Co za asymetria! Baner na marszu niepodległości przedstawiony jako straszne przestępstwo. Atak na polskiego ambasadora to ledwie ,,incydent”! Kukła ma lepszą ochroną niż przedstawiciel Polski.

Ambasador Marek Magierowski Fot. PAP

Żydzi nie od dziś wiedzą jak dbać o własne interesy – w tej kwestii może Polacy powinni się od nich czegoś nauczyć? Teraz jednak wyraźnie przekroczono pewną granicę, asymetria w izraelskich reakcjach na baner użyty podczas Marszu Niepodległości oraz na fizyczny atak na polskiego ambasadora jest zatrważająca i zakrawa bezczelność!

Lemingopedia na swoim facebookowym fanpejdżu zestawiła ze sobą dwa stanowiska izraelskiej ambasady. Pierwsze dotyczy baneru, a drugie fizycznego ataku na wysokiego przedstawiciela państwa polskiego:

„Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami Marszu Wolności i Solidarności, gdzie pojawiły się antysemickie transparenty, w Sochaczewie doszło do profanacji żydowskiego cmentarza, a w ostatnią niedzielę poseł Paweł Kukiz bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów. Wszystkie te wydarzenia rozniosły się szerokim echem po świecie, tworząc niezbyt przychylną Polsce atmosferę i marnując lata pracy całych pokoleń na rzecz zbudowania nowych, dobrych relacji między naszymi narodami. Nie wolno nam dopuścić, by powróciły dawne traumatyczne wspomnienia i aby znów na świecie pojawił się krzywdzący Polskę obraz, jako nieprzyjaznego Żydom kraju”.

a teraz o ataku na ambasadora:

„Z przykrością dowiedziałam się o incydencie w Izraelu, podczas którego zaatakowano polskiego Ambasadora pana Marka Magierowskiego. Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy. Skontaktowałam się wczoraj osobiście z panem Ambasadorem Magierowskim i wyraziłam swoje oburzenie. Cieszę się, że izraelska Policja bardzo szybko zatrzymała sprawcę. Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich. Życzę również panu Ambasadorowi Magierowskiemu, aby podczas swojej misji nadal tworzył mosty między ludźmi dobrej woli w Izraelu i w Polsce”.

Jeden z użytkowników napisał, że „Kukła Judasza ma lepszą ochronę niż ambasador RP w Izraelu”. Cóż, patrząc na oba stanowiska trudno nie mieć podobnych odczuć.

Źródło: FB Lemingopedia, Twitter

Comments are closed.