Satanistyczno-masochistyczny występ na Eurowizji. Islandię w Izraelu reprezentował zespół wykonujący muzykę z gatunku „BDSM Techno” [VIDEO]

PAP. Zespół Hatari
PAP. Zespół Hatari

Z roku na rok festiwal piosenki Eurowizja upada coraz niżej. Talent wykonawców i oddanie ducha narodów, które reprezentują przestaje być ważny. Tym co się liczy w konkursie jest dziwactwo i jak największe odstępstwo od normy. Czy można reprezentować naród śpiewając o tym, że „Nienawiść zwycięży”? Ano, można.

Zabawa była niepohamowana. Kac jest nieskończony […] Nienawiść zwycięży!”

To nie fragment pseudopoezji jakiegoś nihilisty-narkomana (choć może jednak), lecz cytat z piosenki, którą zespół Hatari postanowił reprezentować swój kraj. Cały tekst brzmi jak niezbyt udana próba naśladownictwa Marilyna Mansona, a podkład muzyczny to połączenie tępego niemieckiego techno z satanistycznym metalem. W jaki sposób coś takiego dopuszczono do udziału w konkursie, z którego niegdyś pochodziły przepiękne europejskie hity?

Jedyne co było gorsze od tekstu to wykonanie i występ. Islandczycy wili się na scenie w skórzanych strojach, całość przypominała wstęp do jakiegoś obrzydliwego, fetyszystowskiego pornosa.

Sama piosenka była asłuchalna – zwrotki były wykrzykiwane głosem przywołującym na myśl filmy o opętaniu, zaś refren wyśpiewywany przez indywiduum, któremu trudno było przypisać określoną płeć, pełen był fałszywych dźwięków.

Jaki jest przekaz piosenek zespołu? Nie będzie tutaj żadnego zaskoczenia: jak sami mówią, ich piosenki są antykapitalistyczne. Po raz kolejny sprawdza się zasada mówiąca o tym, że największymi przeciwnikami kapitalizmu są ci, którzy sami z siebie zrobili dziwaków, a później dziwili się że żaden kapitalista nie chce ich zatrudnić.

Źródło: YouTube

40 KOMENTARZE

 1. „Mowa nienawiści” wobec innych jest zła, ale „Nienawiść zwycięży”, czyli gloryfikacja nienawiści, o ile to ma miejsce na tzw. Eurowizji, jest dobra.

  • tak ciężko sprawdzić o czym jest cała piosenka? przekaz mówi o tym, że nienawiść zwycięży jeśli będziemy pięlęgnować w sobie to uczucie (tak jak pan autor „artykułu”, swoją drogą).

   • Oczywiście, że ciężko. Dokonanie samozaorania daje więcej (chwilowej) satysfakcji. Środowisko Najwyższego Czasu pozuje na intelektualistów, ale pokazują, że nie ogarniaja tak podstawowego środka wyrazu jak ironia, czy parabola.

 2. Satanistyczno… I tym sposobem dopełzamy do źródeł, nowego światowego ładu. Tak ma według nich wyglądać nowa rzeczywistość.

  • > Tak ma według nich wyglądać nowa rzeczywistość.

   W sensie będziemy chodzić w lateksowych strojach i trollować socjalistów i komunistów jak Hatari? Jestem za!

 3. To czemu do jasnej cholery my nie wyślemy czegoś takiego tylko te dziewki z cepelii. Skoro to „taki” konkurs to należy wysłać „taki” zespół. No chyba że chcemy znów być „chrystusem narodów” i umierać za ideę, podczas gdy wszyscy obok świetnie się bawią i robią interesy.

  • Dlatego, że trzeba byłoby wysłać „taki” zespół, który rzekomo reprezentuje Polskę, czyli zespół zboków. A tak nie jest. Tulia nie powinna w ogóle do tego startować, ale one nie wiedzą, czym to teraz jest.

