Liderka Konfederacji ostrzega. Kaja Godek: „Po zaostrzeniu przepisów przeciwko pedofilii może wzrosnąć liczba aborcji”

Kaja Godek. Fot. Fundacja Życie i Rodzina
Kaja Godek. Fot. Fundacja Życie i Rodzina

Przedstawiciele Konfederacji oraz Fundacji „Życie i Rodzina” uważają, że samo zaostrzenie przepisów ws. pedofilii nie ochroni dzieci, a – jak podkreślali – „może być więcej aborcji” oraz „”sądowych absurdów”. Apelowali, aby jeszcze w tej kadencji Sejm uchwalił projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Rządowy projekt zmian w Kodeksie karnym zaostrzający kary za przestępstwa związane z pedofilią oraz podwyższają do 16 lat granicę wieku, z którą związana jest ochrona prawno-karna dzieci w środę został skierowany do dalszych prac w komisji ustawodawczej.

Według Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy proponowane zmiany mogą doprowadzić do zwiększenia liczby aborcji w Polsce. W ich ocenie może temu zapobiec uchwalenie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. „Jeżeli nie zabezpiecza się życia najmłodszych, nienarodzonych dzieci, to później, przy okazjach, których się nie spodziewamy, może dojść do rozszerzenia przez Polki polityki aborcyjnej” – mówiła na konferencji prasowej kandydatka Konfederacji do PE i liderka Fundacji „Życie i Rodzina” Kaja Godek.

W jej ocenie po podniesienia „wieku przyzwolenia” na współżycie z 15. do 16. roku życia, „będziemy mieli w Polsce więcej aborcji z przesłanki o czyny zabronione”. Godek podkreśliła, że Konfederacja jest za tym, żeby chronić dzieci i młodzież przed „seksualizacją”. „Jesteśmy za tym, żeby chronić je przed molestowaniem i jesteśmy za tym, żeby wiek +przyzwolenia+ podnieść. Natomiast trzeba pamiętać, że w połączeniu z zaniedbaniami, które nastąpiły na polu ochrony życia przez ostatnie cztery lata, jest to de facto rozszerzenie prawa do aborcji w polskim prawie” – oświadczyła.

Winnicki zaznaczył, że 99 proc. dzieci zostało skrzywdzonych przed pedofilów, którzy „nie noszą sutanny”, a księża-pedofile to według niego jedynie „ułamek procenta”.

„Trzeba jasno powiedzieć, że pedofilia w Polsce, czy w innych państwach, to przede wszystkim efekt głębokiej demoralizacji społecznej, głębokiej demoralizacji i seksualizacji przestrzeni publicznej, traktowania seksu, wręcz jako przedmiotu kultu, a także seksualizacji dzieci, które oswajają się z tymi tematami od najmłodszych lat” – zauważył prezes Ruchu Narodowego.

Według niego film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” pokazuje, że „dzieci trzeba chronić przed seksualizacją”. „Bo to, że dzieci będą niejako +molestowane+ przez seksualizację szkolną, wcale nie uchroni ich przed pedofilami, a wręcz przeciwnie – otworzy je na pewne doświadczenia, złe doświadczenia, których ofiarą również padają” – przekonywał.

Poseł podkreślił, że Konfederacja jest za tym, aby edukować dzieci i młodzież „w czystości i wstrzemięźliwości”, ale – jak przyznał – „znamy też życie i obyczaje”. Dlatego według niego regulacje proponowane przez PiS „nie uderzą bezpośrednio w pedofilów, tylko w nastolatków”.

Winnicki zwrócił uwagę, że w myśl zaproponowanych przez rząd zmian, „osiemnastolatek współżyjący z szesnastolatką, może być sądzony za pedofilię, a szesnastolatka, jeżeli zostanie poczęte dziecko, może to dziecko zabić, ponieważ rozszerzony jest dostęp do aborcji, rozszerzona jest przesłanka aborcyjna”. „To jest absurd! To wcale nie powstrzyma fali ciąż u nastolatek, wcale nie powstrzyma pedofilów. To tylko zwiększy zagrożenie i doprowadzi do absurdalnych sytuacji na salach sądowych” – ocenił.

