Zbiera się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Czy będą dymisje biskupów?

Prymas Polski, przewodniczący Komisji Duchowieñstwa abp Wojciech Polak fot. PAP/Piotr Nowak
Prymas Polski, przewodniczący Komisji Duchowieñstwa abp Wojciech Polak fot. PAP/Piotr Nowak

Po zamieszczeniu w sieci filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” środowiska lewicowe próbują wymusić presję na członkach episkopatu. Czy informacja o zwołaniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski to zapowiedź trzęsienia ziemi wśród biskupów?

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwołał na dzień 22 maja Radę Stałą KEP, której celem ma być omówienie aktualnej sytuacji w polskim Kościele. Poinformował o tym prymas Polski abp Wojciech Polak.

– Trzeba gasić pożar, przede wszystkim trzeba zabrać się do pracy konkretnej. Jednym z takich konkretnych wezwań będzie to, że w najbliższym czasie – 22 maja będzie Rada Stała (KEP). Od razu, wczoraj po konsultacji z biskupami arcybiskup (Stanisław) Gądecki zwołuje Rade Stałą – powiedział abp Polak.

Zapytany w Radiu Zet o to, czym konkretnie zajmie się Rada, odpowiedział: Przede wszystkim musimy najpierw jeszcze raz zrobić analizę tego wszystkiego, aktualnej sytuacji i pokazać jakie kroki będziemy podejmować w tej aktualnej sytuacji.

W kontekście filmu braci Sekielskich abp przyznał: Najbardziej mnie poruszyło i najbardziej zabolało, czego tez wcześniej nie doświadczyłem, właśnie moment konfrontacji osób skrzywdzonych z krzywdzicielami, sam dramat tych osób, które musiały w ten sposób wracać do traumatycznych przeżyć swojego dzieciństwa.

Prymas dodał także, że film – w jego opinii – nie jest atakiem na Kościół.

Źródło: PAP

Comments are closed.