Ambasador USA włącza się do kampanii w Polsce i atakuje Konfederację. Mosbacher oskarża o „mowę nienawiści”. Bosak i Winnicki odpowiadają

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher/fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Ambasador USA włącza się do polskiej kampanii do Europarlamentu. Georgette Mosbacher za pośrednictwem Twittera zaatakowała Konfederację, zarzucając jej nieprawdziwe informacje przekazywane w sprawie ustawy 447 JUST.

Niestety poza ogólnym atakiem, pani ambasador nie wskazała konkretnie, w którym miejscu rzekomo Konfederacja mija się z prawdą. Nie zabrakło natomiast wyświechtanej formułki o mowie nienawiści.

Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Szczegóły na temat tzw. ustawy JUST z 2017 (Justice for Uncompensated Survivors Today). Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami – napisała Mosbacher.

Na odpowiedź przedstawicieli Konfederacji nie trzeba było długo czekać. – Ambasada USA miała ostatnie dwa lata na wyjaśnianie o co chodzi. Nigdy nie zaprosili propolskich organizacji do jakiejkolwiek dyskusji na ten temat – napisał Krzysztof Bosak, który jednocześnie zapowiedział o 15:30 konferencję, w której szczegółowo odpowie na zarzuty kierowane przez Mosbacher.

Rząd przyzwyczaił Panią, że można traktować Polskę jak bananową republikę i ingerować w wybory. Wzrost siły #KONFEDERACJA udowodni Pani, że nie można – stanowczo odpowiedział Robert Winnicki.

Comments are closed.