Ks. Isakowicz-Zaleski ostro po filmie Sekielskiego. „Apelowałem o to, żeby Kościół oczyścił się z tych nielicznych księży, którzy współpracowali z SB”

Ks. Isakowicz-Zaleski. / foto: Prt Sc Polsat News
Ks. Isakowicz-Zaleski. / foto: Prt Sc Polsat News

Ksiądz Isakowicz-Zaleski na antenie Polsat News skomentował głośny film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Ks. Isakowicz-Zaleski ocenił, że przypadki pedofilii w kościele mają związek z księżmi współpracującymi z SB, co wprost wynika z przypadków przedstawionych w filmie Sekielskiego.

W sobotę 11 maja na YouTube miał premierę film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, który do tej pory obejrzało kilkanaście milionów osób. Do sprawy odniósł się na antenie Polsat News ks. Isakowicz-Zaleski, według którego pedofilia w kościele jest ściśle związana ze współpracą z SB.

13 lat temu apelowałem o to, żeby Kościół oczyścił się z tych nielicznych księży, którzy współpracowali z SB. Później okazuje się, że bardzo wielu z nich to są także ludzie o złych skłonnościach, pedofile czy lobby homoseksualne i w filmie Tomasza Sekielskiego widzimy kilka takich postaci, które przecież były znane Kościołowi choćby ze strony ich złych działań już w czasach komunizmu – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz ocenił też, że złe przypadki powinny były zostać ocenione wcześniej, a nie dopiero po premierze filmu Sekielskiego. – Dopiero po filmie się okazało, że pewne rzeczy wreszcie ujrzały światło dzienne – ocenił. – Niech sobie wszyscy przypomną, co się działo. Była wściekła nagonka nie na tych, którzy współpracowali z SB, ale na tych, którzy pisali o tym, w tym także na moją skromną osobę – przypomniał.

Dzisiaj po 13 latach okazuje się, że z jednej strony bardzo dobrze, że przewodniczący episkopatu i ksiądz prymas zabrali głos, ale mogli zrobić to wcześniej i wiele spraw już byłoby sfinalizowanych w ten sposób, że ci ludzie zostaliby odsunięci od funkcji kapłańskich – wskazywał ks. Isakowicz-Zaleski.

Źródło: Polsat News

12 KOMENTARZE

 1. a my apelujemy od dekad żeby całe państwo oczyścić, bo KrK to mało już kogo powaznego obchodzi
  ale naród za głupi, słucha przywódców KrK, którzy im dawno wmówili, że oczyszczanie to zło, nowe krzywdy, itd..

  • służby które wiedziały o tych wyczynach swoich klechowych TW i przekazały sekielskiemu dokumentacje o ich zboczeniach winny odpowiadać za ukrywanie zboczonych przestepców

 2. Wszystko dobrze ale co z biskupami kryjącymi te jakże nieliczne przypadki? Czyżby biskupi też współpracowali? Czy to dlatego aneks do raportu z likwidacji WSI pozostaje tajny? Pytam.

 3. Gadanie że to tylko odosobnione przypadki jest nie prawdą. Tych przypadków jest całe mnóstwo, ludzie od lat o tym mówią, ale dopiero niedawno ten temat jest publiczny. Nie kojarzę żeby kiedyś jakikolwiek ksiądz trafił za kratki. Są bezkarni jak mafia, swoi bronią swoich a ofiary często są zaszczuwane i wmawia im się że wszystko zmyślają, bo jak to oskarżać księdza dobrodzieja. A ewidentne przypadki tylko są znane, tylko te ci już nie da się zatuszować czy przenosić z parafii do parafii. Przykra prawda jest taka że Kościół sam się zwinie. Bo chroni zboków w sutannach.

  • Równie dobrze mogę napisać, że w Twojej rodzinie pedofile to nie sa odosobnione przypadki tylko zjawisko masowe. Mam na to takie same dowody jak Ty.

 4. Tylko lustracja TW w episkopacie i czystka z kapusi, zboczeńców i tych co kryli przestępców, procesy karne.

  • a se pytaj

   a właściwie czemu Polacy nie odwiedzą parlamentarzystów PIS w ich domach i nie podziękują im ich ich rodzinom za te patriotyczne postawy

   według właściwości miejscowej czyli w województwie

   Jak co roku manifestowali w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
   Na transparentach m.in.”Patriotyzm to nie faszyzm”
   Przed barierkami odgradzającymi willę Jaruzelskiego płonął krzyż ze zniczy. Ludzie trzymali transparent „tu mieszka komunistyczny zbrodniarz”.

 5. najbardizej kuriozalne jest właście to, że oprócz pedofilii mamy przede wszystkim aspekt działalności antypolskiej, czyli współpracy kapusi z komuszą bezpieką morderczą dla Narodu Polskiego
  i zamiast rozumieć ten aspekt kompletnie kompromitujący KrK
  kapowanie SB jest teraz stawiane jako argument obrony „kościoła”
  „bo to byli pedofile kapusie”
  ludzie – wy macie mózgi w głowach czy kapusty ??

 6. Apeluje.
  Do głódziopodobnych.
  Krańcowy optymista czy zwykły idiota?

Comments are closed.