Winnicki apelował, aby nie było zgody nie tylko na seksualizację dzieci, ale też na „homolobby w Kościele”. Zwrócił uwagę, że ze wspomnianego filmu o pedofilii wynika, iż najczęściej molestowani są chłopcy. „Nieprzypadkowo tak jest, bo problem pedofilii w Kościele, to głównie problem księży o skłonnościach homoseksualnych. Niewielu ich jest, ale z tą niewielką garstką trzeba zrobić porządek” – podkreślił.

Krzysztof Kasprzak z zarządu Fundacji „Życie i Rodzina” zwrócił uwagę, że nie byłoby problemu z „rozszerzeniem przesłanki aborcyjnej, gdyby PiS przez ostatnie lata zajęło się tematem aborcji”.

„W Sejmie leży zamrożony projekt jednej z największych inicjatyw antyaborcyjnych w Polsce +Zatrzymaj aborcję+. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość miało taką wolę, to zatrzymałoby aborcję już dawno. Nie ma tej woli. Jest mrożenie projektu. Codziennie ginie kilkoro dzieci, a obywatele, którzy w rekordowej liczbie podpisali się pod tą ustawą, są lekceważeni przez PiS” – powiedział Kasprzak.

Zaapelował też, żeby jeszcze przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu, uchwalić projekt ustawy w tej sprawie i – jak podkreślił – „ratować dzieci, nie dopuszczać do sytuacji, w której giną i konają w szpitalach”.

Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakłada m.in. usunięcie możliwości aborcji ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby płodu.

(PAP)

31 KOMENTARZE

 1. Sami w wieku 4-6 lat chodzilismy z ziomkiem po baganach, parkach, stadionach.
  Dziś za rządów prawicy nie do pomyślenia. Ludzie robią z dzieci ofermy i nawet do szkół odprowadzają.
  I jeszcze na każdym rogu ulicy czyha pedofil i aborterzy.

  • ps znajomy ze szkoły w wieku 15 lat został ojcem – matka dziecka 14
   cholerny lewacki pedofil nigdy nie został skazany

   • Zapomniałeś dopisać z jakiej pracy ten 15-to letni tatuś utrzymywał siebie, dziecko i jego matkę czyli swoją rodzinę. Napisz też o domu, w którym mieszkała ta rodzina z pracy swoich rąk. Nieładnie tak nie doceniać, takiego „zdolnego” i pracowitego znajomego.

    • „Trzeba jasno powiedzieć, że pedofilia w Polsce, czy w innych państwach, to przede wszystkim efekt głębokiej demoralizacji społecznej…” katolickiego kleru
     „Crimen Sollicitationis to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum.(Obecna nazwa: Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja)
     – dokument ten był tajnym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiązywały kler katolicki na całym świecie.
     – Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych (poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii).
     -A Jan Paweł II „Wielki’’
     był, co nie ulega najmniejszej wątpliwości, jako głowa Kościoła watykańskiego, doskonale poinformowany o istnieniu owego haniebnego dokumentu. Nie uczynił jednak nic, by go anulować i poprzez to zapobiec tysiącom tragedii molestowanych seksualnie, gwałconych przez zboczeńców w sutannach dzieciaków. Nie kiwnął nawet swym upierścienionym palcem, aby nie dopuścić do kontynuacji koszmaru, dla wielu ofiar kończącego się samobójstwem. Za to lubił błogosławić najmłodszych, z dobrotliwym uśmiechem brać ich ręce i przytulać. Santo subito! Tak bardzo ukochał dzieci..”

     • pedofilia = LGBTQWERTY. lewactwo pluje na KK i tradycyjnie przerzuca swoje winy na innych. tyle w temacie.

  • Chwalisz się czy żalisz? Każde dziecko z patologicznej rodziny tak się samopas szwenda. Ale w tym twoim poście to co chcesz „między wierszami” powiedzieć? Jesteś pedofilem czy tylko naganiaczem pedofilów, stąd takie zachwalanie miejsc dla ofiar? Czyżby w to były ulubione miejsca przestępców?

