Konfederacja rośnie w siłę. Kolejny poseł dołącza do ich koła poselskiego

Liderzy Konfederacji podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP
Liderzy Konfederacji podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP

Robert Majka, poseł na Sejm VIII kadencji, który kandydował się do parlamentu z ramienia Kukiz’15, zmienia barwy polityczne. Postanowił dołączyć do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Koło poselskie Konfederacji zaplanowało na godzinę 14:00 konferencję prasową w tej sprawie.

Na konferencji przedstawiciele Konfederacji mają ogłosić poszerzenie się koła poselskiego o nowego posła. Z licznych przecieków udało nam się potwierdzić, że tym posłem będzie Robert Majka. Został już wpisany jako członek Konfederacji na oficjalnej stronie internetowej Sejmu.

Majka w wyborach do Sejmu kandydował z list Kukiz’15. W 2015 roku nie udało mu się jednak uzyskać mandatu. Trzy lata później został posłem niezrzeszonym, po tym jak zwolnił się mandat po Wojciechu Bakunie, który objął urząd prezydenta Przemyśla.

Koło poselskie Konfederacja liczy w tym momencie 6 osób. Przewodniczącym jest Marek Jakubiak, a ponadto zasiadają w nim Jakub Kulesza, Piotr Liroy-Marzec, Robert Majka, Jacek Wilk oraz Robert Winnicki.

Robert Majka. / fot. YouTube
Robert Majka. / fot. YouTube

44 KOMENTARZE

  • Ja popieram PiS, ale cieszę sie bardzo, że jest Konfederacja. Jest ona prawdziwa opozycja wobec PiS. Prawdziwej opozycji – nie bandy zadymiarzy, jak POkomuna – potrzebuje Polska równie mocno co partii rządzącej.
   Przyznam, że nie martwiłbym sie, gdyby kiedyś Konfederacja zdobyła władzę w Polsce a PiS był w opozycji.
   Cieszy mnie też ogromnie to, jak bycie w Konfederacji świetnie działa na pana Korwin Mikkego. To teraz zupełnie inny polityk – POTĘGA! Jakie mowy natchnione!
   Dzięki, że jesteście!
   Niech żyje Polska!

  • Żal mi tych, którzy nie głosują na Konfederację, muszą mieć strasznie zamieszane w głowach.

 1. Na jesień maksymalnie PIS 6%, PO 5% wtedy Polska ma większe szanse na odzyskanie niepodległości.

 2. Kukiz niech dołączy . to jakieś 5% teraz, na jesienne wybory już tylko 3,5% ale zawsze coś.

 3. Ja prdl… Wy to naprawdę obciachu nie macie. Jak nie chwalicie się dołączeniem do was kandydata po „Falandze”, to teraz chwalicie się kandydatem, co to u pana Potockiego działał – przypomnijmy, niezorientowanym w takich najbardziej mrocznych częściach życia politycznego, to jest pan, co uważanie za prawowitego prezydenta Polski.

  Brawo! Jest moc!

  • Dokładnie, facet jest łatwowierny jak dziecko. Poza tym jeszcze 3-4 tygodnie temu mówił, że nie dostał zaproszenia do Konfederacji i ma wobec niej sporo zastrzeżeń. Oby tylko nie wyjeżdżał z Imperium Lechicki i nie atakował ludzi, którzy mają odmienne zdanie nt. 5G.

  • Zyjecie w PRLu ja prd……Skandal !SKOK na kase partii politycznych!To Wy stad bierzecie towarzysze ,pieniadze na kampanie,wyborcze.STOP !zlodziejskiej republice popis! Afera SKOK Wolomin,musi zostac ujawniona

 4. Jedno ze stwierdzeń dotyczyło ograniczenia sankcji dla Rosji, z czym nie zgadzają się PiS, Wiosna, Lewica Razem, Polska Fair Play i Konfederacja.
  Nie głosuję na rusofobów, w gruncie rzeczy jesteście niewiarygodni jak POPIS

 5. Majka został sędzią w 2015 r. z rekomendacji Kukiz’15. Jak się okazuje to zwolennik teorii, że konstytucja kwietniowa z 1935 r. pozostaje w mocy. Przypomnijmy, że ta ustawa zasadnicza ustanowiła autorytarny model rządów, w którym prezydent był odpowiedzialny przed „Bogiem i historią”. Nie akceptowała szeregu rozwiązań typowych dla krajów demokratycznych

  • Wydaje mi się, że tu wpływ miał na niego Potocki. Na szczęście odciął się od tego typa. U mnie ma na razie żółte światło, zobaczymy czym dalej zabłyśnie.

   • mądry gość, i prawy Polak, wierny Polsce katolik, to wystarczy!
    głosuję na Konfederację

 6. Nigdy nie zagłosuję tam gdzie jest Liroyek nawiedzony Korwin Mikke i reszta tałatajstwa z samozwańczych polskich partii narodowych, cofnijcie sobie youtba z 10 – 15 lat wstecz i zobaczycie jaka to jest banda co lizała zady POPISowi i liberałom ,oni nawet nie wiedzą co to znaczy naród tylko pieprzą farmazony o religi Bogu maryśce itp dla każdego coś miłego aby tylko do koryta się dostać

  • Wolna wola, głosuj na Kopacz metr w głąb ziemi, kapusia Boniego, Biedronia – faceta promującego stosunki doodbytnicze, Bęgowskiego z macicą, Zandberga z sierpem i młotem (nie w odbycie lecz w mózgu) itd. itd.

 7. Proszę mnie przekonać argumentami, bo jeszcze nie wiem na kogo będę głosować. Może ktoś spróbuje.

 8. To miłe, że następna osoba się obudziła z tego chorego letargu i dołączyła do normalnych ludzi.

 9. Nareszcie!
  Brawo!
  Od kilku miesięcy staram się zainteresować działalnością Pana Posła Roberta Majki środowisko patriotyczne.
  Czas odebrać Polskę czerwonej hołocie.
  Pozdrawiam serdecznie.

 10. Jeżeli Konfederacja jednoznacznie poprze zmianę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wprowadzenie do niej referendum z inicjatywy obywateli, to ma moje poparcie. Możecie być socjalistami, liberałami, narodowcami, komunistami, faszystami i kimkolwiek chcecie. Wasze poglądy na politykę, gospodarkę, sprawy socjalne i jakiekolwiek inne nie są najważniejsze, bo w warunkach istnienia w Konstytucji referendum z inicjatywy obywateli, o kierunku rozwoju Polski nie będą decydować wodzowie partii politycznych, tylko polscy wyborcy w referendum Dlatego najważniejsze jest poparcie referendum z inicjatywy obywateli.

 11. Świetna wiadomość, super uczciwy człowiek i patriota. Szkoda, że wcześniej się nie dostał do sejmu, widać ile mógł zrobić patrząc na interpelacje, które składa.

 12. Skoro tak to: możecie spróbowac zrobić ustawę przecie 447 btakuje tylko 2 głosów.
  Możecie poprosic o ujawnienie notatki ktora Michalkiewicz sie posilkował.
  Mżecie żądać informacji o ustaleniach od dowolnego urzednika.
  Jako poseł możecie.
  ale czy chcecie

Comments are closed.