Le Pen oskarżona o rasizm za wykonanie ręką gestu „OK”. Złączone palce są symbolem białej supremacji?

Marine Le Pen. / foto: PAP
Marine Le Pen. liderka zwycięskiego Zjednoczenia Narodowego / foto: PAP

Lewica jak zawsze zajmuje się palącymi problemami. Po raz kolejny zaatakowano przewodniczącą francuskiej partii narodowej. Oskarżenia są poważna, Le Pen jest ponoć rasistką, a wszystko przez… gest ,,OK”.

Marine Le Pen, przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego czyli prawej strony politycznej sceny Francji, była ostatnio w Estonii aby spotkać się z przedstawicielami tamtejszych konserwatystów.

EKRE (Estońska Partia Konserwatywno Ludowa) cieszy się wysokim, ponad 17-sto procentowym poparciem w społeczeństwie, jest też członkiem rządu. Nic więc dziwnego, że reprezentantka francuskich narodowców poleciała tam, aby budować sojusze przed wyborami do unioparlamentu.

Poza omawianie spraw dotyczących bieżącej polityki, Francuzi integrowali się z estońskimi politykami. Przewodnicząca Le Pen podczas spotkania zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Ruubenem Kaalepem, 25-letnim liderem konserwatywnej młodzieżówki i posłem do estońskiego parlamentu.

I od tego zaczął się skandal…

Oboje do zdjęcia pozowali pokazując gest dwóch złączonych palców, który dla większości ludzi oznacza po prostu „OK”. Lewicowi publicyści uważają jednak, że znak ten symbolizuje białą supremację i nie oznacza „OK” tylko „White Power”.

Wszystko przez akcję amerykańskich trolli, którzy dla żartu nadali temu symbolowi takie znaczenie w 2017 roku. Czy jednak przez garstkę internautów należy zakazać znaku, który od zawsze kojarzył się z wyrażeniem zadowolenia? Lewica najwyraźniej nie zauważa, że to już paranoja.

Koniec końców, Le Pen uległa naciskom i poprosiła o skasowanie zdjęcia. Cóż, słyszeliśmy już że rasistowski wydźwięk ma flaga konfederacji, a nawet… mleko. Teraz rasistowski jest symbol „OK”, co będzie następne?

Źródło: The Guardian

10 KOMENTARZE

  1. Tak się koñczy poblazanie przez lata tej bolszewickiej swoloczy I traktowanie tych wyp.. òw Ludzkosci jako „nieszkodliwego folkloru”…

  2. Każdy dobrze wie że ona gestykuluje podczas głoszenia swych płomiennych przemówień. Jeśli ją ukarzą za to to już jest dno i 2m mułu.

  3. Powinna powiedzieć lewicy że tak składa ręce do masturbacji i by się wtedy od niej odbrandzlowali.

  4. Jeszcze palce zaczną obcinać.Chyba każdy,nawet najczarniejszy murzyn kiedyś złożył w ten sposób palce.Te poje..ki powinny posłuchać co na temat rasizmu mówił Mohamed Ali.Na YT jest jego soczysta wypowiedź na ten temat.Takiego popisu rasizmu nigdzie nie słyszałem,ale on ma rację.

  5. W Paryżu w centrum niedaleko Wieży Eiffela jest stworzony gigantyczny mural [za kasę jednego z Rockefellerów] pod znamiennym tytułem -Zabić białych ,zgwalcić ich kobiety,mordować biale dzieci.I jest tam bardzo realistycznie przedstawione jak czarne sylwetki mordują ,gwałcą i torturują biale sylwetki.I nie dziwne że lewactwu ten agresywny rasizm nie przeszkadza ale bardzo dziwny jest zupelny brak reakcji białych ,etnicznych Francuzów. ps. ciekawe jakby na taką” sztukę”zareagowali Polacy.

  6. 5 piw nie można ręką zamawiać, teraz ok nie jest ok. Popaprańcy

  7. W historii było już kilka znaków i gestów, które przez wieki uważane były za „pozytywne” a przez działania różnych grup obecnie są odbierane skrajnie negatywnie.

Comments are closed.