Kulczyk finansuje imigrantów w Polsce! Kulczyk Foundation przekazała ponad pół miliona na Ukraińców

Ukraińcy w Polsce/Dominika Kulczyk i Śp. Jan Kulczyk. / foto: YouTube/PAP (kolaż)
Ukraińcy w Polsce/Dominika Kulczyk i Śp. Jan Kulczyk. / foto: YouTube/PAP (kolaż)

Kulczyk Foundation przekazała już ponad pół miliona złotych na ukraińskich studentów w Poznaniu. Program trwa od 2014 roku i zainicjował go jeszcze żyjący wówczas dr Jan Kulczyk.

Od 2014 roku Kulczyk Foundation przekazała ukraińskim studentom z UAM prawie 600 tys. zł. Dominika Kulczyk kontynuuje program zainicjowany przez swojego ojca.

Każdego roku studenci otrzymują jednorazowo 3 tys. zł. Kryteriami udzielenia pomocy są wyniki w nauce oraz sytuacja materialna studenta.

Pieniądze przekazuje Kulczyk Foundation, zaś wypłaca je Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Stypendyści wybierani są przez kapitułę.

Ciężko ocenić, jak wielka w tym zasługa programu stypendialnego, ale liczba chętnych na stypendium rośnie wraz z kolejnymi przybywającymi z Ukrainy studentami. W ciągu trzech lat liczba studentów podwoiła się. Obecnie na UAM jest ich ponad pół tysiąca.

Co również ciekawe, najpopularniejszym kierunkiem wśród stypendystów jest komunikacja europejska. Do tej pory PPNT Fundacji UAM wypłacił stypendia 250 osobom na łączną kwotę blisko 600 tys. zł.

Źródło: wyborcza.pl

Comments are closed.