Napastnik, który zaatakował polskiego ambasadora w Izraelu, przeprasza. Skandaliczne tłumaczenie

Netanjahu, Marek Magierowski fot. screen youtube.com/onetnews
Netanjahu, Marek Magierowski fot. screen youtube.com/onetnews

Nie wiedziałem, że w samochodzie jest polski ambasador. Chcę wyrazić swoje szczere przeprosiny – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Arika Ledermana, mężczyznę odpowiedzialnego za atak na ambasadora Polski w Izraelu.

Przypomnijmy, wczoraj w godzinach porannych przed ambasadą w Tel-Awiwie zaatakowany został Marek Magierowski. Polski dyplomata został zwyzywany i opluty przez 65-letniego mężczyznę.

Zatrzymany mężczyzna wydał specjalne oświadczenie, które przedrukowane zostało przez wszystkie media tamtejsze media. Jak można się spodziewać Izrael kończy sprawę na podstawie słów „przepraszam”.

Już same tłumaczenie można określić mianem skandaliczne. 65-latek stwierdził, że zaatakował Marka Magierowskiego, bo był zdenerwowany zachowaniem polskich strażników, którzy nie chcieli z nim rozmawiać na temat kwestii zwrotu mienia żydowskiego.

Czyli chciał zaatakować jakiegoś Polaka, ale nie konkretnie ambasadora.

Agresywny świr może się trafić wszędzie, ale wiele mówi reakcja. Tyle godzin po napaści – i żadnych oficjalnych przeprosin. Gdyby ktoś w Warszawie naubliżał p Azari krzycząc „Żydówka!” już wszyscy od prezydenta po ostatniego Czuchnowskiego leżeliby plackiem błagając wybaczenia – napisał wczoraj na twitterze Rafał Ziemkiewicz i widać, że kolejny raz miał stuprocentową rację.

Media i politycy w Izraelu czekali tylko na moment, w którym napastnik powie „przepraszam”, aby sprawa mogła ucichnąć i zostać uznana za zakończoną. Nikt, również i przedstawiciele naszego kraju nie będą wyciągali poważnych konsekwencji, pomimo, że zaatakowany został wysoki szczeblem urzędnik państwowy.

Zapewne na pytania dotyczące dalszego losu sprawy otrzymalibyśmy odpowiedź – „no przecież przeprosił…”. W żaden sposób nas to jednak nie dziwi.

Źródło: RMF FM / NCzas.com

34 KOMENTARZE

  • na stole 300 mld USD, a ten głupek się wyrywa, siedli na wyrywnego Żyda bracia w wierze jak stalinowskich katowniach, nie miał wyjścia, przeprosił.

  • Nie przejmować się Żydami, z maleńką Palestyną sobie nie radzą, czy z Libanem – sąsiadami, a podskakują Polakom.

  • CHWAŁA MU ZA PRZEPROSINY, ALE SĄD ZA ZNIEWAGę FIZYCZNA NALEŻY SIĘ, CHYBA ŻE...

   Ale dziadek (67 lat) przeprosił.

   Czyli zachował się w porządku.

   Co zrobi z nim prawo, to inna rzecz. Akt którego dokonał, jest fizyczny, gwałtowny, wiec jakiś sąd należy się. Gdyby obrażał tylko werbalnie, to, uważam, sąd nie należałby się, bo każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi, nawet najbardziej obelżywej. Ale za fizyczną zniewagę należy się jakiś wyrok.
   Chyba że pan ambasador Magierowski przebaczy i poprosi o darowanie mu winy.
   Nie jestem żydofilem, ale na miejscu p. Magierowskiego tak właśnie bym zrobił – przebaczył, poprosił o darowanie dziadkowi kary.

 1. „Jak można się spodziewać Izrael kończy sprawę na podstawie słów „przepraszam”

  Jak można się było spodziewać, NCzas, jak zawsze, usiłuje zmanipulować fakty i jeszcze po polsku zdania prawidłowo napisać nie potrafi. Toczy się śledztwo w tej sprawie, debile, a gość ma areszt domowy.

  • Zamiast śmiecia zastrzelić(tak byłoby w odwrotnym przypadku,ile hałasu było w przypadku kukły jeb..o Judasza),ma areszt domowy.Możesz spróbować opluć niejaką Azari.I tak siedzisz w domu i masz zatwardzenie.To bardzo źle wpływa ma głowę.To jak areszt domowy.Ciebie na pewno nie tkną paluszkiem,a co dopiero ołowiem.Przejrzałeś już prasę światową?Podałem ci kilka tytułów,jak chciałeś.Myślę,że należysz do „człowieków honoru” i nigdy nie przyznajesz się do błędów,delikatnie mówiąc.Bo oni(i ty też) nieomylni.

  • @ Tomek
   Prawdę piszesz.

   Tak jest, dziadek ma areszt domowy – 30 dni. Więc cackania sie wielkiego z nim nie ma.
   Izrael jaki jest, taki jest, ale system prawny ma bardzo dobry.
   Zaznaczam, że nie jestem izraelofilem i żydofilem (choć Żydzi bliżsi mi umysłowo i emocjonalnie niż np. Niemcy; Żydów dobrze rozumiem, Niemców nie).

