Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie sprzedana. W tle izraelska firma, miliony euro i spółka Srebrna

Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej/fot. PAP/Jakub Kamiński
Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej/fot. PAP/Jakub Kamiński

Właściciel nieruchomości, w której znajdowała się siedziba PiS sprzedał budynek polskiej firmie. Dotychczasowy właściciel – izraelska firma – zarobiła na tej transakcji 6-7 milionów euro.

Siedziba PiS została sprzedana. Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej – informuje Radio Zet.

Jak zapewnia nowy właściciel, przez kilkanaście miesięcy nie będzie żadnych zmian w związku z nieruchomością. Docelowo ma w tym miejscu powstać hotel.

Nowym właścicielem Nowogrodzkiej została spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. – Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem – napisał Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel w piśmie do dotychczasowych najemców.

Nie wiadomo oficjalnie, jaka była wysokość transakcji. Nieoficjalnie mówi się o 6-7 milionach euro.

Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna.

Źródło: radiozet.pl

34 KOMENTARZE

 1. Tego by Mrozek z Bareja I Blake’m Edwardsem na dokladke nie wymyslili !

   • Bardzo nietrafne, biorąc pod uwagę ze to PiS owej firmie zablokował budowę wieżowca.

    • Srebra powstała w 1995 jako twór okrągłostołowy. A to że żydzi się między sobą kłócą nie oznacza, że nie działają wspólnie przeciwko Polakom.

  • Tak tak. Szczególnie, że to Srebrna, czyli PiS, oprotestowała skutecznie plany budowy wieżowca przez tą izraelską firmę. Nie doczytaliśmy czy nagłówek zmylił?

   • I teraz musimy płacić wyimaginowane roszczenia. Przecież wy, pisowcy potraficie wydawać jedynie zrabowane Polakom, pieniądze.

   • Spocznij żołnierzyku hasbary. Takie gadanie możesz wciskać na zebraniach Klubów Gazety Polskiej.

 2. I właśnie na tej zasadzie polega wolny rynek, każdy może zostać właścicielem byle tylko zapłacił.
  Należy zliberalizować gospodarkę i przeprowadzić ogólnokrajową prywatyzacje wystawiając wszystkie firmy państwowe na licytacji.

  • A nie prościej oddać Izraelowi za darmo?
   Bo najważniejsze aby nie było polskie!

   • przecież to sami Polacy sprzedali zagranicznym inwestorom, co robić w takiej sytuacji gdy Polak sprzedaje swoją działkę chętnym z zagranicy.? zabronić po tak chcą narodowi-socjaliści z Konfederacji??

    • Naprawdę nic nie rozumiesz, albo udajesz?
     Nie protestuję przeciwko temu, aby Polak sprzedał SWOJĄ własność, takie jest prawo właściciela.
     Gorzej gdy ktoś nie będący właścicielem sprzedaje własność narodu, wspólną własność Polaków.
     Balcerowicz i Lewandowski nie byli właścicielami sprzedawanych zakładów pracy.
     Telekomunikacja Polska należała do Polski i to było BE. Jak państwo francuskie kupiła tą firmę, to już jest dobrze, mimo że nadal jest państwowa!

     • Zle jest jeżeli firma nalezy do rządu tam gdzie działa, bo wtedy i sądy i urzędy i parlament uchwalając prawo pomagają jej, faworyzują ją i nie ma sensu w ogóle konkurować i zakładać swojego biznesu

      inwestora zagranicznego ZAWSZE w każdym dniu mozna wywłaszczyć płacąc cenę rynkową/księgową za firmę albo odkupić dobrowolnie.

     • @publiusz wereniusz, Przykro mi, ale to tak nie działa.
      Po pierwsze własność państwowa, w szczególnym jej przypadku własność gminna nie jest zła. Strawestuję tu słowa Jomo Kenyatta:
      Kiedy przybyli do nas misjonarze kapitalizmu, Polacy mieli ziemię i zakłady pracy, a przybysze mieli książki czekowe i dzieła Friedmana i Misesa. Uczyli nas abyśmy modlili się z książeczek czekowych i pilnie bez odrywania oczu studiowali te „święte księgi”. Gdy skończyliśmy czytać oni mieli ziemię i zakłady pracy, a my mieliśmy biblie Misesa i Friedmana.
      No a potem prawie 4 miliony musiało emigrować za pracą!

     • właśność państwowa jest zła bo nie rola państwa czy gminy mieć własność albo prowadzić działaność gospodarczą – to pozostałość czasów sanacji i socjalizmu. Jeśli masz wielkie pretensje do wyprzedaży majątku lat 90-tych to wszystko można odkupić za cenę rynkową/księgową czyli najczęściej 10-krotność rocznego zysku. Można ogłosić akt powszechnej nacjonalizacji wypłacać wywłaszczonym inwestorom wartość zabranego a potem uczciwie sprzedać polskim przedsiębiorcom, ale niech państwo i gmina nie wtrąca się w gospodarkę, bo normalny przedsiębiorca czuje, że nie ma żadnych szans bo każdy policjant, sędzia, wielu Polaków zawsze stanie po stronie państwowego w przypadku sporu – szczególnie za czasów PiS. Gospodarkę mogą prowadzić przedsiębiorcy, na żadnym etapie nie jest potrzebne państwo.

