Demokrata Bernie Sanders chce być koniecznie amerykańskim Petru. Opowiada studentom, że zmiany klimatu wywołają „międzynarodową spustoszenie i wojnę”

Bernie Sanders. / fot. flickr.com
Bernie Sanders. / fot. flickr.com

Mocno lewicowy i wyjątkowo postępowy polityk, otwarty socjalista oraz stały kandydat na prezydenta USA, Bernie Sanders ciągle zaskakuje. Ostatnio brał udział w imprezie „Zielony Nowy Ład” na Uniwersytecie Howarda w Waszyngtonie, gdzie stwierdził, że „zmiany klimatu są zagrożeniem egzystencjalnym”. Jego konsekwencją mają być „międzynarodowe spustoszenia i wojna ”.

Zmiany klimatyczne wg Sandersa to już kwestie bezpieczeństwa narodowego. Kreśli on apokaliptyczne wizje: „jeśli ludzie nie mogą uprawiać potrzebnych im upraw, jeśli ludzie nie mogą znaleźć czystej wody do picia to mamy masowe migracje ludzi na całym świecie. Zwiększy to presję na ograniczone zasoby naturalne i spowoduje międzynarodowe spustoszenia i wojnę ”.

Alternatywą ma być Nowy Zielony Ład. Radykalna transformacja gospodarki i infrastruktury Stanów Zjednoczonych, którą Sanders wsparł. Oznacza ona m.in. likwidację komunikacji lotniczej, hodowli bydła czy pozyskiwania paliw kopalnych (mają udział w skorumpowanym systemie).

Przy okazji padła obietnica pełnego zatrudnienia i powszechnej opieki zdrowotnej. Dodatkowo jawny socjalista z Partii Demokratycznej obiecuje ograniczyć produkcję broni i zniszczyć jej śmiercionośne zapasy. Sanders ubiega się o nominację Demokratów na prezydenta w roku 2020 r.

Źródło: Breibart.com

4 KOMENTARZE

  1. międzynarodowe spustoszenie i wojnę wywolaja zydzi,jesli obsiada wszystkie wazne stolki tego swiata, i wieprze beda sie bic o pieniadze.

  2. Jak ma mówić – to mówi. Z moich badań wynika, że zmiany temperatury, są głownie spowodowane – naturalnymi cyklami. Analizując 238 lat x12 miesięcy – zapisu temperatur w Polsce (najdłuższy zapis na Świecie) – wyszczególniłem (wsp. Fouriera i wielomianową matrycą) – 3, długoletnie cykle o okresach i amplitudach: 8 lat, 0,8-1K; 100-130 lat, 0,4K i (prawdopodobny) >800 lat i >1,1,5K. Dwa pierwsze okresy mijają maksimum (i czeka nas czasowa obniżka temperatury), a ostatni cykl – będzie podwyższał temperaturę jeszcze przez 200 lat (lub cokolwiek dłużej) o ponad 1,5K (lokalnie o dodatkowe 1-1,5K) – i nic na to nie poradzimy. Stały przyrost temperatury – nie przekroczy nigdy – tego z okresu sprzed 100 mln lat (+1K). A na wzrost poziomu oceanu światowego – musimy się przygotować.

  3. Trzeba być idiotą, by twierdzić,
    że zasoby naturalne są ograniczone.

  4. Ale o co chodzi? Przeciez powiedzial prawde. Zmiany klimatyczne moga spowodowac problem z zywnoscia, czysta woda, no i przestepczoscia. Wystarczy przypomniec co sie dzialo na odcietych od swiata, pozbawionych pradu i wody wysepkach karaibskich po ktoryms tam huraganie. Ci, ktorzy przetrwali zostali sterroryzowani przez bandy wyrostkow zabierajacych resztki zywnosci i wode. Niektorzy musieli sie ukrywac w piwnicach zdewastowanych domow. Wielu nie mialo dostepu do wody zdatnej do picia przez kilka dni z rzedu. Sily porzadkowe zniknely, administracja zniknela, miasteczka i wioski pozostawiono na pastwe losu.

Comments are closed.