   • Ja przeciwnie, zazwyczaj rozumiem co mówią Niemcy. No chyba, że to Bawarczyk albo gość mówiący w Plattdeutsch. Było , nie było język europejski.
    Hebrajskiego i ich krzaczków, od prawa do lewa nijak nie kapuję.
    Natomiast lubię język rosyjski, taki melodyjny, bukwy opanowałem w szkole i tekst rosyjski bez trudu przeczytam.

 2. rebe Magierowski jest reprezentantem szabesgojów pisowskich z Polin, Polski nie moze reprezentować, bo jej obecnie nie ma

  • Co ty tam, Rychu, pierd..sz?:) W obcych językach gadasz czy już od rana gorzałę trąbisz i to beze mnie?:)

 3. nie opluł jakiegoś Magierowskiego tylko ambasadora PL. To nie chłopek oderwany od pługa któremu puściły nerwy ale znany architekt, choć jak o roszczeniach chciał gadać ze strażnikami to może debil? Wg mnie jednak wiedział kogo świadomie opluwa.

 4. Nie bądźcie śmieszni -może powinien nasz ambasador zaprosić tego obrażonego żyda na kawę ? – to co zrobił żyd to było celowe – przyszedł do ambasady z konkretną sprawą ale jej nie załatwił – tematu się dalej nie podnosi -dlaczego się przemilcza, zamkną naszą ambasadę , nie przejmujcie się – wykonamy wówczas odwrotnie.Po stronie Izraela od lat nic dobrego się nie dzieje za wyjątkiem handlu w jedną stronę – czas i z tym skończyć, przemysł mamy własny – ta ostatnia uwaga do obecnych i przyszłych po wyborach władców.

 5. A w niezależnej.pl tytuł: „Światowy Kongres Żydów wstrząśnięty napaścią na Magierowskiego. „Przerażająca zniewaga””.

  Jednak gdy czyta się sam kawałek, to dowiaduje się, że choć szef Światowego Kongresu Żydów, Lauder, uważa za „przerażającą” możliwość „takiej zniewagi” wobec dyplomaty, to zarazem wini za tę zniewagę „przekaz” wychodzący z Polski. Czyli to Polacy winni, że ten Żyd izraelski zaatakował ambasadora polskiego. Jednak tego przekazu od Światowego Kongresu Żydów autor artykułu nie punktuje, tylko wciska ciemnotę: „Światowy Kongres Żydów wstrząśnięty napaścią na Magierowskiego. „Przerażająca zniewaga””.

  Autorem kawałka jest „redakcja”. Redaktorem naczelnym niezależnej.pl jest Wierzchołowski, a jego zastępcą Dorota Kania. Nie wiem kto to Wierzchołowski; co do Kani, to przypominam, że wysoko ceniony przeze mnie prof. Jerzy Robert Nowak nazwał ją „kłamczuchą”.

  Nie ma on też pozytywnej opinii o Ziemkiewiczu; ja też zdecydowanie NIE. Ciekawi mnie czemu redaktorzy NCz! lansuja tego ściemniacza i ignoranta jako autorytet? To tak jak lansować Kupę Wojewódzkiego jako autorytet. Co zresztą redaktorzy NCz! też robią.

  Inne odnośne tytuły z niezależnej: „MSZ Izraela przerywa milczenie ws. ataku na polskiego RP. „Państwo żydowskie jest wstrząśnięte”; „Ambasador Magierowski przeproszony przez sprawcę ataku „.

  • Bezczelny gnojku, nie sięgasz do pięt Ziemkiewiczowi, jak śmiesz się tak wywyższać???

   • Mam cię tam, gdzie niebo jest brązowe, durny śmieciu.

 6. Magierowski sobie zasłużył a za zrządzenie losu należy uznać to że napluł mu w gębę Żyd a nie Polak.

  • Jojne.d Zasłużył czy nie, to jest inna kwestia. Zaatakowano dyplomate polskiego i „nic się nie stało” spróbuj tak z Żydem jakimś. Zaraz zobaczysz jak szybko wystaraja ci się o sąd i więzienie. To jedt zniewazenie stanowiska jakim jest oficjalny polski wysłannik. To tak jakby napluł nam wszystkim w oczy. „Przepraszam” nie załatwia sprawy. Z automatu bym wyszedł i zerwał jakiekolwiek rozmowy, do czasu oficjalnych przeprosin.

 7. Moze by sie ktoś poświęcł I napluł na Aznari. Byłby remis I po sprawie. Moze nawet jeakiś wysokopostawiony polityk. Przed wyborami zaprzeczyłby twierdzeniom, że jest szabesgojem.

 8. panie Magierowski – gdyby an miał jaja to dałby pant temu parchowi w ryj tak ,że nogami by się nakrył , ale pan zachował się jak tchórz . Szkoda stołka , co ?

 9. To Izrael powinien goscia osadzic i skazac zgodnie z prawem dot. napasci na dypomate z immunitetem. Slowo immunitet dyplomatyczny cos znaczy, lecz nikt o tym nie mowi?!!! Nawet sluzby nie moga go dotknac!

 10. Redaktorku „MJO” – skandaliczne tłumaczenie się asertywnego Arika Ledermana byłoby wtedy, jeśliby utrzymywał iż pocałowałby Magierowskiego w rzyć, jeśli by wiedział iż to ambasador z Polin.

Comments are closed.