 4. żenada, kurski będzie transmitował II półfinał i finał występów lewackich wykonawców, jego brat i brat Stefana Michnika, są nie tylko w 7 niebie, a naczelnik państwa, milczy

 5. Wyślijmy Owsiaka też mordę drze i jeszcze się jąka jak wygra to finał zrobi w Kostrzynie haaaa

 6. satanistyczno-sekciarska ełro-komuna, a lewiczki wyją z zachtytu, dzicz, hołota, trzoda, bydło

  • dokładny opis eurovizji chociaz raz prawdę powiedziałeś- może przez pomyłkę ale gratuluje.

  • Wyją z zachwytu nad zespołem, który robi sobie jaja z antykapitalizmu? xDDD No chyba niebardzo.

 7. Nasze dziewczyny wrzeszczały Pali się zamiast śpiewać normalnie. Ale rzeczywiście Europa pali się jak katedry we Francji. Sztuka, muzyka, architektura nie dąży do piękna, ale wrzeszczy przed upadkiem! Satanizm obecny na scenie, homoseksualistów całujących się wyłaniały kamery wśród widzów. Polskiego ambasadora w Izraelu opluł wykształcony architekt. Ot, kultura promowana w Izraelu!

 8. Sympatyczna muzyczka. Mógłbym słuchać bez końca. Nienawiść przeważy? O tak.

 9. Co chcecie? Jaki Izrael, takie upodobanie. Tam zza płota leją się codziennie. Jakie tam wartości, to przecież dzicz tam żyje.

 10. „Islandię w Izraelu reprezentował zespół wykonujący muzykę z gatunku „BDSM Techno”
  ćwoku Boa

 11. Ok lamusie, który pisał ten stetryczały artykulik. Mogłeś własnie obejrzeć show, w którym główną rolę grają Twoje prawackie poglądy podane w parodii faszystowskich fetyszy.
  „Nienawiść zwycięży
  Europa się rozpadnie
  Sieć kłamstw
  Powstanie z popiołów
  Zjednoczona w całość…”
  fragment tekstu.
  Zatem Viva Satan!

  • Co znaczy „prawacki”? Czy „prawacki” to żydokomunistyczna odpowiedź na słowo „lewacki”? Na zasadzie odcięcia się: „Jak ja lewak, to ty prawak”? Dobra, „prawacki” to też słowo, ale nie takie ładne jak „lewacki”. „Prawacki” to brzydactwo językowe, przypadek nieudolnej polszczyzny, wyrażenie grafomańskie.

   Twój wiersz też jest grafomański. „Sieć kłamstw z popiołów zjednoczona w całość” – fuj.

   Nie masz ty, niebożę, wyczucia językowego i muzycznego. Jak to komuniści. Nie znam ani jednego wielkiego poety-komunisty, ani jednego wielkiego kompozytora-komunisty. Broniewski ma dwa wielkie wiersze, ale nie komunistyczne, tylko patriotyczne. Czyli, chciał czy nie chciał, antykomunistyczne. Są to „Bagnet na broń” i „Żołnierz polski”. Powieść Newerlego „Pamiatka z Celulozy” jest napisana bardzo dobrą polszczyzną, ale wielka nie jest. Najlepsze opowiadania Borowskiego mają fragmenty wybitne, ale ich duch to duch polski przedwojennej, patriotycznej. Artur Sandauer napisał kilka świetnych opowiadań, ale w okresie gdy już nie był komunistą.

   Ten występ islandzki, w stylu „germańskie żywe trupy”, to szmaciarstwo i dziadowstwo. W sam raz do śmietnika komunistycznego jakim jest dzisiejsza Eurowizja”, w sam raz do Telawiwu.

   Nasza polska Tulia na tej Eurowizji jest jak rzadka perła w śmietniku.

   • prawacki brzmi jak prostacki, więc idealnie pasuje tutaj kontekst.
    Co za bełkot, od razu widać, że powyższą wypowiedź skonstruował anachroniczny PRL-owski umysł odcięty od światła. O muzyce, sztuce i popkulturze lepiej się nie wypowiadaj, bo jesteś na takim samym poziomie estetycznym jak layout tego żenującego portalu dla prawackich onanistów.

    • Mówisz „prawacki” brzmi jak „prostacki”? Co jeszcze „słyszysz”?

