anglosaską rasistowską pogardę dla Słowian i Polaków. Przypomnieć amerykański rasizm z końca XIX w. i I połowy XX w. wyrażający się w urzędowym ograniczeniu (tzw. kwoty) emigracji polskich chłopów do USA, jako mniej wartościowych rasowo (sic!) . Ten rasizm wraca!

  Teraz Amerykanie nam – między wierszami – mówią: Normalnie to my rzecz jasna nie zwracamy nikomu – poza spadkobiercami – żadnego mienia. No, ale w stosunku do mniej wartościowego rasowo narodu polskiego można zażądać ‚zwrotu” mienia bezdziedzicznego. Zresztą sami rozumiecie, my widzimy, że władze Polski boją się własnego cienia, a my tu w USA mamy straszny nacisk ze strony bardzo wpływowych osób i organizacji żydowskich. Trudno nie skorzystać z takiej okazji.

  Rasizm to fetysz współczesnego świata. Należy nim walić w USraelski bęben aż pęknie! Konfederacja powinna odwrócić jego ostrze i … zaatakować.

  Powiedzenie śp. A. Leppera „Wersal chcecie mieć? Tu [w tak ważnej sprawie] Wersalu nie będzie” staje się na nowo aktualne.
  Żadnych uprzejmości w stosunku do chcących nas obrabować bandziorów USraelskich. Już na Marszu vs 447 było widać dobre początki w rodzaju: Mając takich „przyjaciołach”, kto będzie szukał wrogów? [With such „friends”, who needs enemies?]

  Niech bezkompromisowe opowiedzenie się po stronie polskiego interesu narodowego i racji stanu stanie się sprawą wyróżniającą Konfederację od wszystkich innych sił politycznych. Jednocześnie tępić z całych sił obłudę, szczególnie rządzących.

 12. Do tej pory myślałem, że byliśmy krajem zrujnowanymim i zniszczonym przez wojnę, a tu proszę „jest inaczej”. Tyle żeśmy zyskali po „przejęciu majatkow”:) Pytanie tez sie narzuca: czy zyskalismy, a jeśli nie, to dlaczego, na ich ‚działalności gospodarczej” przed wojną? Czy może należy czytać te mądrości wypowiedziane przez tego z artykulu: przed wojną nie zyskiwalismy (jako Polacy), a po wojnie tak? Coś tu nie tak….

  • Biedaku….no niestety …pomylieś się… życie to ciągła walka :////Ja też tak myślałam…

 13. Wzruszyłem się…
  Wezmę krople walerianowe na spirytusie…
  Może to ukoi mój smutek…

 14. Przeciez to byli obywatele Polscy. Wiec teraz po obywatelach Polski ma dziedziczyc zyd?

  • Tak. Goje nie mają praw:) W tym przypadku ma obowiązywać prawo plemienne! Czaisz? Taki kruczek prawny. Wyjątek na skalę światową podpisany przez syjonistę Trumpa w imieniu naszego największego „sojusznika”czyli USA!

 15. Problem roszczeń obywateli USA wobec Polski został uregulowany umową z 16 lipca 1960. Rząd USA w zamian za odszkodowanie 40 mln ówczesnych $ przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń.Leszek Miller

  • Dobry prawnik udowodni niewinnemu, że jest mordercą w świetle prawa i odwrotnie. W tym temacie po stronie żądnych uroszczeń działają takie moce diabelskie adwokacko-rządowe, że raczej zdziwimy się w finale, spoglądając na nasze puste już na wieki kieszenie !!! Nas – Suwerena najwyraźniej nikt oficjalnie nie reprezentuje w tych rozgrywkach!

 16. Te zydowskie pijawki same nie rozumieja czego chca – raz mowia, ze chodzi o mienie bezspaskowe, teraz ze jakiej rzekomo znacjonalizowane nieruchomosci. Kompletnie przy tym pomijaja dotychczasowe ustalenia i umowy (wide umowa z USA z 1960). Zenada – najlepiej przemilczec te zydowskie banialuki.

 17. Wy sku……ske szmaty i złodzieje semickie , a w ryj chcecie . Nie dostaniecie ani grosza , wy szmaty . Polska wystawi uratowanym żydom z narażeniem życia Polakom rachunek , będzie dwa razy większy niż wasze usmarkane , nienależne roszczenia !!! GNOJE śmierdzące czosnkiem.

 18. Rząd mówi, że nie zapłaci Żydom ani grosza i dobrze. Jeżeli jednak zmieni zdanie nie płaćmy ani grosza podatku.

 19. Żydowska bezczelność lvl ekspert… Domagają się zwrotu tych ziemi które sami ukradli Polakom za rządów PRL… No tylko pogratulować takiego chamstwa…

 20. Żydzi dostali w polsce wszystko! Z każdego kraju ich wygnali a my ich przyjeliśmy z pomocną ręką! A potem niemcy zniszczyli ich majątki a co cenne zgrabili do niemiec. A żydzi tchurze zamiast walczyć i to odbudować to uciekli . Powinni zostać za to ukarani że jak było im dobrze to siedzieli a później sobie poszli gdzieś inndziej mieszkać i mieli gdzieś wszytko. Jedyne odszkodowania jakie mogą chcieć to mogą od niemiec!

Comments are closed.