     • @publiusz wereniusz, I tu się mylisz niechby tylko ktoś próbował wykupić własność firm amerykańskich, to w moment pan Morawiecki zostałby wezwany na dywanik pani Mosbacher. Zostałby obsztorcowany i wytłumaczyłaby mu, skąd mu nogi wyrastają. No a pan Duda za karę nie zostałby dopuszczony przed szlachetne oblicze Trumpa.

      Napiszę otwarcie jestem przeciwnikiem poglądów Marxa, że dla szczęśliwości ludzkości należy wszystko znacjonalizować, pozbawić kułaków ziemi a kapitalistów , krwiopijców fabryk i życia.

      Ale też jestem przeciwnikiem totalnej prywatyzacji za wszelka cenę bez oglądania się na koszty społeczne i zdrowy rozsądek.
      Przeczytaj jeszcze raz, może więcej razy to co napisałem i dobrze się zastanów.
      Bo „niczego nie bedzie” jako rzecze Kononowicz!

     • Dziwne podchodzisz do sprawy prywatyzacji. Państwo tworzy szkodliwe monopole, ponadto mogą być zarządzane również przez żydów tyle że partyjnych.

     • @Socjaliści to Bydło , Człowieku nie widzisz jakie oligopole tworzą wielkie koncerny, o budżecie większym od budżetu Polski.
      Młody człowieku po twoich wypowiedziach, stwierdzam, że nie masz kompletnie pojęcia o otaczającej nas rzeczywistości!

      Nie podpieraj się wypowiedziami już zmarłych żydów Misesa, Friedmana itp, plotą takie same bzdury jak Marx.

     • Kłamiesz i manipulujesz Ironiusz. Friedman miał dobre zalecenia, ale w rzeczywistości wprowadzono plan Balcerowicza w zamian, a właściwie Sachsa i Sorosa, czyli pijacką wyprzedaż i socjalistyczny interwencjonizm ze zbrodniczym „chłodzeniem gospodarki” włącznie. Jak można tego nie rozróżniać od zdroworozsądkowego Friedmana, który zalecał m.in. nie robić tego co robiły wtedy kraje bogate, czyli przeżerały swoje oszczędności i majątki???

   • Transakcja nie potwierdza twoich obaw, budynek został kupiony od Izraelitów przez Polaka. Wolny rynek zweryfikował i świetnie działa w każdym aspekcie ekonomicznym.

    • A jak sze ten Polak nazywa, przypadkiem nie Altheim?
     Telekomunikację też Polak kupił, nieprawdaż, Kulczyk mu było?

     • Idąc twoim tokiem rozumowanie to do tej pory mielibyśmy państwowe fabryki octu.

     • @Socjaliści to Bydło 15/05/2019 at 17:27
      Człowieku powtarzasz jakieś frazesy Balcerowicza, pomyśl trochę. Chociaż marny mój trud, hunwejbina nie przekonam, skoro uważasz, że 2+2 = 7, to ja już tu nic nie poradzę!

      Ostatni kupiłem 0,5 l octu, strasznie ostatnio podrożał .

  • jaka różnica między herojam sława a cześc i chwała bohaterom??

   • Jedno to banderowskie pozdrowienie, a polskie zdecydowanie odwrotnie.

 3. Zaraza

  Jest taki wirus, co zaraża
  Zwierzęta. (Ludzi też się zdarza.)
  Mózg infekuje. Zarażony
  Zwierz musi zdechnąć, jest zgubiony!
  Ale nim padnie, w swym obłędzie,
  Kogo napotka, gryźć go będzie.
  Wścieklizny wirus, on to sprawia!

  Jest też pierwotniak, co pozbawia
  Strachu i łatwo zjeść się daje
  Zwierzątko, co się wcześniej naje
  Jajeczek tego pierwotniaka. Które
  Na sierści mogą być. Zwierz skórę
  Liżąc, je łyka. Toksoplazma!
  Drapieżnik zwierzę to zjeść czas ma…

  Jest grzyb, co mrówki infekuje.
  Którą zaraża, ta wariuje.
  I się zamienia w mrówkę-zombi.
  Która na trawę kiedy wstąpi,
  To grzyb jej ciałko własnym mrowi.
  I wkrótce nowi są gotowi
  Z niej inwazorzy – grzybów zaród
  Sieje się z trawy! Jest też naród…

 4. Ale nie piszcie, że zarobili na tym 6-7 mln euro skoro sprzedali za taką kwotę.
  Kupcie se samochód za 50.000 zł, sprzedajcie go za 30.000 zł a ja będę pisał, żeście na tym interesie zarobili 30.000 zł

Comments are closed.