Biedroń wytacza proces Platformie za oskarżenie o krycie pedofilów. „Zachował się jak antybohaterowie filmu Sekielskich”

Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)
Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)

Wiosna złoży pozew przeciwko PO-KO za, jak napisano, „oszczerstwa wypowiedziane przez liderów Platformy Obywatelskiej pod adresem szefa Wiosny Roberta Biedronia”.

„W związku z oszczerstwami Sławomira Neumanna i Zbigniewa Konwińskiego Wiosna złoży pozew w trybie wyborczym” – poinformowała kandydatka tej partii do Parlamentu Europejskiego Sylwia Spurek.

Posłowie PO-KO uderzyli bardzo mocno w przewodniczącego partii Wiosna, zarzucając mu, że jako prezydent Słupska w sprawie domniemanego pedofila zachował się jak antybohaterowie filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”.

To bardzo dotkliwy cios dla Biedronia, który swoją strategię mocno opiera na antyklerykaliźmie, a film braci Sekielskich jest dla niego wymarzonym paliwem.

Biedroń broni się i wyjaśnia, że jako prezydent Słupska energicznie działał sprawie instruktora tańca Pawła K., oskarżonego przez prokuraturę o przestępstwa seksualne w stosunku do kilku dziewczynek.

„Podjąłem bardzo ważne decyzje. Natychmiast zawiesiłem tego faceta, natychmiast złożyłem doniesienie do prokuratury” – mówi ex-prezydent Słupska.

Inne zdanie ma prokuratura. Według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Słupsku nie wpłynęło do niej zawiadomienie w tej sprawie od władz miasta.

Podobne zdanie ma poseł Platformy, urodzony w Słupsku Zbigniew Konwiński. „Rozmawiałem z nim w cztery oczy i prosiłem, aby podjął decyzję, aby wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych. Niestety nie zrobił nic”

W trybie wyborczym Sąd Okręgowy w ciągu 24 godzin rozpoznaje pozew w postępowaniu nieprocesowym. W ciągu 24 godzin należy złożyć zażalenie na postanowienie sądu okręgowego do sądu apelacyjnego, który również ma 24 godziny na jego rozpoznanie.

Źródło: TVP Info

Comments are closed.