Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie sprzedana. W tle izraelska firma, miliony euro i spółka Srebrna

Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej/fot. PAP/Jakub Kamiński
Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej/fot. PAP/Jakub Kamiński

Właściciel nieruchomości, w której znajdowała się siedziba PiS sprzedał budynek polskiej firmie. Dotychczasowy właściciel – izraelska firma – zarobiła na tej transakcji 6-7 milionów euro.

Siedziba PiS została sprzedana. Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej – informuje Radio Zet.

Jak zapewnia nowy właściciel, przez kilkanaście miesięcy nie będzie żadnych zmian w związku z nieruchomością. Docelowo ma w tym miejscu powstać hotel.

Nowym właścicielem Nowogrodzkiej została spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. – Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem – napisał Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel w piśmie do dotychczasowych najemców.

Nie wiadomo oficjalnie, jaka była wysokość transakcji. Nieoficjalnie mówi się o 6-7 milionach euro.

Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna.

Źródło: radiozet.pl

Comments are closed.