Tak się bawi imigrancka młodzież. Mieszkańcy francuskich przedmieść robią sobie zasadzkę na policję

Radiowóz francuskiej policji Fot. TT

Goussainville to 30-tysięczna miejscowość w regionie paryskim na północy. Zamieszkuje ją spora liczba imigrantów i ich potomków. Przez lata rządzili tu komuniści, ostatnio socjaliści wespół z „lewicą różną”. Miejscowość dość często wymieniana jest w kronikach przestępczych.

Tym razem trafiła na łamy dziennika „Le Parsien” z okazji zasadzki na policjantów, którą sobie urządziła znudzona tubylcza młodzież. Pikanterii sprawie nadaje także to, rzecz działa się na ulicy, której patronem jest Malcom-X.

Policyjny radiowóz został zablokowany około 2. w nocy przez podpalony samochód Mini i obrzucony kamieniami przez grupę około około dwudziestu młodych ludzi w maskach na twarzy i w kapturach. Dodatkowo rzucają jeszcze trzy „koktajle Mołotowa”.

Policja zostaje zmuszona do ucieczki płonącym już radiowozem. Przed ranami od kamieni ochroniły ich tylko kamizelki. Taranują płonące Mini i uciekają. Wezwane posiłki nikogo już nie znalazły.

Na placu boju pozostało w sumie 5 uszkodzonych aut. Pożary ugasiła straż. Poszukiwania sprawców trwają.

7 KOMENTARZE

 1. A wystarczyłoby pociągnąc z okna radiowozu serią z kaemu po dziczy i więcej takie incydenty by nie miały miejsca…

  • Natępna pułapka byłaby wtedy nie z płonącym samochodem tylko z samochodem pułapką wypełnionym materiałami wybuchowymi.
   Ciapaci nie żartują.

   W rzeczywistości jedyny sposób na dłuższą metę to po części wystrzelanie i po części wywiezienie ich na plaże Afryki ale najpierw musi być wojna.

 2. a u nas, dzicz też dokazuje-Kraków-, a pisiory, nic, wg nich, najważniejsze jest walka z kościołem

  • Było nie wybierać tego samego prezydenta od lat. Ostatnio znów. Jak sobie wybrałeś tak masz. Nie pisz, że durny jesteś czy coś bo żal tego czytać.

   • @ed

    Co ty w ogóle piszesz człowieku? Żal to jest czytać twoją wypowiedź. Skąd wiesz, na kogo on głosował? I piszesz tak, jakby to od niego zależało kto zostanie prezydentem. Pomyśl zanim coś napiszesz!

Comments are closed.