Korwin-Mikke wprost o tym jak zwalczyć pedofilię w kościele! „Byłby mniejszy problem pedofilii, gdyby…”

Janusz Korwin-Mikke/foto: FB
Janusz Korwin-Mikke/foto: FB

Lider Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy dokładnie wie co zrobić, żeby raz na zawsze skończyć z pedofilią w polskim kościele! To proste – znieść celibat. – Gdyby zlikwidowano celibat, problem pedofilii byłby znacznie mniejszy – uważa Korwin-Mikke.

Można śmiało powiedzieć, że Polacy oszaleli na punkcie dokumentu „Tylko nie mów nikomu” ws. pedofilii w kościele. Od soboty film Tomasza Sekielskiego obejrzało już 15 milionów osób.

Jak twierdzi Janusz Korwin-Mikke najlepsze metody, to te najprostsze. I zniesienie celibatu, byłoby zdaniem prezesa partii KORWiN najskuteczniejszym rozwiązaniem ws. pedofilii w kościele.

Co ciekawe ten temat był już poruszany w wysokich kręgach kościelnych. Na początku 2019 roku papież stał na straży zachowania celibatu w kościele powszechnym.

Przychodzą mi na myśl słowa świętego Pawła VI: Wolę oddać życie, niż zmienić prawo o celibacie. […] Osobiście myślę, że celibat to dar dla Kościoła – mówił papież Franciszek.

Jednak w naszym kraju pomysł zniesienia celibatu co przyczyniłoby się do zmniejszenia pedofilii jest coraz częściej podnoszony.

Problem pedofilii w Kościele wynikł m.in. stąd, że celibat jest czymś nienaturalnym dla mężczyzny. Pedofilia w kościołach protestanckich i prawosławnych jest mniejsza, bo tam nie ma celibatu. Byłby mniejszy problem pedofilii u nas, gdyby zniesiono celibat. Ale to jest decyzja papieża – mówi dla „Super Expressu Janusz Korwin-Mikke.

Trochę innego zdania jest seksuolog i psychiatra prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który uważa, że celibat powinien być sprawą wyboru księdza, ale przyznaje on, że mógłby mieć pozytywny wpływ na te kwestię.

Gdyby zniesiono celibat uważam, że większość duchownych w Kościele katolickim byłaby żonata. I gdyby tacy księża mieli rodziny, dzieci, to byliby też uwrażliwieni na pewne kwestie – zaznacza Lew-Starowicz.

Źródło: Super Express

73 KOMENTARZE

 1. Kościół mocno pracował na taką oglądalność. I dalej pracuje na swój upadek.

  • Mam niejasne przeczucie, że w kościłach protestanckich, w których nie ma celibatu, problem jest podobny. Tyle, że protestantów jeszcze nikt nie zaatakował.
   Pedofilia to problem psychiczny. I nie zależy od celibatu.

   • oczywiście, co widać po JKM, nie żyje w celibacie i nie jest pedofilem, wg niego powinien nim być

   • Co więcej wśród rabinów, którzy co jak co, ale jest większy odsetek pedofili jakoś nie ma celibatu, a problem jest.

 2. POSKI KOSCIOL KATOLICKI to przyklad i duma …dla nas Polakow

  Polecam Link; 3% czy i 97%? – Film Tomasza Sekielskiego należy do systemu …

  • ” POSKI KOSCIOL KATOLICKI to przyklad i duma …dla nas Polakow” rodem z piekła :)

 3. Jak słusznie zauważył Dobromir Sośniesz, homoseksualiści są grupą „powyższonego ryzyka” zachorowania na pedofilię. Skoro tak, to przyczyną pedofilii w Kościele jest tzw. „lewandowa mafia” – lobby homoseksualne w Watykanie. W takim razie trzeba się tej mafii pozbyć, to problem pedofilii zniknie.

