Już niedługo dojdzie do PolEXIT-u? Ponad połowa zagłosuje „za”, jeśli Timmermans spełni swoje groźby

Frans Timmermans. Foto: PAP/EPA
Frans Timmermans. Foto: PAP/EPA

Czy już niedługo Polacy zdecydują się na opuszczenie Unii Europejskiej? Frans Timmermans podczas debaty w Parlamencie Europejskim obwieścił, że możliwy jest powrót granic między państwami UE. Stanie się tak, jeśli kraje Europy środkowo-wschodniej nie będą wykazywały solidarności ws. uchodźców. Oznacza to w praktyce doprowadzenie do przymusu w kwestii relokacji imigrantów.

„Solidarność jest nie tylko wobec czegoś co się nam podoba, ale czasem wobec czegoś co się nam nie podoba. Jeśli kraje Europy Środkowo-Wschodnie nie będą wykazywały solidarności ws. uchodźców, wcześniej czy później wrócą granice” – mówił Frans Timmermans w trakcie debaty kandydatów na szefa Komisji Europejskiej.

Timmermans zaznaczał, że trzeba przeciwdziałać temu, by migranci wsiadali na łodzie szmuglerów i dlatego potrzebny jest wielki plan wsparcia dla Afryki. Dodał przy tym, że bez tego planu, czy ochrony granic, nie da się rozwiązać problemu, dlatego potrzebna jest solidarność w Europie.

Jego zdaniem jeżeli do tego nie dojdzie to znów mogą powrócić granice w Europie. Chyba Timmermans myśli, że nie znamy traktatów i nie wiemy, że za ruch bezgraniczny odpowiedzialny jest traktat z Schengen, a nie jego widzimisię.

Oczywiście by uderzyć w Polskę i Węgry w dyskusji pojawił się też wątek praworządności. Weber zapowiadał wprowadzenie mechanizmu tak, by zapewniać jej przestrzeganie i powiązanie tego ze środkami unijnymi.

Timmermans podkreślał, że mimo bardzo ostrego trzyletniego konfliktu KE z polskimi władzami w tej sprawie, poparcie dla UE w Polsce jest wyższe niż przed trzema latami. Dodał, też, że aż 90% polaków jest euroentuzjastami.

Jednak jak pokazuje sondaż IBRIS dla „Polityki”, jeżeli Polacy mają na siłę przyjmować uchodźców to większość chce opuścić Unię Europejską. W badaniu tym na „tak” było aż 51.2 procent Polaków. Czekamy zatem na kolejne groźby Timmermansa i nakazy przyjmowania uchodźców-nachodźców, a niedługo PolEXIT stanie się faktem.

Źródło: Fakt/NCzas

13 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jaki IQ ma niejaka Agnieszka Gozdyra ale nawet jeżeli 80, to nie uzasadniałoby to takiego komentarza: „Wiekszość Polaków uważa, że bezpieczniej jest poza UE niż z garstką uciekających przed wojną?”. Dostała zatem polecenie służbowe, bo nikt nie robi z siebie takiego idioty bezinteresownie. Chyba, że jej IQ znacznie przeszacowałem.

  2. Dobry pomysł. Wprowadzimy wizy dla obcokrajowców między innymi Niemców i ich gości.

  3. czy wreszcie znajdzie się Polak, który powie, kto jest odpowiedzialny za biedę w Afryce, Azji i innych częściach świata? w czasie, gdy Anglia- która była de facto 4 rozbiorcą, dając helmutom pieniądze na podbicie Polski z Rosją i Austrią- Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Belgia, podbijały, mordowały i ograbiały świat, POLSKA SAMA WTEDY BYŁA KOLONIĄ, tych zaborców, ale my jako katolicy, zawsze pomagamy słabszym i biednym, czego do dziś nie czynią te bandyckie nacje

    • Te obleśne cioty w stylu Timmermansa, Verchofstadta, Tuska i tej Rury Thun są w stanie zniszczyć każdą organizację poprzez zalanie jej odchodami które wylewają się z ich gębowych otworów.

  4. Ale paskudna morda !!! Można by na nią cały dzień sraź i całej byś nie zasrał !!!

  5. Brawo za komentarz ” NA TROPACH SMĘTKA Nareszcie ktoś napisał prawdę Ja mam na ten temat treść na dwie strony pisane małym drukiem ale nie potrafię tego opublikować. Mam prawie 87 (osiem siedem) lat i jestem samoukiem na komputerze. Muszę się jeszcze dużo nauczyć – CZY ZDĄŻĘ ? Gdyby ktoś chciał mi w tym pomóc, byłbym wdzięczny Np. niech poda swego maila, ja wysilę swoją tą treść a on ją opublikuje

Comments are closed.