„Czyściciel Kościoła” przyjeżdża do Polski w czerwcu. Celem są pedofile w sutannach

fot. PAP

W czerwcu, w Świdnicy odbędzie się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jednym z najważniejszych gości będzie arcybiskup Malty, drugi sekretarz Kongregacji Nauki Wiary – Charles Sciluna. Duchowny zajmuje się walką z pedofilią w Kościele katolickim

Ksiądz Paweł Rytel-Adrianik, ujawnił że decyzja o zaproszeniu watykańskiego dostojnika zapadła już w czerwcu ubiegłego roku. Nie ma więc bezpośredniego związku z emisją głośnego filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, przedstawiającego relacje dziewięciu ofiar księży-pedofilów oraz system krycia przestępstw przez polską hierarchię kościelną.

O przyjeździe arcybiskupa poinformował opinię publiczną prymas Polski, Wojciech Polak, przewodniczący Komisją Konferencji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa.

Arcybiskup Malty znany jest z twardego stanowiska wobec pedofilii ukrywających się w szeregach księży. Jest autorem powiedzenia „Nikt w Kościele ponad prawem”. Opisywał wcześniej wiele spraw nadużyć i sporządził sporo raportów m.in. na temat sytuacji w Chile. Po tym raporcie cały episkopat z tego kraju został wezwany do Watykanu, gdzie podał się do dymisji.

Czy z jego wizyty w Polsce wynikną jakieś rewelacje? O tym przekonamy się już w czerwcu.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement

Comments are closed.