  • Obawiam się, że musiałaby zniknąć 80% kleru i co dalej ?
   „polskie zakony wykupują klasztory w innych krajach i tam zasiedlają je swoimi ludźmi z Polski. Tym sposobem Watykan widzi w Polsce ostatnią szansę swojego przetrwania.
   I aby to było możliwe, trzeba było wypowiedzieć totalną wojnę… uświadamianiu seksualnemu!
   Zanik tzw. „powołań kapłańskich” w Zachodniej Europie wystąpił właśnie na skutek uświadomienia młodym mężczyznom, że brak pociągu seksualnego do dziewczynek to żadne „powołanie kapłańskie” czy „dar od Boga” ale najzwyklejszy i naturalny homoseksualizm, który należy przeżyć na swój sposób. Gwoździem do trumny „powołań” w Europie stało się więc przyznanie praw gejom do legalizacji swoich związków w jej poszczególnych krajach. W efekcie młody gej nie musi na Zachodzie już kryć się po klasztorach ze swoją homoseksualnością, tylko po prostu tworzy legalny związek gejowski z drugim facetem w majestacie prawa cywilnego.
   Stąd w Polsce, która dostarcza najwięcej materiału na „księży” i „zakonników” wprowadzenie powszechnego uświadamiania seksualnego w szkołach oraz przepędzenie „katechetów” z polskich szkół w efekcie pozbawiłoby Watykan dopływu świeżej, młodej, męskiej i polskiej krwi. Dlatego Watykan broni się przed tym i robi wszystko, aby przez swoją agenturę umieszczoną w polskim parlamencie nie dopuścić do powszechnego uświadamiania seksualnego polskiej młodzieży.”

 4. Zniesienie celibatu to mądrości na poziomie użytkowników darkroomów dla których dzień bez kilku bzyków jest dniem straconym. Celibat jest po to, żeby pasterz martwił się za owce a nie za rodzinę – ot na przykład jak ksiądz J.Popiełuszko.

  • Ha, ha ” martwił się za owce ” ??
   „Celibat księży został usankcjonowany dopiero w XI wieku w czasach Grzegorza XVII w ramach tak zwanej reformy gregoriańskiej. Zgodnie z nią małżeństwa zawierane przez ksieży były uznawane za nieważne. Papież Innocenty III (1198-1216) uznał celibat za obowiązujące w Kościele. A wszystko przez to, aby majątek nie dziedziczyły rodziny i dzieci księży.”
   Zacznijmy od tego, że o celibacie nawet Chrystus nie mówił. Nie przeszkadzało mu, że Piotr i jeszcze kilku innych apostołów mają żony. W samej Polsce małżeństwa księży były na porządku dziennym przynajmniej do XI wieku. Rodziny zaczęły być kłopotem, kiedy o majątki duchownych zaczęli upominać się spadkobiercy. Także w Rzymie papieże mieli żony i dzieci, które trzeba było hojnie obdarować majątkiem, a Kościół wolał dobra zatrzymać dla siebie. Najpierw tę kwestię zaczęto podnosić na synodach, później na soborach, aż na Soborze Laterańskim wprowadzono celibat. Warto podkreślić, że celibat nie jest dogmatem czy przykazaniem, tylko przepisem kościelnym. Jeden podpis papieża mógłby go znieść.
   W seminarium uczą, że serca nie można dzielić i całe trzeba powierzyć Chrystusowi. Dzieląc serce, łamie się celibat. Dla księży stało się to furtką do uprawiania seksu bez miłości. W ich mniemaniu w ten sposób nie łamią celibatu.

  • No to wystarczy że pasterz się wykastruje i problem z głowy może zajmować się owieczkami

 5. Kościół trwa od 2000 lat mimo grzeszności ludzi w tym również hierarchów. Pomódlmy się o mądrość dla tych, których głos słychać.