   • jak ja sie ciesze ze w czasach mojego dziecinstwa tacy jak ty prawicowcy nie byli autorytetami moralnymi bo byc moze nigdy z domu nie wyszedl poki nie otrzymal bym od panstwa dowodu osobistego
    a miejsca o ktorych pisalem to moja najblizsza okolica, starzy mogli sobie gadac my robilismy swoje, nikt nam nie ukradl dziecinstwa

    wspolczuje dzisiejszym dzieciom ze nawet na podworko nie moga sami wyjsc
    swiat „bez patologii”
    siusiu, paciorek i spac

 2. nie tylko, zatrzymaj aborcję, ale i wyrzucenie obecnych lewackich sędziów, oraz co za tym idzie, wybieralność sędziów i prokuratorów, nie wiem jak tam jest w tej obecnej lewackiej konstytucji, ale dostosować się do niej

  • Lepiej mieć dobre poglądy niż ustępować lewackim. Współżycie poniżej 18 (i tak wysoka granica) lat powinno być całkowicie zakazane.

   • Michu, gdzie ty żyjesz:)? Osiemnastoletnie dziewczyny to już by cię pewnie mogły niezłych rzeczy nauczyć.

    • To jest taki paradoks że kościelna prawica kiedyś zmuszała dekretami duchownych do bardzo szybkiego ożenku a teraz to uniemożliwia.
     Albo też jest to konsekwencja zamordystycznego myślenia, gdyż ludzie nie myślą najsampierw o płodzeniu dzieci tylko bardziej o przyjemnościach.

   • Popatrz michu, a Najświętszą Panienkę panbuczek zapłodnił cudownie w wieku 14 lat.
    Pedzio ????

 3. I tak oto temat aborcji kolejny raz zamyka drogę narodowcom do ratowania Polski z objęć żydokomuny i szwabskiej bandyterki. Najpierw trzeba wygrać a dopiero w wolnej Polsce można dyskutować nad problemami społecznymi. Teraz uszczęśliwianie ludzi na siłę przekłada się na niechęć do „uszczęśliwiaczy”.

 4. Coś jest nie tak. Szesnastolatka nie powinna móc współżyć z 18 latkiem. W tym wypadku Winnicki coś odchodzi od katolickiej moralności. Jestem zwolennikiem Konfederacji, ale takie rozwadnianie zaczyna zalatywać drugim Giertychem ;)

 5. Wiedziałem! Konfederacja broni pedofili w sutannach! Wyszło szydło z worka!

 6. Jest jeszcze inny problem. Lewactwo zmienia definicje. Pierwotnie, mianem pedofilii okreslano zboczenie, polegajace na czerpaniu przyjemnosci z kontaktow seksualnych z dziecmi w znaczeniu doslownym, czyli z dziecmi w wieku przedpokwitaniowym – a wiec kontaktow, ktore (jak inne zboczenia) sa wbrew naturze.
  Tymczasem od kilku dekad trwa ofensywa majaca narzucic nowa definicje pedofilii – taka ktora obejmie stosunki seksualne z osobami nieletnimi, ale dojzalymi plciowo, czyli zachowania, ktore wprawdzie sa niesmaczne i (w wielu krajach) nielegalne, ale nie sa nienaturalne.
  Co ciekawe implementcja tego nowego znaczenia i powiazanych z nim surowych przepisow karnych, promowana jest wylacznie w spoleczenstwach bialych – nie w krajach Afryki i Azjii, gdzie dojzalosc plciowa jest zwykle (jak niegdys w Europie) rownoznaczana z przyzwoleniem na seks i malzenstwo.
  Niestety, w tej sprawie, lewactwo zyskalo tabuny sojusznikow, wsrod nominalnie prawicowych bigotow, ktorzy robia za pozytecznych idiotow; czasem publicznie (jak np. nasz minister sprawiedliwosci w swoich wypowiedziach o Polanskim).

 7. Czy pani Kaja – niedoszła anglistka- nadal pracuje w lotniczej spółce skarbu państwa w jej radzie nadzorczej?

Comments are closed.