Niebywała akcja pilota śmigłowca! Na centymetry wylądował między drzewami żeby zabrać ranną kobietę [VIDEO]

Brawurowe lądowanie śmigłowca ratownictwa Fot youtube

Niesłychanymi umiejętnościami zawodowymi popisał się pilot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wylądował w lesie między drzewami, żeby zabrać ranną kobietę.

Ten śmigłowiec poleciał po jedną z ofiar czołowego zderzenia w Świerklańcu pod Tarnowskimi Górami. W tym zderzeniu 3 osoby zostały ranne. Cała akcja była niesłychanie ryzykowana. Pilot musiał tak manewrować, żeby znaleźć się i lądować pomiędzy wysokimi drzewami na asfaltowej drodze.

Każdy błąd groził tragedią. Udało się. Śmigłowiec szczęśliwie wylądował i równie szczęśliwe wystartował wznosząc się idealnie pionowo, aż osiągnął pułap powyżej wierzchołków drzew.

Źródło: TVS

16 KOMENTARZE

  • Brawo bo się tym razem udało. I jeszcze 100 razy może się uda. Aż w końcu dojdzie do katastrofy, zginie pilot, lekarz, sanitariusz, być może pacjent lub osoby postronne. Sprzęt warty miliony złotych zostanie zniszczony. I wtedy w identycznej sytuacji będziemy mówić o brawurze, braku poszanowania procedur itd.

   • Ratownik medyczny zawsze ryzykuje życiem dla innych. TOPR leci na ratunek nie patrząc na burzę i inne trudności. To są Bohaterowie przez bardzo duże B. Nie opluwaj ich bo nie ma większej miłości gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

    • Nikogo nie opluwam. Piętnuję głupotę. To jest podobny pomysł jak próba przejechania kartką mimo opadających zapór na tym przejeździe pod Poznaniem. Tyle że tam się niestety nie udało.

     • Absolutnie nie zgadzam sie z porownaniem tych dwoch przypadkow. Pietnowanie czyjejs glupoty musi miec rzeczowe uzasadnienie. Pilot podjal ryzyko, gdyz w/g oceny wlasnej i obliczen szerokosci rotora uznal iz moze ladowac, natomiast kierowca karetki przecenil swe umiejetnosci, nie biorac poprawki na to, iz moze nadjechac pociag. Czy ktos pamieta „ladowanie na rzece Hudson”? Awaria silnikow mogla oznaczac smierc 148 pasazerow, ale dzieki zimnej krwi i doswiadczeniu ten pilot zostal narodowym bohaterem.

   • @sekator: Młody i głupi jesteś skoro tak oceniasz niesienie pomocy potrzebującym. Poza tym każdy ratownik wie, że każdy wyjazd na akcję może być jego ostatnim wyjazdem. Ja też o tym wiem, ale jak jest alarm to jadę. Więc kim według Ciebie jestem? Idiotą, czy marnotrawicielem finansów państwowych?

  • Jasne. Lądował na brzuchu bo ani on ani ludzie z LOT próbujący mu pomóc w rozwiązaniu problemu nie doszli do tego że wystarczy przełączyć bezpiecznik.

 1. ma narysowana biala linie,a wiec nie ma problemu dla pilota ze spokojna reka, podziekowac trzeba rowniez drogowce, ze popodcinala dosyc wysoko galezie.

 2. Co prowadzi do wniosku ze należy wprowadzić przepisy nakazujące oczyszczenie takiego obszaru wzdłuż drogi by mógł tam wylądować śmigłowiec ratownictwa medycznego.

 3. szacun dla pilotów i załóg LPR !!! niebywała wręcz odwaga wyszkolenie i talent,,, to z jaką precyzją potrafią latać tak trudnym w obsłudze statkiem jak śmigłowiec jest niesamowite.
  sam byłem świadkiem podobnej akcji, tyle że lądowanie odbywało się na niedużym parkingu otoczonym latarniami,,,

Comments are closed.