Co za asymetria! Baner na marszu niepodległości przedstawiony jako straszne przestępstwo. Atak na polskiego ambasadora to ledwie ,,incydent”! Kukła ma lepszą ochroną niż przedstawiciel Polski.

Ambasador Marek Magierowski Fot. PAP

Żydzi nie od dziś wiedzą jak dbać o własne interesy – w tej kwestii może Polacy powinni się od nich czegoś nauczyć? Teraz jednak wyraźnie przekroczono pewną granicę, asymetria w izraelskich reakcjach na baner użyty podczas Marszu Niepodległości oraz na fizyczny atak na polskiego ambasadora jest zatrważająca i zakrawa bezczelność!

Lemingopedia na swoim facebookowym fanpejdżu zestawiła ze sobą dwa stanowiska izraelskiej ambasady. Pierwsze dotyczy baneru, a drugie fizycznego ataku na wysokiego przedstawiciela państwa polskiego:

„Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami Marszu Wolności i Solidarności, gdzie pojawiły się antysemickie transparenty, w Sochaczewie doszło do profanacji żydowskiego cmentarza, a w ostatnią niedzielę poseł Paweł Kukiz bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów. Wszystkie te wydarzenia rozniosły się szerokim echem po świecie, tworząc niezbyt przychylną Polsce atmosferę i marnując lata pracy całych pokoleń na rzecz zbudowania nowych, dobrych relacji między naszymi narodami. Nie wolno nam dopuścić, by powróciły dawne traumatyczne wspomnienia i aby znów na świecie pojawił się krzywdzący Polskę obraz, jako nieprzyjaznego Żydom kraju”.

a teraz o ataku na ambasadora:

„Z przykrością dowiedziałam się o incydencie w Izraelu, podczas którego zaatakowano polskiego Ambasadora pana Marka Magierowskiego. Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy. Skontaktowałam się wczoraj osobiście z panem Ambasadorem Magierowskim i wyraziłam swoje oburzenie. Cieszę się, że izraelska Policja bardzo szybko zatrzymała sprawcę. Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich. Życzę również panu Ambasadorowi Magierowskiemu, aby podczas swojej misji nadal tworzył mosty między ludźmi dobrej woli w Izraelu i w Polsce”.

Jeden z użytkowników napisał, że „Kukła Judasza ma lepszą ochronę niż ambasador RP w Izraelu”. Cóż, patrząc na oba stanowiska trudno nie mieć podobnych odczuć.

Źródło: FB Lemingopedia, Twitter

12 KOMENTARZE

 1. To chyba zaliczka za te mosty. Aż się boję pomyśleć co będzie zapłatą gdy już je wybuduje.

 2. Więcej fikajcie swoim histerycznym antysemityzmem i fanatycznym nacjonalizmem. Z drugiej strony ściągacie na Polskę i Polaków takich samych oszołomów.
  To jest wina skrajnej, klerykalnej nacjonalistycznej prawicy, jak wy.

  • To właśnie brak nacjonalizmu i brak antysemityzm ośmiela żydów do coraz silniejszych ataków. Z krajem prawdziwie nacjonalistycznym i antysemickim żydzi nie poczynaliby sobie tak łatwo a przede wszystkim nie mieliby wewnątrz tylu agentów i pożytecznych idiotów jak ty, którzy osłabiają dodatkowo polską pozycję. Uległość to droga ku śmierci.

  • of83 wiadomo, że wolałbyś abyśmy nie fikali i przekazali to co mamy -„WAM” Tym w jarmułkach, rzecz jasna.

 3. Zaatakowali swojego, a nie Polaka. To Żyd tylko i aż z polskim obywatelstwem.

  • @Baśka U nich to żadna nowość. Hitler też był Żydem. Cel uświęca środki.

 4. To ze żydzi poniewierają swoich szabesgojów to nic nadzwyczajnego. Nie specjalnie mnie to wzrusza.

 5. To, co się stało, jest świetne dla Konfederacji. Konfederacja powinna temu Żydowi, który potargał i opluł Magierowskiego, ufundować jakiś prezent. Przecież reakcja PiS-u jest tak upokarzająca dla Polski, że wkrótce najtwardsi dotychczasowi zwolennicy tej partii będą głosować na Konfederację.

  PS. Już się nie mogę doczekać komentarza Sakiewicza na ten incydent.

 6. Nie interesuje mnie zdanie jakiegoś plemienia nazwanego żydem. Należy pognać tą dzicz na pustynię.

 7. A mówią, że kruk krukowi oka nie wykole. A tu taki sztryms. W sumie to Jego Ekscelencja ambasador Magierowski mógłby, gdyby tylko chciał, rzucić na napastnika anatemę z paragrafu antysemickiego.

Comments are closed.