Gowin oszalał! Nie dość, że socjalista nazywa siebie katolikiem, to jest wdzięczny Sekielskim za film

Jarosław Gowin/fot. PAP/Marcin Bielecki
Jarosław Gowin/fot. PAP/Marcin Bielecki

My, katolicy, powinniśmy być braciom Sekielskim wdzięczni za film, który jest okazją do samooczyszczenia dla Kościoła – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził nadzieję, że sprawcy przedstawionych w dokumencie zbrodni i ci, którzy je tuszowali, poniosą konsekwencje kościelne, ale i prawne.

W Radiowej Jedynce wicepremier Jarosław Gowin komentował film Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Pytany był, czy film traktuje jako bolesny czy też może uważa, że to zmanipulowany brutalny atak na Kościół.

My, katolicy, powinniśmy być braciom Sekielskim wdzięczni za ten film. To okazja do samooczyszczenia dla wspólnoty, jaką jest Kościół i dla instytucji kościelnej. Wierzę, że wnioski kanoniczne będą wyciągnięte, czyli że nie tylko sprawcy, ale i ci, którzy ewentualnie tuszowali przypadki zbrodni poniosą konsekwencje kościelne. Natomiast niezależnie od tego musi działać prawo – powiedział Gowin. Dodał, że tu już nie ma znaczenia, czy osobą tuszującą takie przypadki jest polityk, redaktor, czy biskup.

Gowin pytany, czy film może mieć pewne konsekwencje w wyborach do unioparlamentu wyraził nadzieję, że dyskusja o pedofilii będzie oddzielona od walki politycznej. Jednak jego zdaniem „pewne konsekwencje wyborcze film może nieść”. Dodał też, że to sprawa czwartorzędna.

Teraz powinniśmy się skoncentrować na tym, by pociągnąć do odpowiedzialności sprawców, zadośćuczynić ofiarom i zbadać, czy nie dochodziło do przypadków tuszowania. Temu powinny być podporządkowane działania polityków i instytucji państwowych – ocenił.

Jarosław Gowin pytany był też, czy gdyby Kościół miał odwagę zmierzyć się z lustracją, to dzisiaj byłoby łatwiej mierzyć się z aferami pedofilskimi. Gowin odpowiedział, że mroczni „bohaterowie” filmu Sekielskich „jeden w drugiego to byli tajni współpracownicy”.

Kościół po 1989 r. nie wykorzystał szansy, jaką niosła wolność, na oczyszczenie się z tych, którzy dali się złamać – powiedział. I skomentował, że często powodem współpracy księży z SB były haki, które bezpieka miała na tych księży. A jak dodał, informacje o pedofilii czy skłonności homoseksualne mogły służyć za takie narzędzie.

Źródło: PAP

20 KOMENTARZE

  • Gowin to facet bez kr…. On nie oszalał, On czuje bliski koniec Sekty PiS, i zaczyna jak zawsze wchodzić po palcu w inne opcje.
   To jest człowiek jak choragiewka na wietrze, w którą stronę zawieje, tam jest Gowin

 1. To jeden z tych rządzących idiotów o których wspomniał Liroy. Po prostu.

  • Jasiu widzę, że Bozia Ci rozum zabrała. On z PO został praktycznie wyrzucony, bo zdegradowany. Potem wlazl po palcu Sekcie Jara i s…. na swoich poprzednich Kolegów.
   Ale widzę, że coś z Twoją głową nie tak, więc o tu tłumaczyć?

 2. Takie czasy. Socjaliści z Konfederacji też nazywają siebie wolnościowcami.

 3. Lewackie wymysly zydow pokroju Sekielskiego i oplaconych „ofiar”. O problemie pedofilii w LGBTQWERTNSDAP oczywiscie ani slowa – prosciej pluc na Kosciol i Chrystusa

 4. Gul ruskiemu skoczył?
  Jak to nigdy nie wiadomo co komu zaszkodzi – a kogo uzdrowi. Pedryle dostaną po dupskach(nie mylić w dupska).

 5. Ten caly „film” to lewackie wymysly zydow pokroju Sekielskiego i oplaconych „ofiar”. O problemie pedofilii w LGBTQWERTNSDAP oczywiscie ani slowa – prosciej pluc na Kosciol i Chrystusa

  • „Komunistyczna agentura w latach 30-tych XX wieku wprowadziła do Kościoła 1100 agentów. Wśród nich byli ateiści, komuniści, a także homoseksualiści, którzy mieli za zadanie doprowadzić do zniszczenia Kościoła od wewnątrz.”

   pch24.pl/grzegorz-gorny–komunistyczna-agentura-od-lat-niszczy-kosciol-od-wewnatrz,62525,i.html#ixzz5np284DVZ

   „Skandal pedofilski w ONZ. Ekspert mówi o 60 tys. gwałtów!”

   stoppedofilii.pl/skandal-pedofilski-w-onz/?fbclid=IwAR16P564O50wZyFtEmQnkHxt-9dirKoFW7QOOa8Eopwr04jytP2cR-NsHow

  • dokładnie – to albo ochrzczony Żyd albo skundlony filosemita – sam nie wiem co gorsze…

 6. Gowin! A jak by cię sfilmowali z ku…ą, to tez byłbyś im wdzięczny za możliwość samooczyszczenia?

 7. Skoro Gowin jest wdzięczny i tak mu zależy, a jest u władzy, która kontroluje TVP to dlaczego film Latkowskiego „Pedofile” wyprodukowany przez TVP w 2005 roku nie został do tej pory upubliczniony? Czyżby dlatego, że traktował problem szerzej i występują w nim geje? „Produkcja Sylwestra Latkowskiego, miała ujawnić całą prawdę o tzw. sprawie Dworca Centralnego. Szajkę pedofilów policja rozbiła we wrześniu 2002 r. Mówiło się o znanych ludziach – Ministrze, wybitnym reżyserze i znanym księdzu – którzy mieli być zamieszani w proceder wykorzystywania seksualnego chłopców.”

 8. Centralizacja

  Czy znacie Gowina? Mędrca przypomina,
  Gdy głowę przechyla tak filozoficznie…
  Minister nauki znów dokonał sztuki.
  Bo znów wypowiedział się futurystycznie:

  „Centralne Lotnisko wzniesiemy i blisko
  Też Dworzec Centralny, bo pasażerowie
  Nie przyjadą sami tam samochodami.
  Powstanie tak jedwabny szlak…” Hmm… Na zdrowie!

  Och, vicepremierze, mów do końca szczerze,
  Dlaczego, by portu nie wznieść centralnego?!
  Port morski i rzeczny będzie tam bezpieczny –
  W środku Polski… No i coś jeszcze do tego:

  KOSMODROM Centralny!… Pomysł niebanalny,
  Rozwojowy… Bardzo opłacalny w cenie…
  Ale… podatnicy chętniej w okolicy
  Wzniosą socjalistom CENTRALNE WIEZIENIE!

 9. Gowin to wyjątkowo fałszywy typek, i niebezpieczny… w KAŻDYM rządzie jest vce-premierem

Comments are closed.