     Komunikujesz mi: „Co za bełkot,”

     Mówisz, że mój wpis powyżej to „bełkot”, czyli wypowiedź głupia, kłamliwa? Jakieś dowody, że moja wypowiedź jest taka? Dawaj.

     Komunikujesz dalej: „od razu widać, że powyższą wypowiedź skonstruował anachroniczny PRL-owski umysł odcięty od światła.”

     Masz na myśli, że „widzisz”, że autorem mego powyższego wpisu jest „anachroniczny PRL-owski” UMYSŁ, który jest odcięty od światła? Gdzie to widzisz? Co jeszcze „widzisz”? Bez obrazy, ale czy klikasz z psychiatryka?

     Rozkazujesz mi: „O muzyce, sztuce i popkulturze lepiej się nie wypowiadaj,”

     Czemu mi to rozkazujesz? Usiłujesz wyeliminować konkurencję? Chcesz sam czy sama tylko wypowiadać sie o tych rzeczach? Czemu? Mówisz: ty najlepszy czy najlepsza? To podnosi ci twe nedzniutkie poczucie własnej wartości, tak?

     Co do twojej pogardy dla PRL, czy twoja rodzina to czasem nie komuchy peerelowskie, esbecy, trepy? Pytam w związku z twoim oczywistym komunonazistowskim, wrogim nastawieniem do patriotyzmu polskiego, do prawicy – nastawieniem w istocie peerelowskim. Więc jak? Komunistyczne „korzonki”? Ale udajesz niekomucha?

     Komunikujesz: „jesteś na takim samym poziomie estetycznym jak layout tego żenującego portalu dla prawackich onanistów.”

     Co znaczy layout? Mówisz, że jestem na tym samym poziomie estetycznym co ten „layout”? Czemu? Jakieś dowody, że jestem? Twierdzisz, że ten portal jest żenujacy? Znaczy on ciebie zawstydza? Czemu? A czemu wspominasz onanizm? Czy pierwszym powodem jest, że nabuzowujesz swe niskie poczucie własnej wartości wyrażaniem sie z pogardą i nienawiścią o oponentach ideologicznych? Czy drugim powodem jest to, że walisz konia albo odstawiasz palcówkę?

 12. Dla niewykształconych prawackich nudziarzy, którzy piszą takie gamoniowate artykuły, garść edukacji dotyczącej popkultury:
  Electronic body music (EBM) – gatunek muzyczny, który łączy w sobie elementy industrial i elektropunku. Powstał we wczesnych latach osiemdziesiątych. Na gatunek ten początkowo wpływała muzyka industrialna (Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire), czysto elektroniczna (Kraftwerk, Depeche Mode) i europejski electropunk (DAF, Liaisons Dangereuses, Portion Control). (źródło: wiki)

  • Oj tam, nudziarz, obciach, wiocha zakompleksiona to ty, komunonaziolu. Patrzcie jak usiłuje w nas wmawiać, że ponieważ jesteśmy polskimi patriotami, tośmy ciemni i zacofani. A on to jasny i do przodu, bo potrafi zacytować nazwy angielskie ze swojej komunistyczno-esbeckiej Wikipedii. Patrzcie jak ta kreatura, na kształt wstrętnej, krościastej, krasnej ropuchy, nadyma się pychą z powodów urojonych. Ty z rodziny komunistycznej, esbeckiej, trepowskiej? Rdzennym Polakiem też nie jesteś, co?

    • Komunikujesz mi: „Zaktualizuj pliki”

     Które pliki masz na myśli? Czemu rozkazujesz akurat mnie je „aktuaklizować”? Co jeszcze „widzisz”?

     Komunikujesz mi: „bo brzmisz jak XIX wieczny imbecyl”.

     Mówisz, że mnie słyszysz, i że moje brzmienie jest podobne do brzmienia „XIX wiecznego imbecyla”? Co jeszcze „słyszysz”?

     Czy jesteś schizofrenikiem? Jeśli tak, to z którego wariatkowa klikasz?

     To jak, komunonaziolu, jesteś z rodziny komunistycznej, esbeckiej, trepowskiej, nie rdzennie polskiej?