 6. Z całym szacunkiem dla Pana Prezesa, ale po tylu rozwodach i dzieciach z nieprawego łoża, darowałby sobie rady dla Kościoła Powszechnego. Jakoś perspektywa, że ksiądz ma rozterki, czy iść do umierającego, bo mu stara na łbie, za ciągłą nieobecność w domu, kołki na głowie ciosa, do mnie nie przemawia.
  Zwłaszcza, że pobłażliwość dla pedofilów w koloratkach mogła wynikać z ogólnego umoczenia hierarchii, również w bycie TW.

  • Z niewielkim szacunkiem dla Pana Prezesa (od kilku lat już nie mojego) – zgadzam się zasadniczo i dodam, że równie dobrze p. Janusz może twierdzić, że mężczyźni powinni być żonaci aby zapobiec ich „skokom na boki”… PS Zagłosuję na Konfederację i staram się skłonić do tego moich znajomych.

 7. Skrzywiona logika – tak jakby pedofile mieliby przestac byc pedofilami po wstapieniu w zwiazek malzenski.

  • A jak to się ma do rewelacji opublikowanych kiedyś na nczas w artykule pt. Skandal w cieniu chanukowych świec?

 8. Panie Januszu to jest kolejna kwestia w której się z panem nie zgadzam. Gdyby ci księża którzy dopuszczają się tych obrzydliwych czynów byli mężczyznami to zdejmowaliby sutanny i po kryjomu chodziliby na prostytutki, albo znaleźliby sobie kochanki. Celibat tu nie ma nic do rzeczy. Ten cały lewacki krypto-pedalski katolicyzm to jest gówno które powinno zniknąć z powierzchni ziemi razem z islamem.

 9. „Pedofilia w kościołach protestanckich i prawosławnych jest mniejsza” – to jest tylko takie odczucie p. Janusza czy zna on jakieś rzetelne statystyki? Bo ja, jak na razie, nie zetknąłem się z danymi, które potwierdzałyby tę tezę. I dodam, w stylu w jakim lubi argumentować p. Janusz, iż większość przypadków pedofilii (przytłaczająca większość!) dotyczy osób , które bynajmniej nie ślubowały celibatu! Czy nie mam racji?

 10. Nie ma pan racji panie Mikke.
  To bylby koniec Kosciola.
  Problemem jest ukrywanie czynow pedofilskich przez przelozonych ksiezy pedofilow.
  Kosciolowi przyda sie przewietrzenie i niecoNie warto wlaczac sie w walke z Kosciolem prowadzona pod pozorem walki z pedofilia.
  Z pedofilia walcza ci sami ludzie, ktorzy chca lekcji o masturbowaniu sie w przedszkolach.
  Trzeba im to wytykac i kazac spadac na bambus.

  • Oczywiście, że nie ma racji. Do stanu kapłańskiego potrzeba silnego charakteru, tak jak do komandosów. Życie komandosa nie rozpieszcza, to nie jest przeciętny facet – dlatego jest podziwiany, cieszy się szacunkiem, jak ksiądz.
   Warto zwrócić uwagę, że postulat „uleczenia” Kościoła poprzez zniesienie celibatu podnoszą zwykle środowiska życzące Kościołowi jak najgorzej.

  • Też myślałem kiedyś, że celibat jest rozwiązaniem, ale już mi przeszło

 11. I znów Korwin popsuje słupki.
  Problem pedofili i homoseksualizmu nie jest problemem Kościoła tylko człowieka grzesznego.
  Wywody Korwina miałyby sens, gdyby ksiądz był przymuszony być księdzem. Jest wielu uczciwych ludzi, którzy zrezygnowali z posługi, bo poczuli miłość do kobiety.
  Jak się nie wie po co jest celibat, to gada się głupoty i zachęca do tworzenia sekt typu protestanckiego z guru pastorem. Ksiądz nie pełni roli psychiatry, psychologa , socjologa, doradcy rodzinnego. Ksiądz jest zwykłym grzesznikiem, który poświęca swoje życia dla pełnienia posługi kapłańskiej. Albo żona i dzieci, albo posługa. Jedno z drugim się wyklucza.

