Morawiecki tłumaczy się z majątku. Premier ujawnia w co zainwestował pieniądze

Mateusz Morawiecki i pieniądze (kolaż). / foto: PAP
Mateusz Morawiecki i pieniądze (kolaż). / foto: PAP

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”, w którym mówi o swoim stanie majątkowym. Fragmenty tego wywiadu, który ma się ukazać, opublikował portal w.polityce.pl

„Przez 18 lat pracowałem na znaczących stanowiskach w banku, przez osiem i pół roku byłem prezesem dużego banku. Wcześniej też prowadziłem firmę i pracowałem za granicą. Już chyba wszyscy w Polsce wiedzą, ile zarobiłem pieniędzy. Dużo” – stwierdził Morawiecki

Premier powiedział, że te pieniądze ani nie zakopał, ani nie trzymał w skarpetce, ani nie wyprowadził do podatkowych rajów, lecz inwestował w kraju.
„Zainwestowaliśmy w Polsce, w kilka nieruchomości” – dodał premier.

„Wszystkie konta, które mam, znajdują odzwierciedlenie w moim oświadczeniu majątkowym. Oświadczenie jest dostępne publicznie. Odpowiednie służby sprawdzały na pewno z każdej strony moje konto, przepływy finansowe, czy aktywa” – powiedział

„Wszelkie nieruchomości, które były dochodowe, przejęła moja żona. Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje. Będąc prezesem banku i potem, tym bardziej, na polu działalności publicznej, politycznej, nie chciałem mieć związku z aktywnym inwestowaniem, z działalnością gospodarczą” – zapewnia Morawiecki.

Źródło: Money.pl

9 KOMENTARZE

    • Co ci ukradl Morawiecki ??? Zapewne wolalbys, aby na stanowisku premiera zamiast wyksztalconego czlowieka, ktory wie jak zarzadzac, inwestowac i kierowac duzymi przedsiebiorstwami byli nieudacznicy, i dorobkiewicze w rodzaju Schetyny, Tuska, albo Biedronia – ci u wladzy skupiaja sie przewaznie na jednym, na napychaniu sobie kieszeni, bo w zwyklych pracach byli nisko wynagradzanymi miernotami (Tusk jest najlepszym przykladem – vide Ambergold, afera VAT i sluzba Merkel).

  1. możemy być dumni z naszego premiera. Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu….

  2. Aż mnie nosi, ja od 15 lat na bezrobociu, mama mnie utrzymuje. A wk…łem się, jak mi mówili, żebym kontynuował naukę po podstawówce.

  3. Ciekawe czy jemu też dowalą PIT i ZUS na 5 lat wstecz jak chcą zrobić samozatrudnionym?

  4. Magister historii zrobił podyplomówke w niemczech z ekonomii i został prezesem banku to jak opowieść o kopciuszku. zeby nie jego pochodzenie to by zapierniczał w lidlu na kasie no moze zostalby kierownikiem.

  5. Ja tu nie widzę nic ukrytego. Wszystko jest oczywiste. Chyba artykuł miał za zadanie zaszkodzić premierowi.

Comments are closed.