     Poszpanuj więcej cytatami z Wikipedii, poprzedstawiaj sie więcej jako światły, wiedzący lepiej, madrzejszy. To bezwstydne, pozbawione świadomosci wmawianie publiczne, że jesteś lepszy od innych podnosi ci twoje mikre poczucie własnej wartości? To w celu podniesienia go sobie włazisz na to forum a nie na swoje, komunonaziolskie? Na tym ostatnim wszyscy robią to, co ty, więc nie dajesz rady nabuzować tam swego ego?

    • Zostaw go, bo mu się uszczelki w turbinie parowej, która nazywa swym mózgiem stopią i będzie tragedia.

 13. Ale gdzie w tym niby satanizm? Jakaś może symbolika? Jakieś słowa? NIC. To jest tak samo satanistyczne jak Hello Kitty :) To czy się komuś podoba czy nie to kwestia gustu, moim zdaniem jest mega słabe… ale by zaraz „satanistyczne”??

  • Ja też nie zauważam w tym niczego diabolicznego. Rytm ujdzie. Kawałek przywodzi na myśl Rammsteinu „Engel”. Ale kostiumy są szmaciarskie, a ruszanie się na scenie dziadowskie. Ale przynajmniej wszyscy są, czy wydają się, Biali.

 14. Oceńmy teraz artykuł. Przede wszystkim, brak kultury, wiedzy na temat industrialności, rodzajów performance’u oraz satanizmu, a przede wszystkim, napisane z elementami hejtu. Nie podoba mi się.

 15. Naśladownictwo Marilyna Mansona? Kochanie, to jest całkowicie inny styl, zanim coś porównasz, to sobie zobacz, co to w ogóle jest. Za to występ Hatari był super- unikatowy. A indywidualność i kreatywność się ceni. Pozdrawiam serdecznie.

 16. Ten artykuł i komentarze – XD. SG, jak jesteś szanującym się Anonimowym autorem, to chociaż zrób research, posłuchaj co Hatari mówią na temat swojego utworu i jakie mają poglądy, a potem rób wielką dramę i wylewaj swoje oburzenie. Poza tym chyba żadna piosenka nie ma dosłownego tekstu ;) a tu jak widać całość została przyjęta w ten sposób.

 17. Wystarczy obejrzeć jeden wywiad z reprezentantami Islandii aby dowiedzieć się, że przesłanie piosenki brzmi: „nie zapominajmy kochać zanim nienawiść zwycięży”. Zespół w żadnej ze swoich piosenek ani wywiadów nie prezentuje poglądów satanistycznych. Hatari zostało wybranych na reprezentantów dzięki swojej ironiczności, a więc ich poglądy antykapitalistyczne sa po prostu ironią i sposobem na to, żeby wyróżnić się wśród innych. Szkoda tylko że nikt nie dodał tutaj zdjęć zespołu po wyjściu z areny, kiedy to płaczący ze szczęścia „sataniści” witają sie ze swoimi rodzinami. Wszystkim życzę aby nie zapomnieli kochać zanim nienawiść zwycięży a autorowi tekstu zaproponuję lepsze zapoznanie się z tematem, bo na artykuł opiniotwórczy tagi nie wskazują ;)

  • Ale po co? Przecież to by obaliło z góry założoną tezę o złych satanistycznych komuchach! Lepiej więc ukrywać te fakty przed czytelnikami

 18. A wy nadal macie ból tyłka xD
  Mam nadzieje, że Islandia wygra- wtedy będzie można się pośmiać z kolejnych waszych wypocin.

 19. Biali, jasnoocy wykonawcy trollujący socjalizm oraz antykapitalizm i krytykujący Izrael to dla autora wroga lewicowa bojówka kulturowego marksizmu? Nawet śmiechłem. Środowisko tego portalu to umysłowe bagno.

 20. Gościu mogę ci terapie załatwić bo to co mówisz jest żałosne. Niech ktoś kto nie zna się na muzyce nie zabiera głosu w tej kwestii.

 21. Czytam,czytam………tylko Polacy mogą tak obrzucać się błotem …..

Comments are closed.