Schetyna chciał być miły, a dostał potężny cios. „Lider PO rozpowszechnia ordynarne kłamstwa”

Grzegorz Schetyna. Foto: PAP
Grzegorz Schetyna. Foto: PAP

Grzegorz Schetyna po raz kolejny otrzymał cios, niby z przyjacielskiej organizacji. „Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że lider PO Grzegorz Schetyna „rżnie głupa”; Platforma ma zły program energetyczny i nie walczy z kryzysem klimatycznym” – stwierdził w środę dyrektor Greenpeace Polska, Bohdan Pekacki. 

Przedstawiciele Greenpeace Polska odnieśli się do słów lidera PO, który wypowiedział się w środę w TOK FM na temat wtorkowej akcji Greenpeace.

Działacze zasłonili siedziby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej czarnymi transparentami z napisem: „Polska bez węgla 2030”. Organizacja protestuje przeciw „ignorowaniu kryzysu klimatycznego przez największe polskie partie”.

Nawiązując do hasła „Polska bez węgla 2030”, Schetyna zaznaczył, że do 2030 roku PO chce, aby nie trzeba było ogrzewać domów węglem i – jak mówił – „całej tej konstrukcji, która dzisiaj tak naprawdę produkuje smog”.

„To zrobimy, to jest nasze zobowiązanie przedwyborcze” – zadeklarował. „Natomiast jest pytanie, jak przestawić elektrownie, które dzisiaj funkcjonują na węglu” – dodał.

Na pytanie, jaki był widok z okna w siedzibie PO, Schetyna odpowiedział: „Był sympatyczny. Podaliśmy herbatę tym koleżankom i kolegom z Greenpeace”. „Oni byli zaskoczeni, że akurat miesiąc temu przyjęliśmy te warianty, które są bardzo bliskie ich programowi” – dodał.

„Oni byli zaskoczeni, że tak dużo z ich oczekiwań i programu jest w programie opozycji dzisiaj – Koalicji Europejskiej, i PO” – przekonywał lider PO.

Do słów Schetyny odnieśli się przedstawiciele Greenpeace Polska.

„Koledzy i koleżanki z GP (Greenpeace) są co najwyżej zaskoczeni tym, że @SchetynadlaPO tak konsekwentnie udaje, że nie rozumie, na czym polega kryzys klimatyczny i co z tym powinni zrobić rządzący. Domy w Polsce spalają 4x mniej węgla niż jedna elektrownia Bełchatów” – napisali na Twitterze.

Z kolei dyrektor Greenpeace Polska ocenił słowa lidera PO jako „ordynarne kłamstwa”.

„Nie jesteśmy niczym zaskoczeni, a zwłaszcza tym że Grzegorz Schetyna rżnie głupa. Platforma ma zły program energetyczny i nie walczy z kryzysem klimatycznym. A nieodróżnianie smogu od klimatu dyskwalifikuje Schetynę jako lidera” – napisał na Twitterze.

Organizatorzy akcji z Greenpeace uważają, że PiS i PO pominęły kwestie ochrony klimatu w swoich programach wyborczych i nie zaproponowały daty odejścia Polski od węgla.

We wtorkowym komunikacie działacze Greenpeace wskazali, że protest odbywa się dzień po tym, gdy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego dyskutowany był rządowy projekt Polityki Energetycznej Polski, który zakłada, że do 2030 r. ilość spalanego w naszym kraju węgla utrzyma się na niemal niezmienionym poziomie.

Źródło: Twitter/ PAP

14 KOMENTARZE

 1. To ciekawy jestem jak w naszej szerokości geograficznej samowny GrinPiS proponuje nam ogrzewanie domów/mieszkań. Tak np przy minus trzydziestu, jak to czasami potrafi trzymać tydzień lub dwa. Niech lemingi z ekooszołomskich organizacji nie mówią że mam sobie solary zamontować albo spalać gaz. To są bezmozgi, ich bogaci rodzice przygarną pod swój dach, napalą drewnem lub węglem w kominku i będą mięli ciepełko. A reszta ludzi ma marznąć, tak?

 2. Grzesiek czego się tknie to …sp…rzy co on wyprawia, kolejne wybory do tyłu

 3. W PO nadszedł czas idiotów, którzy tak jak Bolek pier… coś od rzeczy bez ładu i składu. Ale w sumie to nigdy nie byli mądrzejsi.

 4. mam pytanie do tych ekologów czy wiedzą że tak zwana przez nich katastrofa klimatyczna może być także naturalnym zjawiskiem i żadne działanie albo zaprzestanie działania ze strony ludzi tego nie zatrzyma jak nie to może poczytają sobie o zmianach klimatu na ziemi co a później głoszą swoje prawdy objawione równie dobrze aktualny chaos pogodowy może być zapowiedzią następnej epoki lodowcowej i jak się przygotujemy na to co nie trzeba to mamy duże kłopoty jako gatunek gratulacje dla tych ludzi
  a i przestańcie klimat na ziemi traktować jak coś nie zmiennego on też ulegał zmianom nawet gdy ludzi nie było

 5. Greenpeace niedługo będzie namawiał do produkcji energii z dmuchania w wentylatory domowe i ustawiał na każdym dachu fotowoltaickę. Greenpeace razem ze Schetyną są nie zielonymi a czerwonymi idiotami.

 6. Ziemia przez setki milionów lat przetrwała niejeden „kryzys klimatyczny” bez obecności żadnego człowieka a nawet małpy, to pewno i ze Schetyną i Greenpeacem da radę.

 7. No bo kochane GP….nie należy wdawać się w dyskusję z debilem bo zniszczy Was swoim doświadczeniem

 8. To nieudacznik chce wskrzesić komunistyczny beton z PZPR z którym Naród Polski walczył strajkujac w 1981r by polepszyć swój nedzny byt.

 9. Kto tym POpratańcą wierzy. To są od zarania kłamczuchy. Oni zabiorą wszystko łącznie z nadzieją.

 10. Schetyna nie wie o czym mówi, myślał że się sztucznie uśmiechnie i potrząśnie ręką jakiegoś ekologa, a oni w zamian za to będą mówić jaki to on super i trzeba głosować. Nawet nie wie o co im chodzi, tylko tekst zlikwidować węgiel i taki tam. On by zresztą chętnie zlikwidował wszystko i przeniósł do Niemiec.

Comments are closed.