Światowe elity szykują kolejny skok na kasę! Przewodniczący Organizacji Narodów Zjednoczonych chce opodatkować węgiel

Flaga ONZ/foto: pixabay
Flaga ONZ/foto: pixabay

Przywódcy przebywający na szczycie Fidżi ostrzegają region przed „bezprecedensową globalną katastrofą”. W ich retorykę wpisuje się także Antonio Guterres, szef Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Antonio Guterres spotkał się z przywódcami krajów Pacyfiku na Fidżi. Podczas swojej podróży odwiedzi on również Vanuatu, uważane za jedno z państw najbardziej narażonych na klęski żywiołowe ze względu na zmiany klimatu, a także Tuvalu, które jest zagrożony zatonięciem w wyniku podnoszenia się poziomu oceanów.

Guterres przyznał, że rządy na całym świecie muszą wprowadzić podatki od emisji dwutlenku węgla, wstrzymać plany dotyczące nowych elektrowni węglowych i przyspieszyć zamknięcie istniejących, jeśli rozmiary szkód dla Pacyfiku związane ze zmianami klimatu mają być ograniczone.

– Tu, na Pacyfiku, wzrost poziomu morza w niektórych krajach jest czterokrotnie większy niż średnia globalna i stanowi egzystencjalne zagrożenie dla niektórych państw wyspiarskich – powiedział.

Zdaniem Guterresa, rządy wszystkich krajów na świecie powinny zmienić system podatkowy w taki sposób, aby opodatkowany był węgiel, a nie wynagrodzenia. Ponadto należy zaprzestać subsydiowania paliw kopalnych, a także zakończyć budowanie elektrowni atomowych po 2020 r.

Jak zatem widać, światowe elity szykują kolejny skok na kasę.

Źródło: The Guardian

11 KOMENTARZE

 1. Komuchy i lewactwo chcą zlikwidować naturalną roślinność na świecie i zastąpić ją modyfikowana i chemikaliami

 2. „Tu, na Pacyfiku, wzrost poziomu morza w niektórych krajach jest czterokrotnie większy niż średnia globalna”.Będzie nagroda Nobla z fizyki,a konkretnie z hydrodynamiki za obalenie dotychczasowych praw fizycznych.

  • Zmiany klimatu to rzecz normalna. Występują one okresowo i skala działań człowieka ma znikomy wpływ na nie. Choćbyśmy nawet nauczyli się wdychać dwutlenek węgla i wydychać tlen to i tak to nic nie zmieni bo Słońce jest głównym sprawcą tych zmian. Z naturą nie wygramy przez niebudowanie elektrowni opalanych węglem. Może należałoby zbudować jakieś kosmiczne żaluzje by zasłonić słoneczne promieniowanie gdy jest za ciepło? Albo jakiś bardzo duży parasol?

  • Dzisiaj o Nobla coraz łatwiej. Wystarczy tylko zagęgać z wiadomego klucza i gotowe.
   Przecież Nobla dostała taka Szymborska na przykład, która chwaliła Stalina jak nikogo na świecie!

 3. Już nie ma gdzie uciec.Debile wszystkich krajów połączyły się i jest problem.Wmówili całemu światu,że CO2 zabija i ludziki w to wierzą.Węgiel twój wróg.Kiedyś była dziura ozonowa,globalne oziębienie.Idiokracja,jak na filmie.

 4. ONZ to nie firemka Sorosa i jego pracodawców(?) która w założeniu ma zastąpić wszystkie legalne rządy.

 5. Ciekawe jak zmuszą do egzekucji opodatkowania największych emitentów CO2 z paliw kopalnych: Chiny, USA, Indie, Rosję. Może jedni na drugich nałożą sankcje?

 6. A Niemcy i Francja tez bedą płacić??? Francja ma same nuklearne elektrownie, to co, bedą kupować z Niemiec i polski ??

 7. Jako pretekst swej kampanii Gandhi wybrał powszechnie znienawidzony podatek solny. Rząd indyjski w owym czasie utrzymywał monopol na wydobycie i handel solą, podstawowego artykułu spożywczego (gł. przyprawa kuchni indyjskiej), który obłożył wysokim podatkiem. Ci, którzy uzyskali bądź używali soli wydobytej własnym przemysłem byli surowo karani. Wykorzystując tę sytuację, sześćdziesięciojednoletni Gandhi wraz z 71 zwolennikami swojej polityki rozpoczął 12 marca marsz o długości 240 mil, wyruszając z Sabarmati do Dandi. Po drodze do manifestantów przyłączyły się tysiące ludzi. Akcja Gandhiego zdobyła szeroki rozgłos nie tylko na subkontynencie, ale także szeroko na całym świecie, zyskując uznanie opinii międzynarodowej. Aby zachęcić Indusów do omijania przepisów solnych i w miarę możliwości zaopatrywania się na własną rękę, u kresu marszu, nad brzegiem oceanu, symbolicznie odparował dla siebie garść soli. Kiedy protestujący dotarli do rządowych magazynów soli, Gandhi został aresztowany.

Comments are closed.