Najbardziej pracowici w Europie są Grecy i Polacy. Ale też najszybciej idą na emerytury. Na drugim biegunie Holendrzy

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Średni czas pracy tygodniowy w krajach europejskich dość mocno się różni. Niemcy spędzają w tygodniu w pracy 35 godzin, Francuzi – 37. W Danii są to już tylko 33 godziny, w Holandii 30 godzin. Pracusiami okazują się Greccy (42 godziny) i Polacy (41 godzin).

Gorzej wypadają dla nas statystyki procentowe społeczeństwa aktywnego zawodowo. Aktywne zawodowo jest np. 87% Szwedów, 85% Niemców, czy 82% Holendrów. W Polsce i Grecji jest to tylko 74%.

Także w tych krajach kariera zawodowa trwa najkrócej. W Polsce i Grecji średnio jest to 30 lat. W Danii i Holandii o 10 lat dłużej, w Szwecji – 42 lata.

11 KOMENTARZE

  1. Grecy? Pracowici? No, tak. Francuski sondaż. Boki zrywać!

  2. Grecy? Taaaa. Mylicie chyba pracowitość z liczbą godzin spędzanych w pracy.

  3. I jednymi z najbardziej okradanych przez pasożytów socjalistów przy korycie.

    POPiSowe lewactwo jeszcze chce nam zafundować parobkowanie na żydowski haracz.

  4. Te najszybciejsze emerytury – to w Polsce akurat dostają mundurowi – oni je jakoś niespecjalnie ciężko „wypracowują”…

  5. Liczy się efektywność a nie liczba godzin spędzonych w pracy. Niemcy, Duńczycy, Szwedzi pracują mniej? I co z tego, skoro poziom zarobków jest nieosiągalny dla Polaków i Greków?

  6. Taka wiadomość i źródło, jako pewnik w atrtykule, żałosne „nczas”

  7. Co za bzdurny artykuł, czy autor był kiedykolwiek w Grecji? W Grecji jedynie pracują kelnerzy/ki i barmani/ki tylko w knajpie widać jakikolwiek ślad pracy. Reszta leniwie siedzi, rozgląda się dookoła, wino popija, i zasiłki od państwa wyciąga, nawet na dawno nieżyjący krewnych. Nigdy nie widziałem pracującego Greka, a spędziłem tam sporo czasu.

  8. Kariera zawodowa w Polsce gościu to minimum40 lat i dłużej, skąd ty dziennikarzy o wziąłeś 30 lat.

Comments are closed.