  • Uważałem kiedyś p. Janusza za erudytę ale gdy czytałem jego teksty dotyczące Wiary bo miałem wrażenie, że nie tylko nie przeczytał on żadnej książki o jakimś świętym (czym się chwalił i szczycił) ale, że zupełnie nieznany jest mu Nowy Testament. Alternatywnie – przeczytał i nic nie zrozumiał?! Zresztą, nie przypominam sobie aby kiedykolwiek wypowiadał się na tematy eschatologiczne. Dla niego Wiara to chyba temat głównie „socjologiczny”.

   • @Marco
    Przeczytaj Pierwszy List do Tymoteusza 3.2 do 3.4 o przymiotach duchowych. „Biskup więc powinien być nienaganny mąż jednej żony ….”

    • Mówisz o samych początkach chrześcijaństwa, kiedy dopiero wszystko się kształtowało. Skoro obowiązek celibatu ugruntował Sobór Trydencki to nie dyskutuj tylko przyjmij.
     „Jeśli ktoś powie, że klerycy którzy otrzymali święcenia, lub osoby które uroczyście przysięgły czystość, mogą zawierać małżeństwo […] niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.”
     „Jeśli ktoś mówi, że stan małżeński powinien być traktowany wyżej nad stan dziewictwa czy celibatu i że nie jest lepsze i bardziej święte pozostać w dziewictwie czy celibacie niż zawrzeć małżeństwo, niech będzie wyklęty ze społeczności wiernych.”
     „Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to jak się Panu przypodobać. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie (1 Kor 7,32-33).”

    • Do @Marco: To jest to „żelazne minimum”. Jeśli kogoś stać na więcej to św. Paweł naucza: „Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja”. Przymusu nie ma – jeśli dasz radę. Doczytaj resztę, choć zapewne znasz. Ja uznałem, że nie dam więc nie ślubowałem celibatu. A to, że Stolica Apostolska zadecydowała tak właśnie odnośnie tych, którzy postanowili poświęcić swoje życie wyłącznie Panu Bogu w formalnych strukturach Kościoła to przecież Zbawiciel powiedział: „cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Nie chodziło tu na pewno o np. zmianę Dekalogu ale myślę, że właśnie o takie decyzje odnośnie spraw jeszcze nie sprecyzowanych. (No i do tego + komentarz Faraon1313).

 12. Przecież kurwin nie jest katolikiem,to co się wp… pomiędzy wódkę a zakąskę???

  • Szanuję Pana Mikke, ale tu masz rację. To jest jakaś zamiłowanie do konserwatywnych wolnomularzy, ale to nie oni dali podwaliny pod naszą cywilizację

   • KrK jest lewacki popiera UE i ideę „sprawiedliwości społecznej” – czyli kradzieży z definicji. Takie instytucje jak KrK i UE są szkodliwe i całkowicie zbędne.

 13. OT, TO SIĘ MĘDRCY wypowiedzieli. 1) PRZECIEŻ jest DOKŁADNIE ODWROTNIE: księża w dużej mierze dlatego są księżmi, bo……nie mają śmiałości do kobiet, albo przeżyli w młodości nieszczęśliwą miłość i szukali ukojenia z dala od świata , w kapłaństwie. Więc zniesienie celibatu będzie miało minimalny wpływ na te kwestie. 2) TYM BARDZIE – I NAJWAŻNIEJSZE – ŻE PROPORCJONALNIE DUŻO WIĘCEJ PEDOFILII jest w innych grupach społecznych, wśród mężczyzn świeckich/żonatych/”normalnych”. Kapłani to jakieś 5% wszystkich pedofilów. 95% pedofilów, to nie kapłani, mogą mieć żony , a MIMO TO MAJĄ sexCIĄGOTKI DO DZIECI. Więc Mikke i Starowicz pieprzą bez sensu.

 14. korwin moze mowic co chce o tym dokumencie, jesliby nie byl on tak wazny,to nagle wciagu tygodnia nie slyszelibysmy 2000 rozkrzyczanych polg##lupow zydowskich z wysokich
  stolkow,wrzeszczacych o kasiorke.

