Korwin-Mikke wprost o tym jak zwalczyć pedofilię w kościele! „Byłby mniejszy problem pedofilii, gdyby…”

Janusz Korwin-Mikke/foto: FB
Janusz Korwin-Mikke/foto: FB

Lider Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy dokładnie wie co zrobić, żeby raz na zawsze skończyć z pedofilią w polskim kościele! To proste – znieść celibat. – Gdyby zlikwidowano celibat, problem pedofilii byłby znacznie mniejszy – uważa Korwin-Mikke.

Można śmiało powiedzieć, że Polacy oszaleli na punkcie dokumentu „Tylko nie mów nikomu” ws. pedofilii w kościele. Od soboty film Tomasza Sekielskiego obejrzało już 15 milionów osób.

Jak twierdzi Janusz Korwin-Mikke najlepsze metody, to te najprostsze. I zniesienie celibatu, byłoby zdaniem prezesa partii KORWiN najskuteczniejszym rozwiązaniem ws. pedofilii w kościele.

Co ciekawe ten temat był już poruszany w wysokich kręgach kościelnych. Na początku 2019 roku papież stał na straży zachowania celibatu w kościele powszechnym.

Przychodzą mi na myśl słowa świętego Pawła VI: Wolę oddać życie, niż zmienić prawo o celibacie. […] Osobiście myślę, że celibat to dar dla Kościoła – mówił papież Franciszek.

Jednak w naszym kraju pomysł zniesienia celibatu co przyczyniłoby się do zmniejszenia pedofilii jest coraz częściej podnoszony.

Problem pedofilii w Kościele wynikł m.in. stąd, że celibat jest czymś nienaturalnym dla mężczyzny. Pedofilia w kościołach protestanckich i prawosławnych jest mniejsza, bo tam nie ma celibatu. Byłby mniejszy problem pedofilii u nas, gdyby zniesiono celibat. Ale to jest decyzja papieża – mówi dla „Super Expressu Janusz Korwin-Mikke.

Trochę innego zdania jest seksuolog i psychiatra prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który uważa, że celibat powinien być sprawą wyboru księdza, ale przyznaje on, że mógłby mieć pozytywny wpływ na te kwestię.

Gdyby zniesiono celibat uważam, że większość duchownych w Kościele katolickim byłaby żonata. I gdyby tacy księża mieli rodziny, dzieci, to byliby też uwrażliwieni na pewne kwestie – zaznacza Lew-Starowicz.

Źródło: Super Express

Comments are closed.