Zwyciężczyni Eurowizji z Izraela ma korzenie w Polsce! „Nie mogę uwierzyć w to, że tamten dom wciąż stoi”

Netta Barzilai. / foto: YouTube
Netta Barzilai. / foto: YouTube

Reprezentantka Izraela i laureatka ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Netta Barzilai, wykonała badanie genetyczne. Wynik testu jest dość ciekawy. Okazuje się, że Netta ma polskie korzenie, a co więcej…odnalazła ona dom, który jej rodzina zamieszkiwała sto lat temu.

Badanie przeprowadziła firma MyHeritage, główny sponsor tegorocznego finału Eurowizji. Jak się okazało, 26-letnia piosenkarka pochodzi w 45 procentach z rodziny Żydów aszkenazyjskich, którzy zamieszkiwali między innymi ziemie polskie.

Pradziadek Netty pochodził z Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie mieszkał do czasu, aż wyemigrował do Palestyny. Mimo to Wikipedia podaje, że piosenkarka pochodzi z rodziny sefardyjskich Żydów.

Naukowcy z MyHeritage na wskazówki dotyczące pochodzenia pradziadka Netty trafili na nagrobku Natana Barzilai (właśc. Szpisajzena). Jeden z nich udał się do Polski, gdzie prowadził szczegółowe badania, które doprowadziły go do wciąż stojącego domu, który przed niemal stu laty zamieszkiwał Natan Szpisajzen.

Nie mogę uwierzyć w to, że tamten dom wciąż stoi. Mój dziadek popłakałby się, gdyby to zobaczył – skomentowała wokalistka.

Zbitka słów „Żyd, Izrael, nieruchomość (zwłaszcza taka, która wiąż stoi), Polska” działa delikatnie mówiąc – niepokojąco. Tym bardziej, że konkurs Eurowizji obfituje w demonstracje polityczne każdego roku.

Nie sposób pominąć finału, którego laureatem był Thomas Neuwirth, znany jako Conchita Wurst. Piosenka, którą Barzilai wygrała zmagania w ubiegłym roku była nawiązaniem do ruchu MeToo odnoszącego się do kobiet wykorzystanych seksualnie.

24 KOMENTARZE

 1. „odnalazła ona dom, który jej rodzina zamieszkiwała sto lat temu”
  Uśmiechnałbym się z nieporadnści i sztampowości tego „argumentu” ( a) „znalazł się”, b) akurat teraz), gdyby nie to – jak Autor wpisu słusznie zauważa – wygląda to na element, co tu dużo mówić: szeroko prowadzonej agresji propagandowej, uroszczeniowej na Polskę….

  Dodajmy do tego elementy „poklepania nas po plecach”, a to się zdarza jak podwładny, czyli np. nadwiślańskie „elity”, coś „załatwi”, „zrealizuje zgodnie z oczekiwaniami”, w postaci obietnicy rychłego zniesienia wiz amer.
  Za dobrze to nie wygląda.

  Wprowadzenie dostrzegania 447 do „dyskursu publicznego”, powoduje chyba to, że trudniej będzie ukryć „realizację roszczeń” (np. wsadzić „bezspadkowe” w jakąś ustawę „reprywat.”), a może będzie to „wymagało” propagandowej i rzeczywistej pacyfikacji, poprzedzonej jakąś prowokacją?

 2. Stoi? A kto walczył z Niemcami? Bo z tego, co mówili świadkowie tamtych czasów, nie byliście wcale tacy waleczni.

 3. Od tego trzeba zacząć, że, jak pokazują badania genetyczne, Aszkenazi nie mają nic wspólnego z Izraelitami.

 4. Ci, którzy podają się za żydów, a nimi nie są, synagoga szatana. Dzieje Apostolskie

 5. Konkurs Eurowizji do tego w Izraelu, jest raczej słabym pomysłem na promocję.

 6. Teraz na podstawie własnego DNA porównanego z DNA cegieł będą wnosić o zwrot mienia. Tego jeszcze nie grali.

 7. BADANIA POKAZUJĄ, ZE POCHODZI Z SEFARDYJSKICH ZYDÓW CZYLI PRAWDZIWYCH ZYDÓW A TA WYCHOWANA NA GIGANTYCZNYM KŁAMSTWIE I GIGANTYCZNYCH MANIPULACJACH W ZYDOWSKICH SZKOŁACH , IZOLACJI OD SPOŁECZENSTW EUROPEJSKICH – ZEBY SIĘ TOTO PRAWDY NIE DOWIEDZIAŁO BO TOTO MA TYLKO SŁUCHAĆ PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST I ….DRENOWAĆ BEZPODSTAWNIE POLSKĘ, KÓTRA ZYCIE IM RATOWAŁA ODDAJĄC W ZAMIAN WŁASNE ZYCIE….. OT ZYDOWSKA PODZIĘKA! A ZATEM WOLI POCHODZIĆ Z ASZKENAZÓW CZYLI CHAZARÓW CZYLI NIE ZYDÓW A JEDYNIE PSEUDO ZYDÓW BO ……ZWĄCHAŁA, ZE TO JEST INTERES! BO MOZNA SOBIE WYBRAĆ DOM, KTORY GDZIEŚ TAM STOI…I UZNAC ZE TO DO DZIADKA!!! DEBILIZM! TEGO SIĘ NAWET JUŻ LECZYĆ NIE DA! TOTO WYMAGA ODOSOBNIENIA!

 8. Zydzi mają dziwny zwyczaj poszukiwania domow sprzed stu lat. Inne nacje tak nie mają, ja np nie szukam domow prapradziadkow

  • moze powinnismy zaczac i np okazaloby sie co sie dzialo z domami, majatkami wielu powstancow oraz kto je przejal

 9. Przecież to widać gołym okiem, że to ustawka, która ma pokazać, że w Polsce są nieruchomości należące się Żydom !!!

Comments are closed.