 15. JKM niech się lepiej w sprawach kościoła nie wypowiada. Szanuje i lubię jego poglądy polityczne i gospodarcze ale niech nie wmawia nam że protestantyzm jest jakimkolwiek wzorem do naśladowania dla kościoła katolickiego.

  • Protestantyzm nie jest wzorem ale zrobił on dużo dobrego jaki dużo złego w u samych początków był dobry potem zaczęto wykorzystać to politycznie

 16. W Kościołach Prawosławnych i wspólnotach protestanckich jest o wiele więcej przypadków pedofilii, niż w KK. Celibat jest naturalnym zjawiskiem, bo celibat to stan bezżenny. JKM myli celibat z czystością seksualną.

 17. Kto jest w stanie przytoczyć fragment Biblii mówiący o celibacie?

  • No i właśnie – pytanie retoryczne, bo nie ma o tym nawet słowa w Biblii.

   • „Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja”. Przeczytajcie uważnie 1 list do Koryntian św. Pawła rozdział 7 (na przykład).

    • Ja tu nie widzę żadnego zakazu dla Chrześcijan który mówi, że jeśli nie żyją w celibacie to już nie mogą nauczać.

 18. 90%pedofili to pedały. Żydymordercy wymordowali wiecej swoich i Polaków niz Hitler

 19. Wieszać zwyroli i tyle. Taniej i z pożytkiem dla ogółu. Oddam głos na każdego który przywróci KS.

 20. KORWIN Ty chłopie jak cos powiesz to koń by sie iż miał. Logiki w tym zero . Co zmieni celibat ? Niby ksiądz po zniesieniu celibat bedzie mógł sie żenic z dziećmi?
  Pedofil bedzie pedofilem,i celibat nic nie zmieni . Świeckich pedofilów wolność małżeńska nie zniechęca do krzywdzenia dzieci.
  Zresztą Miki sam powiedziałeś ze dawanie przyjemności dziecku, glaskanie to nic złego 😀 PET o nie miejsce dla Dziwnych ludzi jak Korwin M .
  Twórczość glupoty Miki w PE
  nie dodała dumy Polsce ,wręcz przeciwnie na śmieszność !!!

  • Korwin ma w bardzo wielu sprawach rację, ale akurat tutaj nie. A z tym głaskaniem to chodziło o mniejsze zło, bo według JKM edukacja seksualna niszczy kobietom życie – być może ma w tej kwestii rację, a być może nie.

 21. Korwin znów przegapił okazję, żeby siedzieć cicho. Pedofil nie wykorzystuje dzieci, bo nie ma jak / nie może współżyć z dorosłą osobą, tyko współżycie z dorosłym nie zaspokaja go. Nawet psycholog w „Tylko nie mów nikomu” wypowiada się na ten temat. Ale Janusz to typowy Janusz: uważa, że zna się na wszystkim.

 22. Bzdury.
  Mechanicy samochodowi i budowlańcy ~ liderzy wśród pedofilów wg statystyk kryminalnych, w celibacie nie żyją raczej.
  Źródłem pedofilii nie jest ani profesja, ani brak seksu, tylko dewiacja, choroba nabyta w okresie dzieciństwa a nie życia dorosłego
  Jest najprawdopodobniej wynikiem określonych krzywd emocjonalnych z okresu dzieciństwa i dorastania.

 23. A raczej mało wesołą kwestią tego, co było przyczyną wprowadzenia bezżenności księży jest to, że wcale nie chodzi o to (jak by odpowiedział jakiś biskup), by „ksiądz poświęcił się kapłaństwu całkowicie i bez reszty”. Nie, nie to jest przyczyną! Ona jest natury czysto… ekonomicznej! Chodzi o uniknięciem dzielenia majątku po zmarłym księdzu, między Kościół a wdowę.
  Piszę to ze smutkiem, ale Amicus Plato, sed magis amica veritas

Comments are closed.