To się nie mieści w głowie! Zmienili płeć synom a sąd oddalił zarzuty

Dziecko/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay.com
Dziecko/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay.com

Czegoś takiego jeszcze nie było. Brytyjscy rodzice 7-letniego chłopca zdecydowali się na zmianę jego płci. Następnie zostali rodzicami zastępczymi innego, 3-letniego chłopca, którego zaczęli ubierać jak dziewczynkę i zmienili mu płeć. Obecnie wychowują jeszcze jedno dziecko, które także ma problemy z tożsamością płciową.

Wobec rodziców zastępczych zostało wszczęte dochodzenie. Pomimo podejrzeń służb socjalnych hrabstwa Lancashire, iż dzieci zostały zmanipulowane przez swoich rodziców, sąd w Preston zezwolił im na kontynuowanie sprawowania opieki.

Kluczowym dowodem w sprawie okazała się opinia biegłych. Stwierdzili oni mianowicie, że rodzice prawidłowo wykonują swoje obowiązki, a ponadto dzieci są szczęśliwe.

Sprawa wyszła na jaw, gdy opisał ją „The Sunday Times”. Bernadette Wren, szefowa psychologii klinicznej w londyńskim Tavistock Centre, która wypowiedziała się na łamach gazety przyznała, że rodzice manipulują dziećmi, które nie są do końca świadome swej tożsamości. Dodała także, iż dzieci poniżej 10. roku żyje nie powinny być poddawane zabiegom mającym na celu zmianę płci.

Źródło: Cooltura24.co.uk

Comments are closed.