Konfederacja rośnie w siłę. Kolejny poseł dołącza do ich koła poselskiego

Liderzy Konfederacji podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP
Liderzy Konfederacji podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Robert Majka, poseł na Sejm VIII kadencji, który kandydował się do parlamentu z ramienia Kukiz’15, zmienia barwy polityczne. Postanowił dołączyć do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Koło poselskie Konfederacji zaplanowało na godzinę 14:00 konferencję prasową w tej sprawie.

Na konferencji przedstawiciele Konfederacji mają ogłosić poszerzenie się koła poselskiego o nowego posła. Z licznych przecieków udało nam się potwierdzić, że tym posłem będzie Robert Majka. Został już wpisany jako członek Konfederacji na oficjalnej stronie internetowej Sejmu.

Majka w wyborach do Sejmu kandydował z list Kukiz’15. W 2015 roku nie udało mu się jednak uzyskać mandatu. Trzy lata później został posłem niezrzeszonym, po tym jak zwolnił się mandat po Wojciechu Bakunie, który objął urząd prezydenta Przemyśla.

Koło poselskie Konfederacja liczy w tym momencie 6 osób. Przewodniczącym jest Marek Jakubiak, a ponadto zasiadają w nim Jakub Kulesza, Piotr Liroy-Marzec, Robert Majka, Jacek Wilk oraz Robert Winnicki.

Robert Majka. / fot. YouTube
Robert Majka. / fot. YouTube

Comments are closed.